شروع عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ بزودی

به گزارش لیسون، خبرگزاری خبرنگاران- با آماده سازی محل حفاری شفت ورود دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع به اولین جبهه کاری خط 10 مترو، بزودی شاهد شروع رسمی عملیات اجرایی احداث نخستین ایستگاه از خطوط جدید مترو پایتخت در میدان دریاچه شهدای خلیج فارس خواهیم بود.

شروع عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ بزودی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علی امام مدیر عامل شرکت مترو در این رابطه گفت: به دنبال انتقال دستگاه حفار مکانیزه از شفت میدان کتاب به کارگاه میدان دریاچه شهدای خلیج فارس و آماده سازی محل حفاری شفت مورد احتیاج برای شروع به کار این دستگاه، عملا می توان گفت عملیات اجرایی احداث نخستین ایستگاه از خط 10 بزودی و طی مراسمی رسمی شروع خواهد شد. دستگاه حفار مکانیزه مورد نظر، همان دستگاهی است که پیش از این ، عملیات حفاری ساخت گالری در پروژه توسعه شمالی خط 7 مترو را بر عهده داشت.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو) در ادامه اضافه کرد: میدان دریاچه شهدای خلیج فارس در واقع نقطه شروع احداث نخستین قطعه از قطعات پنجگانه خط 10 است ؛قطعه نخست بیش از 14 کیلومتر طول داشته و از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا میدان کتاب امتداد خواهد یافت.

مهندس امام در بخش پایانی صحبت های خود گفت: فاز دوم پروژه احداث خط 10 از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس به سمت غرب و تا وردآورد ساخته خواهد شد تا با خط 5 مترو ایستگاه تقاطعی داشته باشد. به هر حال برای شروع عملیات اجرایی ساخت قطعه نخست خط 10 پیش احتیاجهایی از قبیل نقشه برداری کل راستا، اجرای عملیات ژئوتکنیک در قالب 39 حلقه گمانه اکتشافی و 25 حلقه چاهک دستی ، حفاری و بتن ریزی شمع های سازه نگهبان ایستگاه دریاچه و آماده سازی دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع لازم بود که این عملیات در حال اجرا است و انشاءا... بزودی شاهد برگزاری مراسم رسمی شروع عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه خط 10 مترو خواهیم بود.

لازم به ذکر است خط 10 مترو به طول تقریبی 43 کیلومتر با 35 ایستگاه ، از مناطق 5،4،3،2،1 و 22 عبور نموده و در پهنه شمالی پایتخت ، از محدوده فلکه سوم تهرانپارس در شرق تا وردآورد در غرب تهران امتداد می یابد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1557

به "شروع عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات اجرایی احداث اولین ایستگاه از خط 10 مترو تهران؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید