بلندقامتان ایران از سد میزبان گذشتند، الکنو در راستا پیشرفت

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران، هفته دوم مرحله مقدماتی از سومین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود امروز از ساعت 19 مقابل ایتالیا صف آرایی کرد. ایتالیا با تیم دوم خود در لیگ ملت ها شرکت نموده است و حریف ایران در مرحله مقدماتی المپیک توکیو است.

بلندقامتان ایران از سد میزبان گذشتند، الکنو در راستا پیشرفت

سعید معروف، میلاد عبادی پور، صابر کاظمی، امیرحسین اسفندیار، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و آرمان صالحی یاران آغاز کننده الکنو برای بازی مقابل ایتالیا بودند.

ست نخست؛ 26 بر 24 به سود ایران

ملی پوشان جوان ایران آغاز خوبی در ابتدای ست نخست داشتند و رجحان را از آن خود کردند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 4 به سود ایران همراه گردد. کار خوب ایران در دفاع رجحان 5 امتیازی را به همراه داشت تا تیم ملی 12 بر 8 پیش باشد. در ادامه دریافت ضعیف و اشتباهات ایران در سرویس اختلاف امتیاز را به عدد دو کاهش داد و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 14 به سود ایران همراه شد. درخشش گابریل نیلی، پشت خط زن ایتالیا در سرویس و آبشار باعث شد کار در امتیاز 20 برابر گردد. بازی برابر طی شد و در نهایت ست نخست با رجحان 26 بر 24 به سود ایران همراه شد.

ست دوم؛ 29 بر 27 به سود ایران

ایران در ست دوم با کسب دو امتیاز متوالی پیش افتاد اما بار دیگر سرویس های خوب ایتالیا بازی را برابر 2 کرد. بازی برابر دو تیم پیش رفت و در نهایت نخستین تایم استراحت فنی با رجحان 8 بر 7 ایتالیا همراه شد. بازی برابر پیش رفت تا دومین تایم استراحت فنی هم با یک اختلاف امتیاز و رجحان 16 بر 15 ایتالیا سرانجام یابد. ست دوم، بازیِ برابر ایران و ایتالیا تا امتیاز 27 ادامه داشت تا در نهایت اسپک های کاظمی و اسفندیار رجحان 29 بر 27 ایران را رقم زدند.

ست سوم؛ 25 بر 21 به سود ایتالیا

ایتالیا در ست سوم آغاز خوبی داشت و پیروز شد با نتیجه 4 بر 2 از ایران پیش بیفتد، سرویس های خوب غلامی یک بار دیگر کار را در امتیاز 5 به تساوی کشاند اما در نهایت ایتالیا نخستین تایم استراحت فنی را با نتیجه 8 بر 5 پیروز به اتمام رساند. ایتالیایی ها در ادامه اختلاف امتیاز را به عدد 3 افزایش دادند تا دومین تایم استراحت فنی هم با نتیجه 16 بر 13 به سود میزبان همراه گردد. با آغاز بازی ایتالیایی ها فرایند امتیازگیری خود را ادامه دادند تا حساب کار 20 بر 15 به سود آنها همراه گردد، الکنو پس از اختلاف 5 امتیازی تقاضای وقت استراحت داد تا در بازی ایجاد وقفه کند. در ادامه الکنو رضا عابدینی را به جای صابر کاظمی وارد زمین کرد و سرویس های خوب عابدینی باعث شد تا اختلاف امتیاز کاهش یابد و در نتیجه کار 23 بر 20 به سود ایتالیا همراه گردد. در نهایت ست سوم با نتیجه 25 بر 21 به سود ایتالیا به سرانجام رسید تا کار به ست چهارم کشیده گردد.

ست چهارم؛ 25 بر 22 به سود ایران

در آغاز ست چهارم ملی پوشان جوان ایران رجحان را از آن خود کردند تا نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران همراه گردد. سرویس های خوب صابر کاظمی در ادامه، فرایند امتیازگیری ایران را افزایش داد تا بازی 11 بر 7 به سود ملی پوشان کشورمان ادامه داشته باشد و سرمربی تیم ملی ایتالیا مجبور به تقاضای تایم استراحت دهد. دومین تایم استراحت فنی هم با نتیجه 16 بر 11 به سود تیم ملی ایران سرانجام یافت. در نهایت ست چهارم با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران به سرانجام رسید تا ملی پوشان کشورمان با نتیجه سه بر یک پیروز این ملاقات شوند.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین و آخرین بازی هفته دوم فرداشب از ساعت 22 مقابل بلغارستان صف آرایی خواهد نمود.

به گزارش خبرنگاران، فرانسه، بلغارستان، آلمان، استرالیا، ایران، ژاپن، صربستان، اسلوونی، هلند، روسیه، آمریکا، کانادا، ایتالیا، لهستان، آرژانتین و برزیل 16 تیم حاضر در مسابقات هستند. تیم های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن 12 تیم اصلی و ثابت برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت های والیبال هستند. تیم ملی چین به علت مسائل اقتصادی از حضور در مسابقات انصراف داد تا تیم هلند جایگزین این تیم گردد. تیم ملی اسلوونی هم با قهرمانی در چلنجرکاپ جایگزین تیم ملی پرتغال شد که در سال 2019 از مسابقات سقوط کرد.

تیم ملی روسیه، مدافع نام قهرمانی در سال های 2018 و 2019 به ترتیب با شکست تیم های فرانسه و آمریکا جام قهرمانی را بالای سر برد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1682

به "بلندقامتان ایران از سد میزبان گذشتند، الکنو در راستا پیشرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندقامتان ایران از سد میزبان گذشتند، الکنو در راستا پیشرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید