کلاهبرداری زوج شیاد با درج آگهی و عناوینی جذاب

به گزارش لیسون، زوجی کلاهبردار که با درج آگهی با عناوینی جذاب در سایت دیوار از شهروندان کلاهبرداری می کردند، بعد از مدت ها تحت تعقیب بودن از سوی پلیس استان های مختلف، انتها دستگیر شدند.

کلاهبرداری زوج شیاد با درج آگهی و عناوینی جذاب

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از شرق، در روز های اخیر با ارجاع پرونده های متعدد به پلیس فتای استان مرکزی با عنوان پرداخت بیعانه در سایت دیوار که منجر به کلاهبرداری از چند نفر از شهروندان اراکی شده بود، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

در تحقیقات اولیه کارشناسان مشخص شد کلاهبرداران با بهانه هایی از قبیل فروش کالا به علت مهاجرت، اجناس دارای گارانتی، اجناس نو و زیر قیمت و کالا های مناسب افراد برای تهیه جهیزیه، متقاضیان خرید کالا را ترغیب به واریز بیعانه کرده اند و بعد از دریافت وجه دیگر پاسخ گوی آنان نبوده اند.

در مراحل تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، پایان سرنخ هایی از یک زوج جوان در این کلاهبرداری ها به دست آمد و برنامه ریزی عملیاتی برای دستگیری آنان آغاز شد. در مراحل بعدی پیگیری این پرونده مشخص شد این زوج از 16 مرجع قضائی و انتظامی در سطح کشور تحت تعقیب هستند و علاوه بر 21 فقره پرونده ای که در استان مرکزی دارند، 28 پرونده دیگر نیز در دیگر استان های کشور با جرائمی مشابه برای آنان تشکیل شده است.

در نهایت با به کارگیری روش های علمی و تخصصی پایان محل اختفای این زوج در استان البرز شناسایی شد و تیمی از مأموران انتظامی با اخذ نیابت قضائی برای دستگیری آنان اعزام شدند و در عملیاتی هر دو نفر آن ها را دستگیر کردند. با توجه به اسناد و مدارکی که در فرایند رسیدگی به پرونده های کلاهبرداری از این زوج به دست آمد، در نهایت آنان به 670 میلیون ریال کلاهبرداری از 49 نفر اعتراف کردند و گفتند در تمام این موارد افراد را به بهانه فروش کالا فریب داده و مبالغی را از آن ها دریافت کرده اند.

سرهنگ دوم احسان آنقی، رئیس پلیس فتای استان مرکزی، با هشدار به شهروندان گفت: با توجه به پیشرفت روزافزون جرائم در بستر فضای مجازی و سوءاستفاده افراد سودجو از نیاز های روز هم وطنان به شیوه های گوناگون و کلاهبردارانه و با توجه به درپیش بودن ایام نوروز، هم وطنان در خرید هایی که انجام می دهند دقت بیشتری داشته باشند و به هیچ وجه مبلغی به عنوان بیعانه برای شخص آگهی دهنده واریز نکنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1512

به "کلاهبرداری زوج شیاد با درج آگهی و عناوینی جذاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری زوج شیاد با درج آگهی و عناوینی جذاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید