سرنخ های مهم و تازه درباره ترور هشام الهاشمی

به گزارش لیسون، ایرنا نوشت: احمد ملا طلال سخنگوی دولت عراق امروز در یک نشست خبری از کشف سرنخ های مهمی درباره ترور هشام الهاشمی خبر داد. الهاشمی از کارشناسان امنیتی شناخته شده و نزدیک به نخست وزیر عراق بود که تیرماه گذشته ترور و کشته شد.

سرنخ های مهم و تازه درباره ترور هشام الهاشمی

به گزارش رسانه های عراقی، طلال گفت: سرنخ هایی کشف شده و برخی از افراد شناسایی شده اند و پیچیدگی بیشتری نیز در این باره وجود دارد و پرونده از سوی مهمترین سرویس های امنیتی کشور پیگیری می شود.

سخنگوی نخست وزیر عراق اضافه نمود که هرگونه ارائه اطلاعات در مورد ترور هشام الهاشمی و کشته شدگان اعتراضات بصره ممکن است مانع پیشرفت تحقیقات شد.

هشام الهاشمی تحلیلگر و کارشناس امنیتی و سیاسی عراقی هفدهم تیر 99 در حالی که از مصاحبه با یکی از شبکه های عراقی باز می گشت، مقابل خانه اش در منطقه زیونه بغداد هدف حمله مسلحانه دو موتور سوار ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

الهاشمی از کارشناسان و تحلیلگران مطرح مسائل راهبردی و امنیتی و نزدیک به مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق بود که دیدگاه های او در محافل رسانه ای و سیاسی عراق در کانون توجه جدی بود.

سخنگوی نخست وزیر عراق در بخش دیگر نشست مطبوعاتی خود، از تصویب پیش نویس بودجه 2020 عراق در نشست امروز هیات دولت این کشور خبرداد.

وی اضافه نمود که بودجه 2020 برای تامین هزینه ها تا پایان سال جاری میلادی ارائه شده است و کسری زیادی دارد.

بودجه سال 2020 عراق به علت استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین در پی فشارهای ناشی از اعتراضات اکتبر و صلاحیت نداشتن دولت پیشبرد امور، تا کنون و در شرایطی که کمتر از سه ماه به پایان سال میلادی جاری باقی مانده است، مصوب نشده بود.

طلال همچنین گفت که به زودی کمیته حقیقت یاب برای کشف عوامل کشتار تظاهرکنندگان اکتبر (مهر تا اسفند 98) تشکیل خواهد شد.

وی بیان نمود که به زودی ممکن است در مورد اعلام اسامی مهم و ارجاع آنها به قوه قضائیه در نتیجه پرونده های فساد نیز اطلاعاتی منتشر شود.

سخنگوی نخست وزیر عراق در باره برگزاری انتخابات زودهنگام نیز تاکید کرد که دولت متعهد به آماده سازی شرایط برای انتخابات پیش از موعد است.

وی گفت که سیاست و موضع خارجی عراق پیگیری گام های دیپلماتیک به منظور تشدید نشدن اوضاع و جلوگیری از تنش در منطقه است.

طلال همچنین در توییتی پس از تصویب پیش نویس قانون بودجه 2020 از ارسال آن به مجلس خبر داد.

وی در صفحه شخصی خود نوشت: در راستای ساماندهی فرایند هزینه کردها و تامین هزینه های ضروری سه ماه آینده سال مالی کنونی و پایبندی دولت به مصوبه مجلس، هیات دولت امروز پیش نویس قانون بودجه سال 2020 را تصویب و به مجلس ارسال کرد.

دفتر نخست وزیری عراق نیز با اعلام تصویب پیش نویس بودجه سال 2020، بیان نمود که به استناد ماده 61 قانون اساسی، پیش نویس بودجه مذکور برای بررسی و تصویب به مجلس ارسال شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1189

به "سرنخ های مهم و تازه درباره ترور هشام الهاشمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنخ های مهم و تازه درباره ترور هشام الهاشمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید