توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی

به گزارش لیسون، کسانی که حساسیت فصلی دارند، در فصل بهار به دلیل افزایش اندازه غبار و گرده گیاهان و هاگ قارچ ها در هوا، با انواع و اقسام ناراحتی ها از جمله خارش پوست درگیر می شوند.

توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی

متخصصان بهداشتی به یاری این افراد آمده اند تا با ارائه هدایت های کاربردی برای تغییر در سبک پوشش به آن ها یاری نمایند کمی از سختی های این مشکل بکاهند.

یکی از اولین کارهایی که می توان انجام داد، این است که به محض رسیدن به خانه لباستان را عوض کنید تا گرده های معلق در هوا را که به الیاف لباس چسبیده اند، با خود به اتاق نشیمن و اتاق خواب منتقل نکنید.

رد شدن از زیر درختان پرشکوفه یا قرار گرفتن در معرض نسیم بهاری هم می تواند موها را پر از گرده و غبار کند. بنابراین پوشاندن سر با کلاه یا سربند یاری می نماید این گرده ها را با خود تا روی بالشتتان نبرید. بعلاوه دوش گرفتن هم می تواند به خلاص شدن از شر گرده های حساسیت زا یاری کند.

اگر لباس های شسته شده را در هوای آزاد پهن می کنید، توصیه می گردد این کار را در ابتدای روز یا هنگام عصر انجام ندهید، زیرا در این زمان ها اندازه گرده های معلق در هوا به بالاترین حد می رسد.

به گزارش ایندیپندنت، لباس یکی از عوامل اصلی ورود غبارهای حساسیت زا به فضاهای بسته مانند خانه، محل کار یا فضاهای عمومی است. البته شستشو با آب و مواد شوینده بیشتر گرده ها را از پارچه پاک می نماید اما اگر شرایط شست وشوی هرروزه فراهم نیست، باید لباس های بیرون را در مکانی محافظت شده (مانند کمد لباس جداگانه) نگه داشت.

منبع: گردشبان
انتشار: 22 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1403 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2281

به "توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه ای برای کاهش علایم حساسیت فصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید