امکان فعال شدن بسیاری از فعالیت های ورزشی در خوزستان به 2 شرط

به گزارش لیسون، خبرنگاران/خوزستان رییس هیات پزشکی ورزشی خوزستان گفت: انتظار می رود اگر واکسیناسیون به صورت گسترده در کشور انجام شود و شرایط رنگ بندی استان خوزستان هم از حالت قرمز و نارنجی خارج شود و به سمت رنگ زرد برود، شاید بتوانیم بسیاری از فعالیت های ورزشی را در استان با نظارت فعال کنیم که در این صورت برای سلامت جامعه نیز مفید خواهد بود.

امکان فعال شدن بسیاری از فعالیت های ورزشی در خوزستان به 2 شرط

منصور روزدار در گفت و گو با خبرنگاران، اظهارکرد: سال 99، سال پر چالشی برای ورزش کشور بود؛ شیوع بیماری کرونا و رنگ بندی کشور و استان ها سبب شد که فعالیت های ورزشی نیز بسیار محدود و گاها ممنوع شود. در این راستا نیز استان خوزستان که نسبت به سایر استان ها همواره در شرایط بدتری قرار داشت، بیشتر با تعطیلی اماکن ورزشی روبرو بود.

وی بیان نمود: با شیوع این ویروس، فدراسیون پزشکی ورزشی کشور به عنوان ستاد اصلی مبارزه با کرونا در ورزش کشور در نظر گرفته شد و به تبع آن نیز هیات های استانی به عنوان ستاد استانی مبارزه با کرونا لقب گرفتند و در این ارتباط پروتکل های متعدد فدراسیون و وزارت بهداشت به استان ها ارجاع داده می شد و هیات پزشکی ورزشی استان ها نیز بر فرایند رعایت پروتکل ها توسط سایر هیات های ورزشی نظارت داشتند.

رییس هیات پزشکی ورزشی خوزستان گفت: جلسات متعدد استانی نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی و استانداری برگزار می شد که بر بحث نظارت بر اماکن ورزشی در زمان شیوع کرونا تاکید داشتند که هیات پزشکی ورزشی استان خوزستان نیز با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان و اداره اماکن، بازرسی وسیعی از اماکن ورزشی داشت که 1763 مورد بازرسی انجام شد. از جمله این بازرسی ها، تعداد 801 مورد بازرسی اولیه، 182 مورد بازرسی ثانویه، 66 مورد بازرسی ادواری و 674 مورد هم در موارد خاص بود که مطابق قوانین نیز باشگاه های متخلف برخورد و در صورت استمرار حتی حکم پلمب آن ها صادر می شد.

وی افزود: باتو جه به شرایط کرونا آمار ورزشکاران در سال 99 نیز بسیار پایین آمده بود و در سطح یک سوم آمار طبیعی ورزشکاران در استان بود. ما حدود 64 هزار و 323 نفر ورزشکار سازمان یافته در سال 99 داشتیم که از این تعداد 17 هزار و 78 مورد آن خانم و 47 هزار و 245 مورد آن آقا بودند و آمار موید محدود شدن فعالیت ورزشی است. البته باوجود این که برگزاری مسابقات در سال 99 محدود شده بود اما در استان خوزستان، حدود 2 هزار و 300 ساعت پوشش مسابقات ورزشی داشتیم.

روزدار گفت: هیات پزشکی وزرشی در بحث اطلاع رسانی برای مبارزه با کرونا کارهای آموزشی خوبی انجام داد که سبب آگاه سازی ورزشکاران و رعایت پروتکل ها در زمینه پیشگیری بود. ضمن این که بر خلاف سایر هیات ها که در شرایط خاص تعطیل بودند، هیات پزشکی ورزشی استان در تمام دوران کرونا فعالیت خود را ادامه داد و گاها فعالیت مان در بحث پیشگیری و نظارت گسترده تر از قبل هم شد. ما حتی اقدام به توزیع تجهیزات پزشکی به جامعه ورزش استان هم داشتیم.

وی اعلام کرد: همچنین باتوجه به شرایطی که در سال 1400 از بابت کرونا حاکم است و شرایط هنوز مطابق سال قبل است، انتظار می رود اگر واکسیناسیون به صورت گسترده در کشور انجام شود و شرایط رنگ بندی استان خوزستان هم از حالت قرمز و نارنجی خارج شود و به سمت رنگ زرد برود، شاید بتوانیم بسیاری از فعالیت های ورزشی را در استان با نظارت فعال کنیم که در این صورت برای سلامت جامعه نیز مفید خواهد بود.

رییس هیات پزشکی ورزشی خوزستان گفت: در سال 1400 نیز مانند سال قبل کلیه فعالیت هایی که هیات در بحث پیشگیری، نظارت بر باشگاه ها و توزیع تجهیزات ورزشی داشت را ادامه می دهد تا باری از دوش مردم کم کنیم. همچنین باتوجه به شرایط موجود در استان، همچنان فعالیت ورزشی در سطح باشگاه ها، سالن ها و محیط های بسته ممنوع است و مردم می توانند از محیط های باز برای ورزش استفاده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1646

به "امکان فعال شدن بسیاری از فعالیت های ورزشی در خوزستان به 2 شرط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان فعال شدن بسیاری از فعالیت های ورزشی در خوزستان به 2 شرط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید