ناتو: باید درباره چالش ظهور چین، فکر جدی تری کنیم

به گزارش لیسون، ائتلاف بین المللی ناتو در گزارشی خواهان توجه بیشتر به چالش ظهور چین شده است.

ناتو: باید درباره چالش ظهور چین، فکر جدی تری کنیم

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ائتلاف ناتو در گزارشی با موضوع اصلاح این ائتلاف که قرار است روز سه شنبه منتشر گردد گفته ائتلاف ناتو باید درباره نحوه مقابله با چین و ظهور ارتش این کشور، جدی تر فکر کند.

خبرگزاری رویترز می گوید ناتو در گزارشی که به رویت دیپلمات های مورد استناد این رسانه رسیده گفته با وجود این، روسیه همچنان در این دهه دشمن اصلی ناتو خواهد بود.

یک دیپلمات ناتو گفت: چی دیگر، آن شریک تجاری بی خطر که غرب زمانی به آن امیدوار بود نیست. این کشور، قدرت رو به رشد قرن ما است و ناتو باید با آن سازگار گردد.

این دیپلمات با استناد به گزارش ناتو گفت پاسخ های ناتو باید به حفظ رجحان تکنولوژیکی بر چین، حفاظت از زیرساخت ها و شبکه های رایانه های متمرکز باشد.

این گزارش، علاوه بر این، از ناتو خواسته ارتباط های نزدیکتری با کشور های غیرعضو ناتو مانند استرالیا تشکیل داده و روی بازداری در فضا بیشتر تمرکز کند.

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو امروز دوشنبه گفت ظهور چین، امنیت ما را با چالش های مهمی روبرو می نماید.

وی اضافه نمود: چین در حال سرمایه گذاری بزرگ روی سلاح های جدید است و از شمالگان گرفته تا آفریقا دارد به ما نزدیک تر می گردد.

دیپلمات های دیگری که گزارش ناتو را دیده اند با استناد به آن می گویند ضروری است در گزارش موسوم به طرح راهبردی که به تشریح راهبرد های کلان رسمی ناتو می پردازد، راهبرد ها در قبال چین تعیین شوند.

قرار است وزیران خارجه ناتو در نشست روز سه شنبه درباره این گزارش بحث و گفتگو نمایند. این گزارش قرار است سال آینده میلادی تحویل سران کشور ها و دولت های اعضای ناتو گردد.

ائتلاف ناتو در سال 1949 برای مهار تهدیدات نظامی اتحاد جماهیر شوروی تشکیل شد. در سال های گذشته کشور های عضو ائتلاف ناتو بر اصلاح ساختار آن تأکید نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1322

به "ناتو: باید درباره چالش ظهور چین، فکر جدی تری کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو: باید درباره چالش ظهور چین، فکر جدی تری کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید