رقابت نفس گیر خریداران سنگ آهن در بورس کالا

به گزارش لیسون، امروز در شرایطی 300 هزار تن سنگ آهن در دو محموله 50 هزار تنی سنگ آهن دانه بندی و 250 هزار تنی سنگ آهن کلوخه روی تابلو حراج باز بورس کالای ایران رفت که با استقبال خریداران در مجموع یک میلیون و 50 هزار تن تقاضا برای خرید این دو محموله در تالار شکل گرفت که به موجب آن کل حجم عرضه شده با افزایش قیمت پایه مورد معامله نهاده شد.

رقابت نفس گیر خریداران سنگ آهن در بورس کالا

در عرضه های امروز سنگ آهن از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در تالار حراج باز بورس کالا، محموله 50 هزار تنی سنگ آهن دانه بندی فراوری مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران با تقاضای 300 هزار تنی روبرو شد و به واسطه شکل گیری رقابت میان خریداران قیمت پایه با 19.7 درصد رشد از 11 هزار و 320 ریال به ازای هر کیلوگرم به 13 هزار و 550 ریال افزایش یافت.

همچنین 250 هزار تن سنگ آهن کلوخه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با تقاضای 750 هزار تنی همراه شد و همین امر سبب شد قیمت پایه با رشد 16.96 درصدی از 10 هزار و 260 ریال به ازای هر کیلوگرم فروشنده به 12 هزار ریال برسد.

به گفته فعالان بازار، معاملات سنگ آهن در تالار حراج باز بورس کالا رفته رفته در میان فعالان صنعت فولاد و معدن کشور شناخته شده و با توجه به چند نوبت عرضه ایمیدرو به این شکل، امید می رود با حضور سایر عرضه کنندگان سنگ آهن معاملات همانند امروز با جذابیت دنبال گردد.

لازم به ذکر است، ویژگی عرضه های امروز تالار حراج باز نسبت به عرضه های قبل را می توان تشویق فعالان حوزه فولاد برای حضور در این مزایده دانست چراکه تمامی اعضای زنجیره فولاد قادر به حضور در این مزایده بودند و امکان پرداخت وجه به صورت کارمزدی نیز فراهم بود.

کالاخبر

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1574

به "رقابت نفس گیر خریداران سنگ آهن در بورس کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت نفس گیر خریداران سنگ آهن در بورس کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید