آنالیز راهکارهای ارتقاء همکاری های مالی هدف سفر به دو کشور ویتنام و سریلانکا

به گزارش لیسون، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سفر به دو کشور ویتنام و سریلانکا ارتقاء همکاری های پارلمانی و مالی را با مسئولان این کشور مورد توجه قرار می دهیم.

آنالیز راهکارهای ارتقاء همکاری های مالی هدف سفر به دو کشور ویتنام و سریلانکا

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی امروز (یکشنبه 26 فروردین ماه) پیش از سفر به دو کشور ویتنام و سریلانکا در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد تهران گفت: از سال ها پیش رؤسای مجلس های ویتنام و سریلانکا به ایران آمدند و قرار بود که ما نیز به این کشورها سفر کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران با کشور ویتنام زمینه های همکاری مالی خوبی دارد، گفت: زمینه های رشد در حوزه توسعه مالی بین دو کشور فراهم است و همکاری های مجلسی و رایزنی در زمینه های سیاسی نیز بین دو کشور در مجامع بین المللی وجود دارد.

وی اضافه نمود: چند بار بنا بود سفر ما به ویتنام براساس مذاکراتی که در تهران داشتیم انجام گردد ولی به دلیل کثرت کار و حوادثی که رخ می داد این سفر عقب افتاد و اکنون با تاخیر انجام می گردد.

لاریجانی ادامه داد: طبعا در زمینه رشد روابط مالی در حوزه های مختلف بحث خواهیم داشت و در خصوص مسائل مهمی که در صحنه بین الملل در حال اجرا است با دوستان ویتنامی خود رایزنی خواهیم داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مقصد بعدی این سفر که کشور سریلانکا است، بیان نمود: روابط دو جانبه ایران و سریلانکا خوب است و در سال گذشته رئیس مجلس این کشور به ایران آمد و پیرامون ارتقاء روابط در بعضی زمینه ها بحث کردیم.

وی اضافه نمود: در این سفر در دو حوزه همکاری های مالی و همکاری های مجلسی و رایزنی مهم در مسائل منطقه ای و بین المللی با مسئولان دو کشور مصاحبه خواهیم داشت که یکی از این موضوعات حمله اخیر سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمله اخیر سه کشور به سوریه گفت: در کمال تعجب نظامات بین المللی در این موضوع مورد توجه نبود که می تواند اثرات مخربی در کشمکش های آینده داشته باشد و جا دارد با مسئولان دو کشور ویتنام و سریلانکا برای ایجاد امنیت در صحنه بین المللی مصاحبه داشته باشیم.

به گزارش خبرنگاران، رییس مجلس شورای اسلامی به دعوت همتایان خود در ویتنام و سریلانکا و به منظور ارتقاء همکاری دو جانبه به این دو کشور سفر می نماید.

سهیلا جلودارزاده، محمد آشوری تازیانی، محمد محمودی شاه نشین و نظر افضلی علی لاریجانی را در این سفر همراهی می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 516

به "آنالیز راهکارهای ارتقاء همکاری های مالی هدف سفر به دو کشور ویتنام و سریلانکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز راهکارهای ارتقاء همکاری های مالی هدف سفر به دو کشور ویتنام و سریلانکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید