روحانی: تقریبا پرونده مسکن مهر بسته شده است ، یک میلیون و 355 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد

به گزارش لیسون، رئیس جمهور، حوزه مسکن را پیشران بسیار مهم بخش گسترده ای از صنایع کشور برشمرد و تاکید نمود که تکمیل طرحهای این حوزه با توجه به نقش مهم آن در عرصه اشتغال زایی، باید تا خاتمه دولت دوازدهم، با شتاب ادامه یابد.

روحانی: تقریبا پرونده مسکن مهر بسته شده است ، یک میلیون و 355 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رئیس جمهور روحانی روز پنجشنبه در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی، ساماندهی بافت های فرسوده و شهرکسازی را از سیاست های دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن و شهرسازی دانست و اظهارداشت:طرح احیا، بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده به طور گسترده در این دولت پیگیری شد و این موضوع به عنوان یکی از سیاست های دولت در بخش مسکن ادامه می یابد

رئیس جمهور به طرح مسکن مهر و بسته شدن پفراینده آن در دولت تدبیر و امید اشاره نمود و گفت: مسکن مهر طرح عظیمی بود که در دولت نهم و دهم و با هدف ساخت 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکونی شروع شد که در ابتدای فعالیت دولت یازدهم، از این تعداد تقریبا 690 هزار واحد به اتمام رسیده بود.

دکتر روحانی گفت: عملا بار عظیم پیشبرد این طرح و تهیه امکانات اولیه زیربنایی، بر دوش دولت های یازدهم و دوازدهم و دستگاه های ذیربط نهاده شد به گونه ای که در دولت تدبیر و امید یک میلیون و 355 هزار واحد مسکونی مهر به اتمام رسید و تحویل متقاضیان داده شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه همین امروز بیش از 40 هزار واحد از این واحد ها افتتاح شد، اظهارداشت: تقریبا این پفراینده بسته شده است و 50 هزار واحد دیگر است که دوستان باید تا انتها دولت تکمیل نموده و تحویل بدهند.

دکتر روحانی اضافه کرد: حدود 100 هزار واحد هم هست که دارای مشکل هستند، حدود 70 هزار واحد متقاضی ندارد یعنی جایی ساخته شده که اصلا کسی متقاضی نیست و جا هایی هم هست که این مسکن ها دارای مسائل حقوقی می باشند و باید در دادگاه ها به شرایط آن ها رسیدگی گردد که شمار این واحد های دارای مسائل حقوقی، حدود 40 یا 50 هزار واحد است.

دکتر روحانی در ادامه به طرح اقدام ملی مسکن اشاره نمود و گفت: قرار ما این است که در قالب این طرح 400 هزار واحد مسکونی در دولت دوازدهم در کنار دیگر طرحها، به شمار مسکن های ساخته شده، اضافه گردد.

رئیس جمهور با ابراز رضایت از فرایند پیشبرد این طرح گفت: باید تا انتها این دولت همه 400 هزار واحد مرحله سفت کاری ها را گذرانده باشند و هر کاری که دولت باید انجام دهد به عنوان وظیفه انجام خواهد داد و بانک ها و سازمان برنامه و بودجه لازم است که یاری نمایند تا این کار بزر گ را به مقصد برسانیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه مسکن درخور توجه است و وزیر راه و شهرسازی لازم آمار های مرتبط با این حوزه را ارائه کند، اضافه کرد: از اینکه امروز 52 هزار واحد مسکونی را به بهره برداران عزیز تقدیم کردیم، بسیار خوشحالیم و امیدواریم این فرایند تا انتها دولت تداوم یابد.

رئیس جمهور با اشاره به خودکفایی کشور در بخش فراوری مصالح ساختمانی و همچنین مهندسین کارآمد در حوزه مسکن، گفت: امیدوارم به یاری هم بتوانیم در این امر مهم که برای اقتصاد ما بسیار مهم است، گام ارزنده ای برداریم.

دکتر روحانی اظهارداشت: سال جاری که سال جهش فراوری است، قطعا یک بخش مهم فراوری ما مسکن است و مسکن می تواند یک تحول عظیم هم در فراوری و هم در مساله اشتغال به وجود بیاورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1240

به "روحانی: تقریبا پرونده مسکن مهر بسته شده است ، یک میلیون و 355 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: تقریبا پرونده مسکن مهر بسته شده است ، یک میلیون و 355 هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید