کاهش نامحسوس دما در بعضی مناطق کشور

به گزارش لیسون، تهران (پانا) - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش نامحسوس دما در بعضی مناطق کشور اطلاع داد.

کاهش نامحسوس دما در بعضی مناطق کشور

صادق ضیائیان درباره وضع جوی کشور به پانا گفت: امروز (4 خرداد) در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب، غرب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات کرمان، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و در استان های گیلان، مازندران و شرق گلستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید به ویژه طی ساعات بعد ازظهر پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به اینکه طی این روز شدت بارش در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان خواهد بود و احتمال وقوع تگرگ نیز در این استان ها وجود دارد، گفت: طی فردا (5 خرداد) به تدریج بارش در شمال غرب و غرب کشور کاهش می یابد و در سواحل دریای خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و در استان های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان با بیان اینکه شدت بارش طی فردا (5 خرداد) در استان مازندران خواهد بود، اظهارکرد: طی این روز کاهش نسبی دما در استان های واقع در نوار شمالی کشور پیش بینی می گردد.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز پنجشنبه (6 خرداد) در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پدیده غالب منطقه خواهد بود همچنین در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز و در شمال شرق رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

ضیاییان اظهار کرد: طی روزهای آدینه و شنبه (7 و 8 خرداد) در نیمه شرقی کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما انتظار می رود. طی این روز در شمال استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی نیز طی ساعات بعد ازظهر رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی امروز (4 خرداد) در جنوب غرب و طی دو روز آینده در برخی نقاط استان تهران احتمال باد و گرد و خاک وجود دارد، گفت: دریای خزر نیز از بعد ازظهر امروز تا روز چهارشنبه (5 خرداد)، شرق دریای عمان تا خاتمه هفته و خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (5 خرداد) نیمه ابری تا ابری، در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (6 خرداد) نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1627

به "کاهش نامحسوس دما در بعضی مناطق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش نامحسوس دما در بعضی مناطق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید