جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو

به گزارش لیسون به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو با هدف ایجاد شفافیت بازار و افزایش اعتماد مصرف کنندگان به محصولات فناوری نانو، با حمایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو شکل گرفته و در موسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان مستقر است. مأموریت این واحد، ارزیابی محصولات، نظارت بر ثبات مقیاس و خواص و اعطای گواهینامه نانومقیاس به محصولات موردتأیید است.

جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو

گزارش فعالیت این واحد در سال 1398 به توضیح زیر است:

همان طور که نمودار نشان می دهد، در سال 1398 تعداد 385 درخواست آنالیز محصول به واحد ارزیابی محصولات فناوری نانو ارجاع شد که از این درخواست ها، 83 مورد جهت تکمیل مستندات فنی با استفاده از گرنت شبکه آزمایشگاهی پذیرش مشروط شده و تعداد 229 محصول به دلیل ارائه مستندات فنی اولیه قابل قبول جهت اثبات ادعا پذیرش شده و به مرحله بعد راه یافتند.

تعداد 73 مورد از محصولات هم به دلیل عدم ارائه حداقل مستندات فنی مبنی بر اثبات ارتباط با فناوری نانو یا انصراف شرکت مورد پذیرش قرار نگرفتند.

از میان محصولات پذیرش شده در سال 1398، پس از بازدید و نمونه برداری از خط فراوری، انجام آزمون های مقیاس و کارایی و آنالیز نتایج در واحد، تعداد 77 محصول پیروز به دریافت گواهینامه نانومقیاس و 50 محصول پیروز به دریافت گواهی نامه آزمایشی شدند.

ارزیابی تعدادی از محصولات از اواخر سال 1397 آغاز شده بود که در سال 1398 به اتمام رسید. از این رو، تعداد 18 گواهینامه نانومقیاس و 22 گواهینامه آزمایشی نیز به آمار سال 1398 اضافه شد.

در مجموع، 95 گواهینامه نانومقیاس و 72 گواهینامه آزمایشی در این سال صادر شد. ضمناً، آنالیز 9 محصول نیز به دلایلی نظیر عدم امکان فراوری محصول، عدم هماهنگی جهت بازدید و انصراف شرکت از ادامه فرایند ارزیابی متوقف شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1040

به "جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات آخرین آمار اعطای گواهینامه نانو مقیاس به محصولات نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید