آیا خانه نشینی بر سلامت افراد تاثیر منفی دارد؟

به گزارش لیسون، از اواخر سال 2020، موارد شدید سندرم تنفسی حاد ویروس کرونا (SARS-CoV-2) در موج دوم وحشتناکی در سرتاسر دنیا در حال افزایش است و روش بحث برانگیز، اما موثر که به طور گسترده برای مهار ویروس استفاده می گردد، قرنطینه سختگیرانه یا دستورات خانه نشینی است.

آیا خانه نشینی بر سلامت افراد تاثیر منفی دارد؟

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایسنا به نقل از مدیکال نت، درحالی که این راهبرد در بعضی از کشور های آسیایی و اروپایی موفقیت آمیز بود، قرنطینه در ایالات متحده باعث شده است که سیاستگذاران امکان اجرای طولانی مدت این راهبرد را زیر سوال ببرند. اثرات قرنطینه بیش از تبعات مالی و سیاسی است و نتایج مطالعات نشان می دهند دستورات خانه نشینی بر سلامت جسمی و روانی افراد سالم تاثیر می گذارد. با این حال، تا به امروز هیچ مطالعه جامع و کمی علمی درباره قرنطینه طولانی مدت ارائه نشده است.

محققان دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس، سن آنتونیو ایالات متحده به تازگی سعی کردند این خلاء علمی را با پرداختن به این که چگونه همه گیری کووید-19 و دستورات مرتبط با خانه نشینی، عادت های روزمره افراد را تغییر می دهد، پر نمایند. آنان تاثیر قرنطینه را در 61 نفر در سن آنتونیو تگزاس با ثبت اطلاعات مربوط به فعالیت روزانه و خواب افراد به وسیله ردیاب های قابل حمل به مدت بیش از 12 ماه از آوریل تا آگوست سال 2020 آنالیز کردند.

محققان تغییرات 6 پارامتر آمادگی جسمانی مانند قدم زدن، دقایق بی تحرکی، ضربان قلب در زمان استراحت، مدت زمان بیدار شدن بعد از شروع خواب، کل مدت خواب و مدت زمان حرکت سریع چشم (REM) را ارزیابی کردند. آنان از تجزیه خوشه ای و تجزیه وتحلیل دوره زمانی برای شناسایی رویه های فعالیت قبل، حین و بعد از دستورات خانه نشینی استفاده کردند. میزان کمّی فعالیت های مختلف با پاسخ نظرسنجی شرکت نمایندگان مقایسه شد.

برای ارزیابی اینکه آیا دستورات خانه نشینی یا سایر وقایع مرتبط با همه گیری بر رفتار روزمره ساکنان شهر تاثیر می گذارد، گروه تحقیقاتی بر سه پارامتر اصلی متمرکز شد. این پرامتر ها عبارت بودند از: تاریخی که مهمترین نقطه عطف در رفتار های روزمره دیده می گردد، تعیینات جمعیتی و سلامتی افرادی که رفتار آنان در طول دوره های ماندن در خانه بهتر شده یا تغییر نموده است و آیا خودارزیابی یک مقیاس موثر اندازه گیری سلامت در طول این دوره بوده است یا خیر.

تطابق نقاط عطف با شروع همه گیری

نتایج، چهار الگوی رفتاری در افراد را در دوره های خانه نشینی شناسایی کرد. آنان دریافتند که بیشتر افراد در زمان قرنطینه مربوط به همه گیری، در مقایسه با فعالیت های روزمره در سال 2019 و اوایل سال 2020، دچار کاهش عادات روزمره سالم شده اند. نقاط عطف تعیین شده با تاریخ های مهم مربوط به شروع همه گیری سارس-کوو-دو (2-SARS-CoV) مطابقت دارد، ازجمله گزارش اولین مورد در ایالات متحده در 29 فوریه و دستور های ماندن در خانه در سراسر شهر در 23 مارس بود.

شرایط قبلی مانند دیابت و آسم با کاهش شدید کیفیت خواب در هنگام دستورات خانه نشینی همراه بود. باکمال تعجب، آنان همچنین گروهی از شرکت نمایندگان، به طور عمده مردان را شناسایی کردند که در دوره های خانه نشینی، آمادگی جسمانی روزانه خود را بهبود بخشیدند.

یک نتیجه هیجان انگیز و غیرمنتظره این است که گروهی از افراد هستند که سلامت آنان در میانه یک بیماری همه گیر ویرانگر و محدودیت های تحمیلی همراه با دستورات خانه نشینی، به طور کمّی بهبود می یابد؛ خواب بهتر، ورزش بیشتر، ضربان قلب کمتر در هنگام استراحت.

کاهش آمادگی جسمانی

در دوره خانه نشینی، آمادگی جسمانی در بیشتر افراد کاهش می یابد و در تعداد کمی از افراد بهبود می یابد.

طبق یافته های این تحقیق، مقیاس های عینی فعالیت روزانه نشان داد که آمادگی جسمانی بیشتر افراد در ابتدای دستورات خانه نشینی آسیب دید، اما با گذشت زمان به آرامی به شرایط اول بازگشت. سطح آمادگی جسمانی برای زیرمجموعه ای از افراد ازنظر ورزش بیشتر، خواب بهتر و ضربان قلب کمتر در هنگام استراحت در طول مدت ماندن در خانه، از لحاظ کمّی بهبود یافت.

محققان معتقدند که این یافته ها می توانند به وسیله برجسته کردن چگونگی تاثیر کمّی دستورات خانه نشینی مرتبط با همه گیری بر سلامت روزانه جامعه، راهنمای سیاست گذاری باشند. آنان احساس می نمایند که کار بیشتر در این زمینه در آینده به درک جزئیات روش هایی یاری می نماید که در عین حفظ سلامتی مطلوب، در مبارزه با بیماری همه گیر موثرترین روش ها هستند.

از مزایای این مطالعه می توان به تجزیه وتحلیل کمی 16 ماهه داده های غنی از فعالیت روزانه قبل و طی بیماری همه گیر اشاره نمود.

نتایج این تحقیق در سایت پیش چاپ medRxiv * منتشرشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1382

به "آیا خانه نشینی بر سلامت افراد تاثیر منفی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا خانه نشینی بر سلامت افراد تاثیر منفی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید