رصد احساسات حیوانات با اپلیکیشن

به گزارش لیسون، در اسکاتلند اپلیکیشنی برای ردیابی و رصد احساسات حیوانات پرورشی در دامداری و مزارع ابداع شده تا رفاه حیوانات تامین گردد.

رصد احساسات حیوانات با اپلیکیشن

کشاورزان برای رصد شرایط احساسی دام هایشان و ارتقا استانداردهای پرورش حیوانات از فناوری یاری می گیرند.

درهمین راستا اپلیکیشن موبایلی در حال توسعه است که به دامداران و کشاورزان اجازه می دهد رفتارهایی که در گاوهای شیری، گوساله های گوشتی، خوک ها، مرغ های تخم گذار، جوجه های گوشتی نشانگر احساسات هستند را ثبت نمایند.

هدف این اپ تضمین آن است که حیوانات زندگی سالم و غنی دارند. در حال حاضر کشاورزان و محققان میدانی فهرستی شامل 20 اصطلاح توصیفی کلیدی را برای هر گونه طراحی نموده اند که ترکیبی از احساسات بد و خوب است. یک خط مقیاس چرخان نیز قدرت احساسات را نشان می دهد.

در مرحله بعد اطلاعات به دست آمده ارسال و با یک الگوی عظیم تر یکپارچه می گردد و در نهایت با مزارع دیگر مقایسه خواهد شد.

پروفسور فرانسوا وملزفلدر از کالج رورال اسکاتلند این اپلیکیشن را ابداع نموده است. او در این باره می گوید: ارزیابی های رفتاری حیوانات نه تنها راهی برای سنجش عوامل مختلف رفاه حیوان فراهم می نماید بلکه باب محاورات درباره سلامت احساسات مثبت حیوانات، به شکل واقعی را باز می نماید.

شرکت سوپرمارکت های وایت رز اجازه آزمایش اپلیکیشن و توسعه آن را به مدت 2 سال صادر نموده و از هفته آینده آن را در 1800 مزرعه تحت پوشش خود به کار می گیرد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1451

به "رصد احساسات حیوانات با اپلیکیشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد احساسات حیوانات با اپلیکیشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید