هنوز وارد شرایط قرمز شرایط آبی در تهران نشده ایم

به گزارش لیسون، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به شرایط بارش ها و ذخایر سدهای این استان می گوید امسال شهر و استان تهران در قسمت نارنجی قرار گرفته و تا به این لحظه وارد شرایط قرمز نشده ایم.

هنوز وارد شرایط قرمز شرایط آبی در تهران نشده ایم

به گزارش وزارت نیرو، محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: اولویت اول ما اخطار و سپس کاهش فشار است و با این حال بی توجهی به این هشدارها قطع آب را در پی دارد. به زودی در منطقه ها پرمصرف هم کاهش فشار آب را اعمال خواهیم کرد، ولی برنامه ای برای جیره بندی و سهمیه بندی آب تا این لحظه در استان تهران نداریم. امسال ما برنامه ای برای قطع یا نوبت بندی آب تا به امروز نداشته ایم و نخواهیم داشت، ولی شرایط نگران کننده ای را در سدهای استان تهران شاهد هستیم.

وی در خصوص نوبت بندی آب در تهران شرح داد: امسال به لحاظ کاهش بارندگی در کشور سال ویژه ای است، در مقایسه با 50 سال اخیر اندازه بارش ها در سراسر کشور به پایین ترین اندازه خود رسیده است. اندازه مصرف استاندارد معادل 14 مترمکعب برابر با 14 هزار لیتر در ماه است که اگر این عدد بیش از چهار برابر افزایش پیدا کند، اخطار و قطعی آب را در پی دارد.

به گفته این مقام مسئول سه شرایط سبز، نارنجی و قرمز را برای تهران تعریف کرده ایم که سال گذشته به دلیل شرایط مناسب بارش ها در قسمت سبز قرار داشتیم و شرایط ذخایر سدها خوب بود، اما امسال شهر و استان تهران در قسمت نارنجی قرار گرفته و تا به این لحظه وارد شرایط قرمز نشده ایم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1676

به "هنوز وارد شرایط قرمز شرایط آبی در تهران نشده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز وارد شرایط قرمز شرایط آبی در تهران نشده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید