شکست تیم ملی ایران برابر روسیه ، امتحان جوانان برای روزهای سخت

به گزارش لیسون، تیم ملی والیبال ایران که نخستین ملاقات خود در لیگ ملت ها را برابر ژاپن واگذار نموده بود در دومین ملاقات با ترکیبی جوان به مصاف روسیه رفت و با وجود کوشش ملی پوشان این ملاقات را هم واگذار کرد.

شکست تیم ملی ایران برابر روسیه ، امتحان جوانان برای روزهای سخت

به گزارش خبرنگاران، دومین روز از مرحله مقدماتی رقابت های لیگ ملت های والیبال امروز (شنبه) به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است.

تیم ملی والیبال ایران پس از شکست روز نخست مقابل ژاپن از ساعت 14:30 برابر روسیه صف آرایی کرد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در شروع بازی از ترکیب کاملاً جوانی استفاده کرد و میثم صالحی، صابر کاظمی، امیر حسین اسفندیار، علی شفیعی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی و مسعود غلامی بازی را برای ایران شروع کردند.

روس ها نیز موزرسکی ستاره خود را در اختیار نداشتند اما ماکسیم میخاییلوف بازیکن با تجربه روس ها در زمین حضور داشت.

ست نخست؛ 25 بر 17 به سود روسیه

امتیاز نخست را روسیه کسب کرد. ایران اشتباهات کم تری نسبت به روسیه داشت اما در حمله و دفاع روس ها تیم برتر زمین بودند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 4 به سود شاگردان ساملوو در روسیه تمام گردد.

روس ها در ادامه فزونی در سرویس و دفاع را نیز در اختیار گرفتند تا دومین تایم استراحت فنی هم با نتیجه 16 بر 10 به سود آنها همراه گردد. در نهایت ست نخست با فزونی قاطع روسیه در سرویس، حمله، دفاع و دریافت با نتیجه 25 بر 17 به خاتمه رسید.

ست دوم؛ 25 بر 20 به سود ایران

در ست دوم بازیکنان جوان ایران شروع خوبی داشتند و عملکرد بهتری در سرویس و دریافت داشتند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران همراه گردد.

درخشش امیرحسین اسفندیار در زدن سرویس و اسپک در این ست به تیم ایران یاری زیادی کرد و ملی پوشان با نتیجه 16 بر 13 دومین تایم استراحت فنی را پیروز نزد سرمربی رفتند.

روسیه در ادامه در دریافت فزونی را مجددا از آن خود کرد تا اختلاف امتیاز را به یک امتیاز کاهش دهد و بازی 20 بر 19 به سود ایران باشد. در نهایت بازی 25 بر 20 به سود ایران همراه شد تا دو تیم در ست شماری برابر شوند.

ست سوم؛ 25 بر 20 به سود روسیه

دو تیم در شروع ست سوم بازی برابری داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود روسیه همراه شد.

بازیکنان جوان ایران با درخشش صابر کاظمی پیروز شدند دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 15 پیروز نزد الکنو فرایند. در ادامه دفاع های خوب ولاسوف روسیه را با نتیجه 19 بر 18 پیش انداخت. در نهایت سرویس خوب روسیه و اشتباهات بازیکنان ایران اختلاف روسیه را به 5 امتیاز رساند تا ست سوم با فزونی 25 بر 20 به خاتمه برسد.

ست چهارم؛ 25 بر 17 به سود روسیه

روس ها در ست چهارم پیروز شدند با عملکرد خوب در دفاع اختلاف امتیاز را ایجاد نمایند و با نتیجه 6 بر 4 پیش بیافتند.

آبشارهای تماشایی صابر کاظمی و میثم صالحی در ادامه کار را در امتیاز 6 برابر کرد و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با فزونی 8 بر 7 روس همراه شد.

در ادامه اشتباهات بازیکنان ایران و دفاع خوب روس باعث شد اختلاف امتیاز به سود روسیه ایجاد گردد و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 9 به سود شاگردان ساملوو همراه شد.

در ادامه کوشش ملی پوشان جوان ایران نتوانست عقب افتادگی را جبران کند و در نهایت ایران با نتیجه 25 بر 17 این ست را هم واگذار کرد.

به گزارش مهر، فرانسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل 16 تیم حاضر در مسابقات هستند.

تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال هستند.

تیم ملی چین به دلیل مسائل اقتصادی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم گردد. تیم ملی اسلوونی نیز با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال 2019 از مسابقات سقوط کرد.

تیم ملی روسیه، مدافع عنوان قهرمانی در سال های 2018 و 2019 به ترتیب با شکست تیم های فرانسه و آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1665

به "شکست تیم ملی ایران برابر روسیه ، امتحان جوانان برای روزهای سخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم ملی ایران برابر روسیه ، امتحان جوانان برای روزهای سخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید