گردش 24 ساعته ؛ نیویورک

به گزارش لیسون، نیویورک از جمله شهرهایی در جهان است که خیلی ها آرزوی دیدنش را حتی برای یکبار در سر می پرورانند. نیویورک، یکی از معروف ترین شهرهای جهان از نظر تجاری، هنری و بافت جمعیتی است که گاها از آن به عنوان پایتخت غیرسیاسی آمریکا نیز یاد می گردد. حال فرض کنید فرصتی به دست آمده تا در یک مدت زمان کوتاه یک روزه٬ بتوانید به بازدید از این شهر بروید. حتما دوست دارید تا از این فرصت اندک، نهایت استفاده را ببرید. اگر می خواهید بدانید چگونه و به چه مکانهایی باید سر بزنید، با خبرنگاران همراه باشید.

گردش 24 ساعته ؛ نیویورک

از سفر با هزینه سفر به پاتایا در سال 99 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

گردش کردن در شهر بزرگی مثل نیویورک که مکانهای زیادی برای دیدن دارد آن هم فقط در 24 ساعت، کار بسیار دشواری است چون کارهای زیادی را باید در این فرصت خیلی کوتاه انجام داد. اما اگر واقعا فقط همین قدر زمان برای گردش دارید و می خواهید که حتما تا حد ممکن از این فرصت بهترین استفاده را ببرید، ضروری است در انتخاب مکانها و برنامه ها، اولویت بندی هایی را انجام داده و اصلی ترین ها را در اولویت های نخستین قرار دهید. از مزیت های این برنامه ریزی و اولویت بندی این است که اگر در حین انجام هر برنامه ای، پیشنهادی برای اضافه کردن برنامه ای جدید ارائه شد، به راحتی بتوان جابجایی های لازم را انجام داد و به قولی این برنامه، انعطاف پذیری لازم را خواهد داشت. برای آشنایی با چگونگی برنامه ریزی به منظور بازدید 24 ساعته از شهر نیویورک، در اینجا پیشنهاداتی ارائه شده که بسیار مفید و سودمند خواهند بود.

صبح زود ساعت 7:30 تا 9

به یک ایستگاه زیرزمینی مترو رفته و کارت بلیط تهیه کنید. از این کارت حداکثر تا 4 نفر می توانند به طور مشترک استفاده نمایند و اگر بیشتر از 10 دلار در آن واریز کنید، تخفیفاتی هم در هزینه های آن به شما تعلق خواهد گرفت. هزینه هر سفر با مترو 2/25 دلار است. صبحانه را در منطقه هنری و مقر تئاترهای معروف برادوی (Broadway) در رستوران شام رویایی الن (Ellens Stardust Dinner) میل کنید. در این رستوران، پیشخدمت های زن و مرد حضور دارند. برادوی در حقیقت منطقه آرزوهای تمام کسانی است که از سراسر آمریکا به امید تبدیل شدن به یک ستاره هنری به آنجا می آیند و رستوران الن نیز از مکان های اقامتی آنهاست.

ساعت 9 تا 11 صبح

مستقیم به سمت ساختمان مرکزی راکفلر (Rockefeller Center) بروید زیرا این ساعت، زمان مناسبی برای رفتن به بالای این برج است. پس از بالا رفتن از 70 طبقه از این برج، منظره کاملی از پارک مرکزی (Central Park) و ساختمان ایمپایر استیت (Empire State Building) را نظاره گر خواهید بود. با نگاهی به پیرامون این ساختمان، 5 منطقه اصلی نیویورک را خواهید دید و به علاوه، نیوجرسی را نیز در نزدیکی نیویورک مشاهده خواهید کرد. از این محل می توانید مناظره دیگری را نیز شاهد باشید و اگر آسمان صاف و هوا بدون آلودگی باشد قادر خواهید بود تا بیشتر از 30 مایل (50 کیلومتر) از محیط اطراف را مشاهده کنید. اگر علاقمند هستید تا با رسانه های نیویورک آشنا شوید می توانید گردش در استودیوها را انتخاب کنید و اگر به آرت دکو (Art Deco) علاقه دارید می توانید به سالن موسیقی رادیویی شهر (Radio City Music Hall) رفته و در بخش های مختلف آن گردش کنید. هر دوی این مکان ها بسیار به هم نزدیک هستند.

سپس قدم زنان به خیابان پنجم رفته و ویترین مراکز و غرفه های هنری را تماشا کنید که به عنوان نمونه در مرکز هنری تیفانی (Tiffany) می توانید مجسمه آدری هپبورن (Audrey Hepburn) را در حال صبحانه خوردن ببینید. همچنین می توانید از کلیساهای قدیمی سنت پاتریک (St. Patrick) و سنت توماس (St. Thomas) بازدید کرده و در گوشه ای از موزه هنرهای مدرن نیز می توانید نقاشی های ساعت های ذوب شده سالوادور دالی، دمویسلز دی آوینون (Demoiselles dAvignon) پیکاسو و شب پر ستاره ون گوگ را تماشا کنید. در حوالی خیابان پنجاه و هفتم، همه چیز محسور نماینده، رویایی و شگفت انگیز می گردد. این شگفتی مربوط به نمایشگرهایی با ارائه مارک های هنری ویستون (Henry Winston)، تیفانی و برگدورف گودمن (Bergdorf Goodman) هستند که همگی به عمارت بزرگ خواهران وندربیلت (Vanderbilt) تعلق دارند. در نزدیکی این محل، برج ترامپ (Trump) قرار گرفته است که داخل آن، یک فروشگاه بزرگ، سرویس های بهداشتی و اتاق هایی برای استراحت قرار دارند. اگر همین جهت را ادامه دهید، به بخش تفریحات بچه ها می رسید که در آنجا امکان دیدن برنامه عروسکی الویز (Eloise) در هتل پلازا وجود دارد یا حتی می توانید به یاد دوران کودکی، سری به فروشگاه اسباب بازی فائو سوارتز (FAO Swartz) زده و فروشگاه 24 ساعته لوازم و تجهیزات اپل (Apple) را از نزدیک ببینید.

ظهر ساعت 11 تا 2

این موقع از روز، وقت رفتن به سمت پارک مرکزی نیویورک است. جهتهای زیادی برای رفتن به این پارک وجود دارد؛ می توان از سه چرخه های پدالی که هزینه آنها برای هر دقیقه حداقل 3 دلار است استفاده کرد یا حتی با انتخاب یکی از جهتهای کوتاه، قدم زنان به سمت پارک رفت. در آنجا می توان از باغ وحش، چرخ و فلک، یک زمین چمن بزرگ که برای استراحت، دیدار دوستان و اقوام یا حتی آفتاب دریافت است از شیپ میدو (Sheep Meadow) و فواره بدسدا (Bethesda) بازدید کرد. اگر همین جهت را ادامه دهید، به خانه قایقی می رسید؛ جایی که به عنوان محل دیدار هری (Harry) و سالی (Sally) شناخته شده است. (یک فیلم کمدی و رمانتیک اواخر دهه 80 میلادی در آمریکا). همچنین می توانید برای قایق سواری روی دریاچه، قایق پارویی با هزینه 10 دلار در ساعت کرایه کنید یا برای گردش به اطراف آن، با 12 دلار در ساعت دوچرخه کرایه کنید.

اگر در سمت چپ پارک مرکزی هستید، می توانید به برکه کانزرواتوری واترز (Conservatory Waters) بروید. در آنجا می توانید یک قایق تفریحی کرایه کرده و از کنار مجسمه آلیس در سرزمین عجایب عبور کرده و به موزه های هنر مایل (Miles Art Museum) بروید. اگر به سمت غرب این پارک حرکت کنید، پل خمیده (Bow Bridge) (از مرد عنکبوتی)، مزارع توت فرنگی، قلعه بلودر (Belvedere Castle) در جهتتان قرار داشته و به موزه تاریخ طبیعی آمریکا و موزه جامعه شناسی نیویورک می رسید که یکی از بزرگترین موزه های تاریخ آمریکا در نوع خودش است.

از ساعت 2 تا 6 عصر

می توانید با یک تاکسی زرد، به وسیله خطوط مترو یا اتوبوس های شهری، به منطقه گرینویچ ویلیج (Greenwich Village) بروید. در آنجا میدان بزرگ واشنگتن را خواهید دید. اینجا قلب این منطقه است که در بین خیابان های پنجم و هشتم قرار گرفته است. به پایین خیابان مک دوگال (Mac Dougal) بروید؛ جایی که می توانید طعم اولین کاپوچینوی نیویورک را در کافه رجیو (Reggio) بچشید. همچنین می توانید از خوردن ساندویچ های معروف رستوران مامون (Mamoun) نیز در این محل لذت ببرید. به وسیله خیابان بلیکر (Bleeker)، منطقه ای مشابه دهکده های جنوبی ایتالیا را مشاهده خواهید کرد و پس از آن، به وسیله خیابان های کناری گرینویچ ویلیج به خیابان هفتم رفته که شما را به خیابان کریستوفر (Christopher) و آنگاه به ایستگاه متروی میدان شریدان (Sheridan) راهنمایی می نماید. بعضی از معروف ترین رستوران ها، کافه ها و باشگاههایی که از زمان افتتاح شان دهه های زیادی می گذرد در همین منطقه گرینویچ ویلیج قرار دارند. آنگاه با استفاده از خط شماره یک مترو به گذرگاه جنوبی بروید. در آنجا می توانید با مشاهده منظره اطراف، معنی واقعی آبهای درخشان و خروشان را بفهمید! در گذرگاه آبی جزیره استاتن (Staten Island Ferry)، یک ساعت گردش رایگان برای بازدید از بندرگاه، افق اقیانوس، مجسمه آزادی و جزیره الیس (Ellis) به شما پیشنهاد می گردد.

بعد از بازگشت از این گردش، می توانید با پرداخت مبلغی، به منطقه قدیمی مستعمراتی مرکز شهر رفته و از خیابان های وال استریت (Wall Street) و گاو خشمگین (Roaring Bull) دیدن کنید. یکی از بهترین جهتهایی که در این منطقه برای گردش توصیه می گردد، رفتن به خیابان های استون (Stone) و میل (Mill) است که شما را به حال و هوای شهر آمستردام هلند در قرن هفدهم میلادی خواهد برد.

ساعت 6 تا 9 شب

با پرداخت مبلغی دیگر، می توانید از مرکز جدید تجارت دنیای دیدن کنید. با یا بدون در نظر دریافت حادثه 11 سپتامبر و خاطرات بجا مانده از آن، بازدید از این مکان ها واقعا یکی از برنامه های واجب باید باشد حتی اگر قبلا نیز از اینجا دیدن کرده باشید. اینجا مکانی است گسترده و بسیار بزرگ و در عین حال متراکم که روز به روز در حال تغییر و پیشرفت بوده و مرتبا به زیبایی های آن افزوده می گردد. اینجا جایی است که از سطح زمین تا بالاترین طبقه آن، همواره در حال تغییر و نو شدن است. مرکز اقتصادی واقع شده در این محل، دارای یک موزه و تورهایی برای بازدید مردم است که در 11 سپتامبر 2001، به مرکز تجارت دنیای متصل شد. بازدید از این مکان ها می توانند انتخابی بسیار مناسب برای تدوین برنامه های تورهای تجاری باشند. اگر می خواهید برای صرف شام اقدام کنید، به خیابان فرونت (Front St) در منطقه تاریخی و بسیار جالب ساحل شهر بروید. برای رفتن به آنجا می توانید به وسیله خیابان فولتون (Fulton) به سمت شرق بروید. پس از صرف شام، به سمت پل زیبا و غیر قابل توصیف بروکلین (Brooklyn) بروید که در آنجا می توانید مناظری فراموش نشدنی از مجسمه آزادی (Statue of Liberty) و ساختمان ایمپایر استیت را ببینید.

ساعت 9 تا اواخرشب

بر روی پل بروکلین، خوردن بستنی و تماشای مناظر اطراف گذرگاه آبی فولتون، می تواند بسیار لذت بخش باشد. آنگاه به منطقه دامبو (Dumbo) بروید که ساختمانها و نمایشگاههای مرتبط با پست نیویورک در آن منطقه قرار گرفته اند. این منطقه دقیقا در همسایگی بروکلین قرار گرفته است. برای رفتن به این منطقه، باید به پایین پل رفته و علائم را دنبال کنید.

بعد از تماشا کردن تمام دیدنی های بروکلین، به منطقه منهتن (Manhattan) مرکزی بروید و از آنجا به میدان تایمز (Times) بروید. با سوار شدن به متروی خط F، C یا E رفته و از آنجا به ایستگاه خیابان چهل و دوم بروید. با انتخاب جهت سفید بزرگ در چهارراه دنیا، به سمت خیابان چهل و نهم بروید. بخشی از چشم انداز میدان تایمز در این قسمت قرار گرفته و با چراغ های زیادی که در آن قرار داده شده، به آسانی قابل مشاهده است.

حال که صحبت از چراغ و مناظر نورانی شد، وقت آن رسیده تا به بازدید از منظره درخشان و نورانی ساختمان ایمپایر استیت بروید. یکی از خطوط متروی Q ، N یا R را انتخاب کرده و به میدان هرالد (Herald) واقع در خیابان سی و چهارم بروید. آنگاه پس از عبور از یک تقاطع، وارد خیابان پنجم شوید. اصلا نگران دیر شدن وقت نباشید. ورود به ساختمان ایمپایر استیت تا ساعت 1 بامداد مجاز است. در سرانجام نیز می توانید با قدم زدن در خیابان های نورانی شهر، برای گردش های هیجان انگیز آینده خود در شهر نیویورک برنامه ریزی کنید.

منبع: کجارو / urbanadventures.com
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 692

به "گردش 24 ساعته ؛ نیویورک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش 24 ساعته ؛ نیویورک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید