جاسوسی از دانش آموزان آمریکایی با لپ تاپ

به گزارش لیسون، در دوران همه گیری کرونا، برخی از مدارس ایالات متحده به بچه ها لپ تاپ دادند تا به تکالیف خود برسند، امابه نظر می رسد این لپ تاپ ها تبدیل به ابزار جاسوسی شده اند.

جاسوسی از دانش آموزان آمریکایی با لپ تاپ

بر اساس یک نظرسنجی، 81 درصد از معلمان در آمریکا گفتند که مدارس بر دستگاه های هوشمند دانش آموزان نظارت می کند، این در حالی است که دانش آموزان همیشه آگاه نیستند.

هنگامی که همه گیری از سال گذشته آغاز شد، انواع بی شماری از نابرابری ها فاش شد، از جمله میلیون ها خانواده آمریکایی که به لپ تاپ یا اینترنت با پهنای باند بالا دسترسی ندارند. پس از برخی تأخیر ها، مدارس سراسر کشور وارد عمل شدند و فناوری را توزیع کردند تا دانش آموزان بتوانند از راه دور یاد بگیرند. اما آن ها در نهایت از دانش آموزان جاسوسی کردند. البته به نفع خودشان.

بر اساس تحقیقات اخیر مرکز دموکراسی و فناوری (CDT)، 86 ٪ از معلمان گزارش کردند که در دوران همه گیری، مدارس، تبلت، لپ تاپ یا کروم بوک هایی را به دانش آموزان ارائه می کردند که تصویری از تلاش های مدارس برای از بین بردن نابرابری ها در حوزه دسترسی دیجیتالی است.

مشکل این است که بسیاری از این وسایل الکترونیکی برای نظارت بر دانش آموزان استفاده می شد، حتی از طریق چت خصوصی، ایمیل ها و اسناد همه به نام محافظت از آن ها استفاده می شد.

یکی از مدیران مدرسه به محققان CDT توضیح داد: ما می دانستیم که دانش آموزانی در آنجا ایده هایی در مورد خودکشی، خودآزاری و این جور چیز ها دارند. [ما]این [نرم افزار نظارت بر فعالیت دانش آموزان]را پیدا کردیم. ما همچنین می توانیم با دانش آموزانی که در مورد قلدری فکر می کنند، کار خوبی انجام دهیم ... [اگر]بتوانم یک دانش آموز را از خودکشی نجات دهم، احساس می کنم که این پلتفرم ارزش هر سکه ای را دارد که برای آن هزینه کردیم.

هزاران ناحیه مدرسه در سراسر ایالات متحده نرم افزار های نظارتی را بر روی دستگاه های مجهز به مدارس برای نظارت بر تعاملات آنلاین دانش آموزان خود نصب کرده اند. اگر دانش آموزی با دانش آموز دیگری ایمیل می زند یا با او گفتگو می کند که به فکر آسیب رساندن به خود است یا مسئله ای در خانه وجود دارد، یک ربات هوش مصنوعی یا یک ناظر انسانی که پیام ها را در زمان واقعی مشاهده می کند، می تواند هشداری را به یک معلم یا مدیر ارسال کند، به معلم اجازه دهد در عرض چند دقیقه متوجه شود و بپرسد آیا همه چیز خوب است یا خیر.

این یک تجارت بزرگ بود؛ مدارس میلیارد ها دلار صرف زیرساخت های امنیتی کردند که عمدتاً بی اثر بود؛ و نتایج این بود که دانش آموزان حس می کردند تحت نظر هستند.

اگرچه مدارس و والدین به سرعت نگرانی خود را در مورد حفظ حریم خصوصی ابراز می کنند، هنوز تعیین نیست که آیا نتیجه همه این نظارت ها ایمنی است یا خیر و اگر چنین است، امنیت برای چه کسانی است؟،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1824

به "جاسوسی از دانش آموزان آمریکایی با لپ تاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاسوسی از دانش آموزان آمریکایی با لپ تاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید