شرایط اجاره مغازه در پاساژ دلگشا

به گزارش لیسون، مجتمع تجاری دلگشا یکی از مدرن ترین و مجهزترین مراکز خرید بازار است که در خیابان 15 خرداد و در قلب بازار قرار گرفته است.

شرایط اجاره مغازه در پاساژ دلگشا

خرید و حتی اجاره مغازه در بازار تهران به خصوص برای جوانان رؤیایی دست نیافتنی است، اما پاساژ دلگشا درست در قلب بازار تهران قصد دارد این رؤیا را ممکن کند. بسکمک از جوانان حضور خود در بازار را از یک زیر پله، از گوشه یک حجره یا از یک عدد قفسه آغاز می کنند و بعد از رشد قابل قبول به دلیل قیمت بالای بازار برای اجاره مغازه به نقاط دیگر شهر می فرایند.

پاساژ دلگشا اما برای جوانان و تولید کنندگان ایران شرایط ویژه ای در نظر گرفته است و تلاش می کند حداکثر همکاری را متقاضیان اجاره یا خرید ملک در این مرکز تجاری داشته باشد.

مدیران این مرکز خرید دلیل این رویکرد خود را فراهم کردن فرصتی مناسب برای جوانان دانستند تا آن ها بتوانند از تجربه بزرگان بازار و موقعیت تجاری خاص آن بهره مند شوند. نکته قابل توجه این است که مجتمع تجاری دلگشا یکی از مدرن ترین و مجهزترین مراکز خرید بازار است که در خیابان 15 خرداد و در قلب بازار واقع شده است.

بازار تهران و مسائل آن

وجود تأسیساتی با رعایت کمترین موازین ایمنی، سازه های فرسوده، افزایش بار بر سازه های فرسوده با احداث سقف های طاقی ضربی و وجود خاک های نرم از جمله عواملی است که ریسک مخاطرات را در منطقه بازار بزرگ تهران افزایش می دهد، ریسکی که در مقابل قیمت قابل توجه مغازه در این منطقه در برخی از موارد قابل توجیه نیست و هر کسی را از خرید مغازه منصرف می کند.

از سوی دیگر بافت بازار تهران تاریخی و خشت و گلی است و در صورت حریق، آب آتش نشانی جهت اطفا حریق می تواند سبب نم کشیدن بافت بازار و ریزش آن شود. مشکل دیگر نیز آن است که هنوز بازار سیستم فاضلاب طراحی شده ندارد. این در حالی است که مساحت بازار تهران به 105 هکتار می رسد و محدوده بزرگی را در قلب تهران به خود اختصاص داده است. دردسر دیگری که به چشم هر رهگذری می آید شرایط خطرناک برق کشی در بازار تهران است که تا به امروز ده ها و صدها حادثه مختلف خلق کرده است.

برای درک شرایط ناگوار بازار تهران کافی است بدانید که در محدوده بازار تهران تقریباً بیش از 90 درصد ساختمان ها فرسوده و مخروبه بوده و تنها حدود 10 درصد آن ها نوسازی شده اند. این شرایط نشان از عمق و گستره عدم ایمنی در بازار تهران دارد. در چنین شرایطی سرمایه گذاران ترجیح می دهند به جای بازار تهران به نقطه امن تری بفرایند تا خطر سرمایه آن ها را تهدید نکند.

پاساژ دلگشا و دیگر مجتمع های تجاری سطح بازار سعی دارند با استانداردهای سطح بالای خود جلوی فرار سرمایه از بازار را بگیرند و تجار جوان را نیز به حضور در بازار تشویق کنند، به خصوص با ایجاد ظرفیت های حمایتی برای حضور در این مراکز تجاری.

پاساژ دلگشا نماد نوسازی، ایمنی و امنیت در قلب بازار تهران

پاساژ دلگشا در مساحت 50 هزارمتری ساخته شده است. آن طور که علیرضا جبینی، مدیر این مرکز تجاری گفته است 1600 واحد تجاری در 10 طبقه در آن فعالیت می کنند که به طور میانه هر واحد باعث اشتغال مستقیم سه نفر و اشتغال غیرمستقیم ده ها نفر دیگر شده است. این یعنی سرای دلگشا با احتساب نیروهای خدماتی خود مجموعاً 5000 شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

این به آن معنا است که با محاسبه حداقل ضریب یک به 10 بیش از 50 هزار خانوار از این مجتمع سود می برند و به طور مستقیم و غیرمستقیم از آن منتفع خواهند شد.

آن طور که جبینی می گوید اشتغال زایی، حمایت از تولید کنندگان و فروشندگان جوان و حمایت از تولید از جدی ترین اهداف این مرکز تجاری است. برای تحقق این اهداف سرای دلگشا سعی کرده نقاط ضعفی که باعث فرار سرمایه از بازار شده است را پوشش دهد.

پاساژ دلگشا؛ ایمن و مقاوم

یکی از بزرگ ترین ضعف بازار تهران در حال حاضر ضعف های آن در حوزه سازه های آن است. از مسئله ای مثل عدم وجود فاضلاب تا سازه های آسیب پذیر در برابر زلزله، عدم تجهیز در برابر حریق و سیستم برق نامطلوب، بازار با مسائل بسیار زیادی روبرو است.

از پارکینگ تا سیستم تهویه قدرتمند

نکته دیگر امکانات رفاهی قابل توجه سرای دلگشا است. سرای دلگشا بهترین امکانات رفاهی را برای مشتریان و خریداران خود فراهم می کند. از جمله سیستم هواسازی مدرن این مجموعه که توانسته در دوران کرونا خود را به خوبی نشان دهد.

یکی از مسائل منطقه ها پر ترددی مثل بازار مسئله پارک ماشین است که باعث عدم آرامش مشتریان و حتی فروشندگان می شود. این معضل به خصوص درباره مجتمع های تجاری بروز و ظهور پیدا می کند. پاساژ دلگشا برای حل این معضل دست به ساخت پارکینگی در خیابان خیام و در نزدیکی این مرکز خرید زده است و در حال پیش بردن آن است. این پارکینگ مشکل جای پارک مردم و بارانداز فروشندگان را حل می کند.

یکی دیگر از امتیازات قابل توجه سرای دلگشا امکان دسترسی خوب آن است. پاساژ دلگشا در قلب بازار و در خیابان 15 خرداد واقع شده است و چه با وسیله شخصی، چه با مترو به راحتی در دسترس است.

شرایط اجاره مغازه در پاساژ دلگشا

پاساژ دلگشا سه سطح مغازه برای اجاره و فروش دارد. فروشگاه های بزرگ 48 متری که مناسب پوشاک است. فروشگاه میانه 22.6 متری که بیشتر مناسب لوازم آرایشی و بهداشتی است. فروشگاه کوچک 17 متری که برای فروش زیورآلات مناسب است.

شاید فکر کنید اجاره مغازه در پاساژ دلگشا برای جوانان غیرممکن است، اما این طور نیست. مجتمع تجاری دلگشا برای تشویق تولیدکنندگان داخلی، به خصوص جوانانی که علاقه به توسعه کسب وکار خود دارند، سیاست های تشویقی خوبی در نظر گرفته است. این مرکز تجاری با توجه به عملکرد فروشندگان از حق مالکانه خود برای کاهش هزینه های پشتیبانی و فروش، به کسب وکارها کمک می کند و تسهیلاتی خوبی به آن ها می دهد. پس اگر قصد اجاره یا خرید مغازه در بازار را دارید همین حالا سری به سرای دلگشا بزنید.

منبع: https://reportaj.ir

منبع: کجارو
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1986

به "شرایط اجاره مغازه در پاساژ دلگشا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اجاره مغازه در پاساژ دلگشا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید