موزه ای برای پول در فرانکفورت

به گزارش لیسون، بازدید از موزه پول در فرانکفورت برای کسانی که به جمع آوری سکه و اسکانس های قدیمی علاقه دارند، هیجان انگیز است جایی که 21 سال پیش برای برای همین موضوع ایجاد شد.

موزه ای برای پول در فرانکفورت

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

مهر: موزه پول یا موزه بانک فدرال آلمان در سال 1999 در فرانکفورت افتتاح شد. این در حالی است که ایده ایجاد موزه ای برای نگهداری سکه و اسکناس، پیش از این ها در آلمان شکل گرفته بود. در واقع، 64 سال پیش از آنکه مسئولان بانک فدرال به فکر تأسیس موزه پول باشند، مسئولان (بانک رایش، سکه های طلا، نقره و همچنین پول های کاغذی زیادی را که جمع آوری نموده بودند، در موزه ای در برلین به نمایش گذاشتند.

این اموال که به عنوان دارایی های (رایش بانک) محسوب می شد، در زمان جنگ جهانی دوم توسط نیروهای متفقین مصادره شد. آنطور که سایت موزه گزارش داده است، بعدها در سال 1954، این اموال دوباره در اختیار آلمان (بانک فدرال آلمان) نهاده شد. بانک فدرال نیز به تدریج و به صورت منظم، مجموعه سکه ها و اسکناس ها را تکمیل کرد و بالاخره در سال 1999، مجموعه های جمع آوری شده را در موزه ای در شهر فرانکفورت در معرض نمایش عموم گذاشت.

موزه پول فرانکفورت به تدریج هواداران زیادی پیدا کرد، تا جایی که در سال 2014 چهل هزار بازدیدنماینده داشت. با این حال، مسئولان موزه تصمیم گرفتند که تغییراتی اساسی در فضای آن ایجاد نمایند. بالاخره پس از بحث های فراوان، کار بازسازی موزه در سال 2014، با بودجه 19 میلیون یورویی شروع شد. بازسازی ساختمان موزه دو سال به طول انجامید و انتها در اواخر سال 2016، ساختمان جدید گشایش یافت.

در حال حاضر موزه بانک فدرال آلمان از بخش های مختلفی تشکیل شده است. شاید جالب ترین بخش موزه مربوط به جمع آوری سکه ها باشد. در این بخش، بیش از 90 هزار سکه از دوران باستان تا به امروز وجود دارد و سیر تکامل تاریخی سکه نیز به خوبی قابل مشاهده است. بخش دیگری از موزه به انواع اسکناس اختصاص یافته است. در این بخش بیش از 250 هزار نوع اسکناس وجود دارد. در قسمت دیگری از موزه، اشیایی دیده می شوند که در زمان مبادلات کالا به کالا، نقش پول را ایفا می کردند. این بخش با عنوان اشیا قیمتی هواداران زیادی دارد. همچنین در بخش دیگری از موزه به نقش بانک فدرال آلمان به عنوان بانک مرکزی این کشور پرداخته شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 993

به "موزه ای برای پول در فرانکفورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای برای پول در فرانکفورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید