احتمال واگذاری بعضی واحدهای مسکن ملی تهرانسر در آینده نزدیک

به گزارش لیسون، خبرنگاران: با توجه به اینکه برخی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در تهرانسر به پیشرفت حدود 30 درصد رسیده بعد از اجرای 20 درصد دیگر احتمالاً این واحدها برای واگذاری به متقاضیان، فراخوان می گردد.

احتمال واگذاری بعضی واحدهای مسکن ملی تهرانسر در آینده نزدیک

جهت دریافت خدمات فضاسازی حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش لیسون به نقل از ایسنا، پروژه 2000 واحدی تهرانسر یکی از طرح های طرح اقدام ملی مسکن محسوب می گردد که متقاضیان بسیاری در انتظار اعلام شرایط و نحوه واگذاری آن به سر می برند. آنطور که مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام نموده اگر این طرح به پیشرفت حدود 50 درصد برسد واحدهای آن به وسیله آگهی روزنامه عرضه می گردد.

پیش از این محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - در گفتوگو با ایسنا میزان پیشرفت بعضی از واحدهای طرح اقدام ملی در تهرانسر را حدود 30 درصد اعلام نموده بود.

به گفته محمودزاده، پروژه مسکن ملی در تهرانسر به شکل مشارکتی اجرا می گردد. بدین صورت که سهم دولت و بخش خصوصی بعد از سرانجام پروژه تعیین می گردد و دولت واحدهای خود را به متقاضیان واجد شرایط واگذار می نماید. اما برای نام نویسی از متقاضیان باید طرح به حدی از پیشرفت برسد که قابلیت تعیین قیمت تمام شده را داشته باشد. آن موقع در یک فرآیند، نحوه ثبت نام به اطلاع عموم خواهد رسید اما فعلا این شرایط وجود ندارد.

همچنین رضا نگهبان - مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران - جزئیات بیشتری از این طرح اعلام و توضیح داد: این طرح 2000 واحدی در قالب ساختمان های هشت تا 12 طبقه است. از این مجموع چهار بلوک با حضور رییس جمهور در شهریور ماه جاری کلنگ زنی شد که در مرحله اجرای فونداسیون است.

وی اضافه نمود: 1000 واحد دیگر نیز به زودی جهت فراخوان و جذب سرمایه گذار در فروردین ماه به روزنامههای کثیر انتشار اعلام و آگهی خواهد شد و در مقیاس گسترده اطلاع رسانی میگردد تا شرکت های سرمایه گذار ساختمانی در این بخش وارد شوند.

نگهبان همچنین از مذاکره این اداره کل با بسیاری از شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری ایرانی و خارجی اطلاع داد و گفت: به صورت هفتگی جلسات اقدام ملی را با حضور مدیران برگزار می کنیم و مورد به مورد مسایل مطروحه مورد تدقیق قرار گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه با اشاره به پرسش های متداول طرح اقدام ملی مسکن گفت: متداول ترین پرسش ها در طرح اقدام ملی مسکن مربوط به نحوه واگذاری پروژه های تهرانسر است. بعضی واحدهایی که از پروژه های مشارکتی تهرانسر سهم دولت می گردد (براساس قراردادها) بعد از 50 درصد پیشرفت ساختمانی در بازار عرضه می کنیم و قیمت و نحوه عرضه نیز در همان زمان تعیین خواهد شد.

وی اظهار کرد: بعضی می پرسند ما چگونه می توانیم برای خرید پروژه های تهرانسر ثبت نام کنیم که در این زمینه باید گفت واحدهای تهرانسر در این مرحله از ثبت نام قرار ندارند و آن بخش از اقدام ملی است که در قالب مشارکت تعریف شده است و شرایط و نحوه واگذاری آنها (واحدهای سهم دولت) در زمان تکمیل پروژه ها تعیین و به وسیله آگهی روزنامه عرضه خواهد شد.

نگهبان طرح اقدام ملی مسکن را یک پروژه عظیم دانست و اضافه نمود: زمین های تخصیص داده شده به طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای دماوند، صفا دشت، شریف آباد و فیروزکوه، کیلان و پیشوا به بنیاد مسکن تحویل داده شده و مدیران بنیاد مسکن استان تهران در مراحل طراحی و اخذ پروانه هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که برنامه ریزی ما برای تحویل واحدهای طرح اقدام ملی مسکن 2 ساله است، گفت: امیدواریم که به جامانده پروژه های طرح اقدام ملی مسکن تهران نیز در اوایل سال 99 آغاز گردد و قبل از سرانجام سال 1400 با یاری سازنده ها به متقاضیان تحویل داده گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 771

به "احتمال واگذاری بعضی واحدهای مسکن ملی تهرانسر در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال واگذاری بعضی واحدهای مسکن ملی تهرانسر در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید