فاصله تهران تا شهرهای دیگر با هواپیما، قطار و ماشین چقدر است؟

به گزارش لیسون، تا تمام شدن تابستان چیز زیادی نمانده و شاید تا چند وقت دیگر هوا آنقدرها خوب نباشد که بتوانیم سفر برویم. یکی از چیزهایی که کمک می کند مقصد سفرمان را تعیین کنیم، فاصله شهرهاست. اگر تهران را مبدا در نظر بگیریم می خواهیم ببینیم فاصله تهران تا شهرهای دیگر با هواپیما، قطار و ماشین چقدر است. بعد بهتر می توانیم تصمیم بگیریم که باتوجه به بودجه سفرمان، بلیط هواپیما یا قطار بخریم، اتوبوس سوار شویم یا خودمان رانندگی کنیم. با خبرنگاران تریپ، سرویس رزرو هتل همراه باشید.

فاصله تهران تا شهرهای دیگر با هواپیما، قطار و ماشین چقدر است؟

فاصله تهران تا رامسر

رامسر یکی از قشنگ ترین شهرهای شمال است که یک عالمه جاهای دیدنی دارد، از موزه و شهربازی تا جنگل های سرسبز و ییلاق. از تهران که راه بیفتید و جاده چالوس را برای رفتن انتخاب کنید، 276 کیلومتر راه در پیش دارید، یعنی حدود پنج ساعت و نیم.

فاصله هوایی تهران تا رامسر 149 کیلومتر است و 41 دقیقه در هواپیما خواهید بود. در هفته شش پرواز رفت و برگشت به سمت تهران و دو پرواز به سمت مشهد از رامسر انجام می شود.

فاصله تهران تا بندرعباس

از تهران تا بندرعباس 1286 کیلومتر راه است، اگر با ماشین بروید، حدود 13 ساعت و نیم رانندگی می کنید تا به بندر برسید. اما از این عددها نترسید. اول که می توانید یک سره سفر نکنید. شهرهای سر راه را می بینید و کمتر خسته می شوید. دوم این که می توانید گزینه خیلی راحت اما گران تر هواپیما را انتخاب کنید. تا قبل از گرانی ها بلیت قطار تهران- بندرعباس بود ولی حالا نزدیک 1 میلیون باید خرج کنی. به این ترتیب فقط یک ساعت و 50 دقیقه در پرواز هستید تا در فرودگاه بندرعباس پیاده شوید.

پیشنهاد بعدی این است که بلیت قطار بخرید. درست است که حدود 15 ساعت در راه هستید، اما به اندازه 13 ساعت رانندگی خسته نمی شوید و چشم به هم بگذارید، رسیده اید.

فاصله راه آهن و فرودگاه تا مرکز شهر حدود 20 دقیقه است.

فاصله تهران تا بانه

نام بانه که می آید یاد خرید و پاساژگردی می افتیم. خیلی ها برای خرید لوازم الکترونیکی و خرده ریزه های دیگر به بانه می فرایند. مسافت تهران تا بانه 661 کیلومتر یا حدود 8 ساعت و نیم است. یک راه دیگر این است که با هواپیما به سنندج بروید و از آن جا زمینی راهی بانه شوید. ولی ما که پیشنهاد نمی کنیم؛ علاوه بر زمانی که در فرودگاه از دست می دهید، حدود 4 ساعت هم طول می کشد تا از سنندج به بانه برسید. اگر حوصله رانندگی ندارید، بلیت اتوبوس بخرید و تا بانه تخت بخوابید. بانه، قطار ندارد.

فاصله تهران تا کیش

کیش یکی از جاهایی ست که همیشه طرفدار دارد، به خصوص در پاییز و زمستان و اوایل بهار که هوا خوب است. مسافت تهران تا کیش با هواپیما یک ساعت و 50 دقیقه است. 10 دقیقه هم طول می کشد به مرکز شهر برسید.

راه زمینی رسیدن از تهران به کیش از شهرهای تهران، قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، جهرم، لار، بستک، بندرلنگه و بندر چارک می گذرد.

فاصله تهران تا اصفهان

سفر به اصفهان کار راحتی است، چون از نزدیک ترین جاها به تهران است. کافی ست 450 کیلومتر یعنی کمتر از پنج ساعت رانندگی کنید تا به نصف جهان برسید.

اگر سفر هوایی را ترجیح می دهید، بلیت هواپیما بخرید و 50 دقیقه بعد در فرودگاه اصفهان پیاده شوید. الان دیگر رزرو بلیت با وجود سایت های فروش آنلاین مثل خبرنگاران تریپ خیلی هم ساده و راحت شده.

فاصله تهران تا شیراز

درست است که شیراز خیلی هم نزدیک و دردسترس نیست، اما تصور بودن در شهر باغ های دلگشا باعث می شود سختی راه را به جان بخریم. مسافت تهران تا شیراز حدود 10 ساعت یعنی 935 کیلومتر است.

مدت زمان پرواز از تهران به شیراز یک ساعت و 20 دقیقه است. خوشبختانه شیراز قطار هم دارد و اگر سفر با قطار را ترجیح می دهید، حدود 10 ساعت و نیم در راه هستید.

فاصله تهران تا قشم

ساحل قشم آنقدر قشنگ است که ارزش دارد از تهران تا جنوب بروید. مدت پرواز تهران تا قشم یک ساعت و 50 دقیقه است و تا بیایید خسته بشوید، از هواپیما پیاده شده اید.

از تهران تا قشم زمینی 1400 کیلومتر فاصله است و برای رسیدن به این جزیره باید از تهران بروید یزد و بعد بافق و بعد هم بندرعباس.

راه دیگر هم رفتن با قطار به بندرعباس است. از بندرعباس هم لنج ها شما را در عرض 45 دقیقه به قشم می رسانند.

فاصله تهران تا کاشان

فصل گلاب گیری کاشان که بشود، توریست های زیادی به قمصر و کاشان می فرایند. اما جذابیت کاشان در گلاب خلاصه نمی شود. این شهر خانه ها و عمارت های قدیمی زیادی دارد که ساعت ها شما را سرگرم می کنند. هتل های کاشان هم بخشی از جذابیت شهر به شمار می فرایند، چون خانه هایی هستند که کاربری هتل را پیدا کرده اند و بودن در آنها مثل این است که تاریخ به عقب برگشته باشد.

مسافت تهران تا کاشان 247 کیلومتر است، یعنی 3 ساعته، به مقصد می رسید.

فاصله تهران تا یزد

کویر همیشه جذابیت های خودش را دارد. برای خیلی ها هم هیچ لذتی مثل تماشای آنهمه ستاره در آسمان کویر نیست، یزد شهر دوچرخه ها و کوچه پس کوچه های خشتی و خانه های تاریخی ست و برای همین هم برای خیلی ها محبوب است. از تهران تا یزد 626 کیلومتر راه است، یعنی کمتر از 7 ساعت با ماشین. اگر با هواپیما هم بخواهید بروید 1 ساعت در راه هستید.

فاصله تهران تا همدان

جاهای دیدنی همدان مثل گنجنامه و دشت میشان از یک طرف و سراب ها و هوای خوش همدان از طرف دیگر خیلی ها به اگر تصمیم دارید به همدان بروید، خوب است بدانید حدود 333 کیلومتر، کمتر از 4 ساعت با ماشین راه در پیش دارید.

شما 1 ساعت و 39 دقیقه هم با هواپیما تا همدان راه دارید. همدان هنوز به شبکه قطار ریلی متصل نشده است و قرار است به زودی این اتفاق بیافتد.

فاصله تهران تا قم

خیلی ها در روزهای تعطیل برای زیارت به قم می فرایند. فاصله تهران تا قم 148 کیلومتر است، یعنی اگر یک ساعت و 45 دقیقه رانندگی کنید، به قم می رسید. بعضی ها هم در میدان راه آهن تهران سوار قطار می شوند و بسته به نوع قطار، 2 تا 3 ساعت بعد در قم پیاده می شوند.

فاصله تهران تا اراک

حالا که تا قم آمد ه اید، کمی بیشتر برانید تا به اراک می رسید. از تهران تا اراک 288 کیلومتر فاصله است. کافی ست 3 ساعت و 20 دقیقه رانندگی کنید. اگر بلیت قطار لوکس تهیه کنید، کمتر از 5 ساعت در راه هستید.

فاصله تهران تا انزلی

بندر انزلی با تالابش از توریستی ترین شهرهای شمالی ست. الان که از تهران حرکت کنید، 5 ساعت دیگر انزلی هستید، درواقع باید 385 کیلومتر را پشت سر بگذارید. انزلی فرودگاه ندارد و نزدیکترین فرودگاه به آن فرودگاه رشت است.

فاصله تهران تا کرمانشاه

کرمانشاه که اتفاقا تابستان های خنک و باصفایی هم دارد، در فاصله 6 ساعته از مرکز قرار گرفته. مسافت بین تهران تا کرمانشاه حدود 500 کیلومتر است. کرمانشاه، قطار ندارد ولی با هواپیما فقط 36 دقیقه از تهران تا این شهر راه است.

فاصله تهران تا گرگان

کسی نیست که دلش نخواهد جنگل های سرسبز و قشنگ گرگان را از نزدیک ببیند. اگر دل تان جایی می هواهد با سایه خنک درختان جنگلی، ماشین را بردارید و 5 ساعت و نیم رانندگی کنید. بعد از حدود 410 کیلومتر در گرگان هستید.

ماشین ندارید یا حوصله رانندگی؟ بلیت قطار بخرید و 10 ساعت و نیم در کوپه تان استراحت کنید و از یکی از بی نظیرترین راه های ریلی ایران و پل ورسک رد شوید به گرگان برسید، فقط حیف که قطار تهران گرگان شب از پل می گذرد و نمی شود منظره حیرت انگیز بیرون را دید. راه ساده تر خرید بلیت هواپیماست و تحمل 52 دقیقه پرواز.

فاصله تهران تا اهواز

به زودی هوا خنک می شود و سفر به اهواز می چسبد. اگر دل تان هوای لب کارون را کرد، منطقی ترین راه این است که بلیت هواپیما بخرید و راهی فرودگاه شوید. فاصله تهران تا اهواز با هواپیما حدود یک ساعت است.

اگر عشق ماشین و رانندگی هستید، روی 834 کیلومتر حساب کنید و دل به جاده بزنید. کمتر از 10 ساعت بعد اهوازید. یا این که بلیت قطار اهواز را بخرید و 14 ساعت در قطار خودتان را سرگرم کنید.

فاصله تهران تا مشهد

مشهد از آن شهرهایی ست که مسافرانش منتظر فصل خاصی نمی مانند. همیشه مسافرانی در راه مشهد و چشم انتظار زیارت هستند.

جهت تهران مشهد با ماشین حدود 9 ساعت و 40 دقیقه است، یعنی باید 888 کیلومتر را پشت سر بگذارید. با قطار هم می توانید به مشهد بروید. قطارها قیمت های مختلف دارند و بیشتر از 10 ساعت در راهند تا به مقصد برسند. اگر در هزینه های سفر محدودیتی ندارید، بهترین کار این است که بلیت هواپیما رزرو کنید. مسافت تهران مشهد با هواپیما یک ساعت و 25 دقیقه است.

فاصله تهران تا سرعین

سفر به سرعین و آب گرم معروفش خیلی می چسبد؛ از آن سفرهای پرخاطره ای که به خصوص گروهی خیلی خوش می گذرد. از تهران تا سرعین 7 ساعت و نیم راه است. می توانید این 620 کیلومتر را رانندگی کنید و از منظره های اطراف هم لذت ببرید.

فاصله تهران تا کرمان

فاصله 995 کیلومتری، یعنی 10 ساعت و نیم رانندگی. اما همیشه راه آسان تر وجود دارد. اگر با پرواز تهران به کرمان سفر کنید، حدود یک ساعت و نیم بعد در مقصد هستید. بلیت هواپیما گران است؟ خوشبختانه جهت تهران تا کرمان قطار دارد که 14 ساعت در راه است.

فاصله تهران تا خرم آباد

خرم آباد شهر سرسبزی ست که آبشارهای زیادی دارد. اگر تصمیم به سفر هوایی گرفتید، مدت پرواز شما از تهران به خرم آباد 45 دقیقه است. سفر زمینی به این شهر زیبا حدود 6 ساعت طول می کشد و باید حدود 500 کیلومتر برانید. شهر دورود در خرم آباد هم ایستگاه قطار دارد.

فاصله تهران تا بوشهر

یک ساعت و 26 دقیقه مدت پرواز تهران به بوشهر است. اگر بخواهید صرفه جویی کنید و زمینی سفر کنید، مسافت 1047 کیلومتر را باید طی کنید. این جهت 13 ساعت راه است.

منبع: اسنپ تریپ
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1927

به "فاصله تهران تا شهرهای دیگر با هواپیما، قطار و ماشین چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاصله تهران تا شهرهای دیگر با هواپیما، قطار و ماشین چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید