باز هم پدیده زشت عکس دریافت با بیماران روی تخت بیمارستان!

به گزارش لیسون، عکس دریافت با مهرداد میناوند روی تخت بیمارستان به سوژه تبدیل شده است. روزنامه خبرنگاران در این رابطه گزارشی نوشته است که این گزارش را در ادامه می خوانید.

باز هم پدیده زشت عکس دریافت با بیماران روی تخت بیمارستان!

به گزارش خبرنگاران ، روزنامه خبرنگاران نوشت: بستری شدن مهرداد میناوند در بیمارستان. در همه فیلم هایی که از اعلام شرایط پزشکان منتشر شده هیچ بی اخلاقی ای مشاهده نشده. فردی که فیلمبرداری می کند جوانب احتیاط و احترام را رعایت کرده و تمام تلاش خودش را می کند تا تصویر مهرداد میناوند در کادر نباشد اما چند ساعت بعد عکسی منتشر می شود که همه آن تلاش ها را بر باد می دهد.

عکس یکی از پزشکان درحالی که تصویر مهرداد میناوند پشت سرش به وضوح دیده می شود دوباره همه را یاد ماجرای عباس جدیدی انداخت. این حرکت آنقدر سر و صدا کرد که جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت را وادار به واکنش کرد و گفت:غیر اخلاقی است، متاسفم. در فضای مجازی هم کاربران به شدت از رفتار این پزشک متعجب شده اند و از این نوشته اند که چنین کاری از یک پزشک متخصص بعید است. از روزهایی که عباس جدیدی برای عکس یادگاری با منصور پورحیدری در بیمارستان، سوژه فضای مجازی شده بود، یکی دو سالی می گذرد اما طبق معمول، همه چیز به چند شوخی تلگرامی و اینستاگرامی محدود شد و هیچ کسی هم درس عبرت نگرفت.

عیادت از بیمار کار پسندیده ای است و همه بزرگان دین هم آن را توصیه کرده اند اما چرا باید با بیمار عکس انداخت؟ برای خودنمایی؟ برای این که اگر آن بیمار فوت کرد آخرین عکس یادگاری را داشته باشند یا... .

انتشار و تماشای این عکس ها برای مردم که جذابیت ندارد و همیشه با انتقاد آنها روبه رو شده است. اگر مردم عادی با یک سلبریتی که روی تخت بیمارستان خوابیده عکس می گیرند (البته آن هم کار اشتباهی است) می شود این توجیه را برایش آورد که مثلا تا به حال آن سلبریتی را ندیده اند و برای شان دیدن چهره آن آدم جذاب است و هزار و یک دلیل دیگر اما سایر سلبریتی ها و بعضی از پزشکان چطور؟

شکی وجود ندارد که برخورد قانونی با این رفتارهای زشت نمی شود انجام داد اما از نظر اخلاقی می شود با توصیه، با فرهنگ سازی و با خیلی از روش های دیگر این نمایش زشت را سرانجام داد. این چند کلمه خطاب به همه کسانی است که با بیمارها، با کسانی که تازه فوت شده اند و... عکس می گیرند. شما قدردان، شما با معرفت و شما نهایت فردی که بالاترین شعور اجتماعی را دارد؛ به این نمایش سرانجام بدهید و یک لحظه خودتان را جای خانواده فردی که روی تخت بیمارستان خوابیده، بگذارید. بدون شک هرگز دوست ندارید که تصویری از حال نزار عزیزان تان در فضای مجازی پخش شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1421

به "باز هم پدیده زشت عکس دریافت با بیماران روی تخت بیمارستان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم پدیده زشت عکس دریافت با بیماران روی تخت بیمارستان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید