همه چیز درباره قوی ترین روبات ضدسیل جهان ، از شناسایی نقاط خطر تا تسریع لایه برداری مسیل ها

به گزارش لیسون، یکی از عواملی که در بروز سیل نقش دارد، مسائل مرتبط با گرفتگی های شدید مسیل های عبور آب است. بر همین اساس است که لایروبی و شناسایی نقاط بحران ازمهمترین مواردی است که در کنترل سیل نقش دارد.

همه چیز درباره قوی ترین روبات ضدسیل جهان ، از شناسایی نقاط خطر تا تسریع لایه برداری مسیل ها

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ردگیری و شناسایی نقاط بحرانی که منجر به سیل می شود می تواند با روش هایی مختلف انجام شود. یکی از این روش ها استفاده از روبات ها است. مدتی پیش هنگامی که طوفان دزموند به انگلستان رسید، هزاران نفر مجبور شدند از خانه های خود خارج شوند و میلیون ها پوند هزینه برای جبران آسیب ها خرج کنند.

در حال حاضر در ولز، دستگاهی با کنترل از راه دور به نام Robo-Dozer استفاده می شود که نوعی روبات است که رودخانه ها را به صورت آزاد لایروبی می کند و از سیل جلوگیری می کند. مارک سابین مدیر منابع طبیعی ولز گفت Robo-Dozers یک روبات کوچک و جمع و جور است که به راحتی وارد زیر پل، و دیگر مناطق می شود.

Robo-Dozers در سنجش و اندازه گیری نقاط مختلف بسیار دقیق است. این روبات بلافاصله به کنترل ها پاسخ می دهد و در فعالیت در مناطق محدود بسیار خوب عمل می کند. سیلاب یک مشکل بزرگ در مناطق شهری است که در آن بسیاری از زمین ها درگیر می شود. هنگامی که باران های سنگین به زمین می بارد هر نوع بی مبالاتی می تواند منجر به سیلاب و قطع شدن ارتباطات شهری شود.

مرطوب ترین ماه لندنی ها نوامبر است و به نظر می رسد این روبات در شناسایی نقاط ضعف و قوت رودخانه های لندن قوی عمل می کند. این روبات جالب که ظاهری شبیه به بولدوزر دارد، می تواند به راحتی در محیط هایی مثل مسیل های رودخانه یا مسیرهای حرکت آب که توسط انسان ها قابل رصد نیست وارد عمل شود.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 175

به "همه چیز درباره قوی ترین روبات ضدسیل جهان ، از شناسایی نقاط خطر تا تسریع لایه برداری مسیل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره قوی ترین روبات ضدسیل جهان ، از شناسایی نقاط خطر تا تسریع لایه برداری مسیل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید