تور استرالیا ارزان: استرالیا هم المپیک زمستانی را تحریم دیپلماتیک کرد

به گزارش لیسون، خبرگزاری خبرنگاران- با اعلام نخست وزیر استرالیا، این کشور بازی های المپیک زمستانی پکن را تحریم دیپلماتیک کرد.

تور استرالیا ارزان: استرالیا هم المپیک زمستانی را تحریم دیپلماتیک کرد

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از رویترز، اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز چهارشنبه گفت، در حالی که سایر متحدان در اعتراض به سابقه حقوق بشر چین، اقدامات مشابهی را آنالیز کردند، استرالیا در تحریم دیپلماتیک بازی های المپیک زمستانی در پکن به ایالات متحده خواهد پیوست.

ایالات متحده تنها چند هفته پس از گفت وگوها با هدف کاهش روابط پرتنش بین دو اقتصاد بزرگ دنیا، اعلام نمود که مقامات دولتی این کشور المپیک پکن در ماه فوریه را به علت آنچه جنایت های حقوق بشری چین می داند تحریم خواهند کرد.

چین گفت که ایالات متحده بهای تصمیم خود را خواهد پرداخت و نسبت به اقدامات متقابل هشدار داد، اما جزئیاتی ارائه نکرد.

موریسون گفت که تصمیم روز چهارشنبه به علت کوشش استرالیا برای بازگشایی کانال های دیپلماتیک با چین برای بحث در خصوص نقض حقوق بشر در منطقه غربی سین کیانگ و اقدامات پکن علیه واردات استرالیا گرفته شده است.

کمیته المپیک استرالیا اعلام نمود که تحریم هیچ تاثیری بر آمادگی ورزشکاران برای بازی ها نخواهد داشت و اضافه نمود که گزینه های دیپلماتیک موضوعی در اختیار دولت ها است.

در حالی که کشورهای متعدد و ده ها گروه مبارز از تصمیم ایالات متحده حمایت می نمایند، سایر کشورها گفته اند که به آنالیز این موضوع ادامه خواهند داد که آیا در اجرای تحریم ها پیروی خواهند کرد یا خیر.

گفته می گردد به زودی بریتانیا و ژاپن نیز چنین تصمیمی را اعلام خواهند کرد.

واکنش چین

سفارت چین در استرالیا روز چهارشنبه از کانبرا خواست تا اقدامات مشخصی را برای ایجاد شرایط مطلوب برای بهبود روابط پس از پیوستن استرالیا به ایالات متحده در تحریم دیپلماتیک بازی های زمستانی در پکن اتخاذ کند. سفارت چین در بیانیه ای اعلام نمود: همانطور که همه می دانند، استرالیا تنها مسئول مسائل کنونی روابط چین و این کشور است.

تصمیم استرالیا مبنی بر عدم اعزام مقامات به بازی های المپیک زمستانی پکن در تضاد با اظهارات عمومی این کشور مبنی بر به اصطلاح امیدواری به بهبود روابط چین و استرالیا است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1869

به "تور استرالیا ارزان: استرالیا هم المپیک زمستانی را تحریم دیپلماتیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: استرالیا هم المپیک زمستانی را تحریم دیپلماتیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید