احتمال سیلاب محلی در مازندران

به گزارش لیسون، در استان مازندران هشدار سطح زرد در شرایطی صادر شد که بارندگی از یکشنبه 26 شهریور آغاز شد و تا ساعت 19 روز دوشنبه همچنان ادامه داشت. تا به امروز نیز سقوط یک سنگ در محور هراز به یک خودرو آسیب وارد نموده است.

احتمال سیلاب محلی در مازندران

مدیر بحران استان مازندران با تایید این خبر به خبرنگاران گفت: هشدار سطح زرد در استان مازندران صادر شده است. بارندگی از شب گذشته (یکشنبه 26 شهریور) ادامه داشته و همچنان (دوشنبه 27 شهریور) بارندگی توام با رگبار را در استان شاهد هستیم به طوری که احتمال سیلاب محلی در بعضی از منطقه ها مازندران وجود دارد و خوشبختانه تا به امروز خسارت چندانی به بار نیاورده است.

با وجود این، سقوط سنگ در محور جاده هراز به یک خودرو آسیب زده است. حسینعلی محمدی با تایید این موضوع، مطرح نمود: ساعت 3 بامداد روز دوشنبه در محدوده روستا وانا آمل و در محور جاده هراز سقوط سنگ رخ داد که منجر به آسیب تماشا یک خودرو شد. به غیر از این حادثه، تا به امروز حادثه دیگری روی نداده است.

او یادآور شد: مردم بومی به طور کامل با شرایط اقلیمی منطقه در این فصل از سال آشنا هستند. در واقع آنهایی که محصولات کشاورزی دارند، اقدامات لازم را انجام می دهند و بقیه اهالی منطقه نیز احتیاط می نمایند. با توجه به حجم مسافرانی که در سرانجام فصل تابستان در استان مازندران حضور پیدا نموده اند، لذا توصیه ما به مسافران محترم است. مدیر بحران استان مازندران ادامه داد: مسافران محترم در زمان عبور از محورهای اصلی و به ویژه از جاده هزار و کندوان احتیاط لازم را داشته باشند. البته بهتر است تا جایی که می توانند در این شرایط تردد از این محورها را به تعویق بیندازند. بعلاوه مسافران محترم از تردد در محورهای کوهستانی پرهیز نمایند. در عین حال، دستگاه های امدادی استان مازندران در حالت آماده باش هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1402 بروزرسانی: 28 شهریور 1402 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2267

به "احتمال سیلاب محلی در مازندران" امتیاز دهید

1 کاربر به "احتمال سیلاب محلی در مازندران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال سیلاب محلی در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید