نکات جادویی برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم و سرمه

به گزارش لیسون، ریخته شدن خط چشم به دلایل مختلفی همچون مرغوب نبودن خط چشم، چرب بودن پوست، خیس شدن صورت و... اتفاق می افتد. برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم راه چاره هایی ساده، اما کاربردی وجود دارد.

نکات جادویی برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم و سرمه

خبرنگاران | سرویس آرایش و زیبایی - ریختن خط چشم مشکل آزاردهنده ای است که بیشتر خانم ها با گذشت چند ساعت از خط چشم زدن با آن روبرو می شوند. به نظرتان چطور می توان باعث جلوگیری از ریخته شدن خط چشم شد؟ چشم بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره افراد دارد و وجود خط چشم این زیبایی را دوچندان می نماید. اما به شرطی که خط چشم با مهارت کشیده شده باشد و با یک قطره اشک یا باران، خراب نشود. سیاهی حاصل از ریخته شدن خط چشم تصویر جالبی را به همراه نخواهد داشت؛ بنابراین بهتر است با نحوه صحیح خط چشم کشیدن و راهکار های لازمه برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم آشنا شوید.

استفاده از انواع مختلف خط چشم

خط چشم انواع مختلفی دارد. شما می توانید انواع مختلف آن را به صورت ژل، مایع، مداد و مداد شمعی بگیرید که سازگاری هر کدام بر اساس پوست فرد متفاوت است. اگر همواره با مشکل پخش شدن خط چشم روبرو هستید بهتر است نوع آن را عوض کنید. در حالت کلی اگر پوست چربی دارید بهتر است سراغ خط چشم های جامد بروید. اگر هیچکدام یاریی نکرد خط چشم های ضدآب مفید خواهند بود.

روش های جلوگیری از ریخته شدن خط چشم

علاوه بر صحیح و حرفه ای کشیدن خط چشم، ریختن و پخش شدن خط چشم یکی از مسائل اصلی برای هر خانمی است. برای برطرف این مشکل در ادامه نکته ها و روش های جلوگیری از ریختن آن را مطرح نموده ایم:

1. نخریدن خط چشم ارزان

البته منظور استفاده از بهترین و گرانترین برند خط چشم نیست! اما چشم جزء حساس ترین عضو بدن است؛ بنابراین استفاده از خط چشم مناسب علاوه بر اینکه مدت زمان ماندگاری بیشتری خواهد داشت از احتمال آسیب به چشم ها نیز جلوگیری می نماید. خط چشم های ارزان مدت کوتاهی پس از استفاده می ریزند و یا باعث قرمزی چشم و سردرد می شوند.

2. استفاده از خط چشم مدادی

خط چشم مدادی علاوه بر راحتی استفاده، ماندگاری بیشتری نسبت به خط چشم های مایع دارد.

3. استفاده از کانسیلر

کانسیلر یاری بزرگی به شما در جلوگیری از ریخته شدن خط چشم و ماندگاری بیشتر آن خواهد بود. کانسیلر خطوط زیر چشم را یکدست نموده و از ریزش خط چشم به آن جلوگیری می نماید.

4. استفاده از سایه با خط چشم

استفاده از سایه همراه با خط چشم، علاوه بر زیبایی بیشتر باعث می شود که خط چشم ثابت بوده و دیگر نریزد.

5. آماده سازی پوست قبل از آرایش

همواره قبل از آرایش کردن، پوست صورت را تمیز کنید. پوست انسان دائما در حال ترشح روغن های طبیعی است که باعث جذب گرد و غبار می شود. در صورتی که با همین آلودگی ها از خط چشم بهره ببرید، احتمال پخش شدن و ریزش آن بیشتر می شود. بهتر است پس از پاکسازی مقداری پرایمر به چشم بزنید تا خط چشم به خوبی روی پوست بخوابد.

6. عدم استفاده از مرطوب نماینده

استفاده از مرطوب نماینده برای چشم، مانند چربی های پوست عمل نموده و باعث پخش شدگی خط چشم می شود.

7. استفاده از تثبیت نماینده

پس از اتمام آرایش، بهتر است برای نگهداری آرایش خود از تثبیت نماینده ها استفاده نموده و کمی از آن را بر روی صورت خود بزنید. این کار آرایش را مدت بیشتری روی پوست شما نگه می دارد.

متداول ترین اشتباهات در خط چشم کشیدن

خط چشم کشیدن کار راحتی نیست و مهارت زیادی می خواهد، برای استفاده صحیح از خط چشم باید با دقت کامل خطوطی صاف و نازک را در پشت چشم های خود کشیده و مطمئن شوید که با هم تناسب و تقارن دارند.

با همه این توضیحات، بعضی از خانم ها آگاهی چندانی از اصول کشیدن خط چشم ندارند و آرایش خود را خراب می نمایند. برای جلوگیری از این مشکل پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را بخوانید.

1. تیز نکردن مداد چشم

از مرسوم ترین و ساده ترین اشتباهات خانم ها برای خط چشم کشیدن با مداد، تیز نکردن آن است! استفاده از مداد نوک تیز یاری می نماید تا خط چشمی صاف و بدون هیچ مسئله ای پشت پلک خود بکشید. مداد چشم باید هر بار تراشیده شده و نوک آن تیز باشد.

2. استفاده از مدادهای رنگی در زیر چشم

استفاده از مدادهای رنگی برای زیر چشم فقط در میهمانی های خاص توصیه می شود. این کار در حالت عادی باعث می شود آرایش غلیظ تر دیده شده و جذابیت چندانی نداشته باشد.

3. عدم تقارن در کشیدن دنباله چشم ها

تقارن در آرایش یکی از لازمه های زیبایی است. عدم تقارن در کشیدن خط چشم و دنباله آن باعث خرابی آرایش شما می شود. بهتر است تمرین خود در این زمینه را بیشتر کنید. آموزش مدل های مختلف کشیدن خط چشم به شما در این زمینه یاری خواهد نمود.

4. خط چشم مایع در زیر چشم

یکی از اشتباهات آرایشی که شما را زشت نشان خواهد داد استفاده از خط چشم مایع در زیر چشم است که احتمال پخش شدن را افزایش می دهد. بهتر است برای آرایش زیر چشم از مداد استفاده نمایید.

5. استفاده از خط چشم قابل شست وشو

درصورتی که از خط چشم های معمولی برای زیر چشم استفاده نمایید، خیلی زود پخش می شوند. با استفاده از یک گوش پاک کن براحتی می توانید بخش هایی که ریخته اند را پاک کنید. بهتر است برای زیر چشم از خط چشم ضدآب استفاده شود.

6. ایجاد فاصله بین مژه و خط چشم

وجود فضای خالی بین خط چشم و مژه، چشم ها را بسیار بد نشان می دهد. خط چشم باید در محل رویش مژه ها کشیده شود و یا فضای خالی به طور کامل پر شود.

7. مرتب نبودن دنباله خط چشم

دنباله خط چشم باید صاف، مرتب و تیز باشد. بالا و پایین بودن این خط، زشت و شلخته دیده شدن چشم ها را به دنبال دارد.

8. بالا کشیدن پلک

این عادت که هنگام کشیدن خط چشم، پلک را بالا بکشید اشتباه است و باعث ایجاد خطوط نامنظم در پشت چشمتان خواهد شد. اجازه دهید پلکتان حالت طبیعی خود را داشته باشد تا بتوانید متناسب با حالت پلک خط چشم بکشید.

جلوگیری از ریختن سرمه

اگر برای کشیدن خط چشم، روش سنتی سرمه کشیدن را ترجیح می دهید باید به چند نکته دقت کنید.

  • مرغوب بودن سرمه: بهترین نوع سرمه، سرمه های مغز (بادام، فندق، گردو و…) است. برای تشخیص سرمه مرغوب کمی سرمه را در کف دست ریخته و ماساژ دهید. اگر رنگ آن با ماساژ پاک شد مرغوب نیست. سرمه مرغوب نه با ماساژ و نه با آب به راحتی قابل پاک شدن نیست. تنها با آب و صابون و به سختی پاک خواهد شد.
  • جنس سرمه دان: بهترین جنس برای سرمه دان؛ چوب است. میله سرمه دان نیز باید از چوب مرغوب تراش خورده باشد.
  • نحوه انتقال سرمه به سرمه دان: برای این مرحله بهتر است میله سرمه دان را با روغن بادام کمی چرب کنید و ماساژ دهید و با آن خود سرمه دان را نیز کمی چرب کنید سپس سرمه ها را مرحله به مرحله منتقل کنید.

سخن آخر

استفاده از خط چشم باعث زیبایی چشم ها می شود، اما برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم بهتر است متناسب با نوع پوست خود خط چشم را تهیه نمایید. همچنین با کمی تمرین مهارت لازم برای کشیدن خط چشم را به دست خواهید آورد. برای این کار باید اشتباهات رایج خط چشم کشیدن را بشناسید و از انجام آن ها دوری کنید.

اگر به مدل های فانتزی خط چشم علاقه مندید پیشنهاد می کنم آموزش کشیدن خط چشم گربه ای و آموزش کشیدن خط چشم بالدار را در مجله خبرنگاران ببینید و از این روش ها بهره ببرید.

شما چه راه های کاربردی دیگری برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم و سرمه پیشنهاد می کنید؟ تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1657

به "نکات جادویی برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم و سرمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات جادویی برای جلوگیری از ریخته شدن خط چشم و سرمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید