به بهانه اظهارات عجیب و دقیقه نودی سرمربی ایتالیایی، چرا استراماچونی در روزهای گذشته تکذیب نکرده بود؟

به گزارش لیسون، با توجه به ادعای اخیر استراماچونی، این سؤال مطرح می گردد که چرا او در روزهای گذشته منکر مذاکرات نشده و در لحظه آخر مهلت باشگاه اقدام به چنین کاری نموده است.

به بهانه اظهارات عجیب و دقیقه نودی سرمربی ایتالیایی، چرا استراماچونی در روزهای گذشته تکذیب نکرده بود؟

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگار ورزشی لیسون، روز شنبه اسماعیل خلیل زاده سرپرست باشگاه استقلال به همراه علی خطیر و رحمان رضایی راهی دوحه قطر شدند تا آخرین مذاکرات را با وکیل استراماچونی برای بازگشت سرمربی ایتالیایی انجام دهند. پیش از سفر آنها، وکیل استراماچونی از انتشار بلیت سفر نمایندگان استقلال به دوحه اعلام نارضایتی کرد، اما استقلالی ها او را متقاعد کردند که این بحث ارتباطی به مذاکره آنها با او ندارد.

زمانی که نمایندگان باشگاه به دوحه رسیدند، قرارداد استراماچونی در ایران رسانه ای شد تا همانطور که روز گذشته اشاره شد، فضای مذاکره را تحت تأثیر قرار گیرد. طرف مقابل حاضر به انجام مذاکره نبود، اما با صحبت های نمایندگان استقلال، وکیل استراماچونی پای مذاکره نشست. در روزهای مذاکره، از طرف وکیل استراماچونی اعلام شد که هیچ خبری از این مذاکرات رسانه ای نگردد، به همین دلیل مسئولان استقلال هیچ شرح یا اطلاعیه ای ندادند تا طرف مقابل با آرامش و اعتماد به آنها پای مذاکره باشد.

وکیل استراماچونی بار دیگر به بندهای مطرح شده و شروطی که سرمربی ایتالیایی گذاشته بود، اشاره نمود. خلیل زاده سرپرست باشگاه استقلال اظهار داشت که با بیشتر شروط موافق است و مسئله ای بابت این مسائل وجود ندارد. سرپرست باشگاه استقلال با توجه به زمان محدود و همچنین نارضایتی طرفداران استقلال سعی کرد بیشتر بندهای اعلام شده را بپذیرد، از جمله بستن قرارداد تا خاتمه فصل، نحوه پرداخت پول، امکانات و مسائل دیگر. تنها یک مورد باقی مانده بود و آن هم مخالفت استراماچونی با حضور یک عضو از هیئت مدیره باشگاه بود که با مخالفت استقلالی ها روبه رو شد.

پس از آن، استقلالی ها تصور می کردند که مذاکرات مثبت بوده و پاسخ نهایی استراماچونی را خواهند شنید، اما پاستورلو مدیربرنامه استراماچونی در تماسی اعلام می نماید که نمایندگان باشگاه به ایران بازگردند تا پاسخ نهایی استراماچونی روز چهارشنبه داده گردد. استراماچونی تا ساعت 16 روز گذشته یعنی چهارشنبه پاسخی نداد تا مسئولان باشگاه در ایمیلی به وکیل استراماچونی اعلام نمایند که با توجه به پذیرفتن همه شروط قبلی و نداشتن مسئله ای برای عدم بازگشت، تا ساعت 24 چهارشنبه فرصت دارند پاسخ نهایی خود را دهند. ظاهرا ایمیل باشگاه باعث عصبانیت استراماچونی شده و به همین دلیل در مصاحبه ای مدعی می گردد که هیچ مذاکره ای با استقلالی ها نداشته است.

چند نکته در اتفاقات این چند روز وجود دارد، نخست اینکه چرا استراماچونی در سه، چهار روز گذشته مذاکرات را منکر نشد و درست در لحظه آخری که همه منتظر پاسخ نهایی او بودند، مذاکرات را رد کرد؟ خبر مذاکره در این چند روز در صدر اخبار بود و استراماچونی می توانست زودتر آن را رد کند. مورد بعدی این است که چرا وقتی استقلال در ایمیلی از استراماچونی می خواهد که تا ساعت 24 پاسخ نهایی را بدهد، مربی ایتالیایی در لحظه خاتمهی مهلت باشگاه مصاحبه نموده و منکر مذاکرات می گردد؟ اگر بحث ناراحتی استراماچونی، ایمیل باشگاه استقلال است که تصور می نماید می خواهند او را مقابل طرفداران قرار دهند، می توانست ناراحتی اش را طور دیگری مطرح کند، نه اینکه کل مذاکرات را زیر سؤال ببرد.

باشگاه استقلال همه شروط استراماچونی را با وجود اینکه شاید خیلی کار درستی نبود، پذیرفته بود و استراماچونی دیگر بهانه ای برای عدم بازگشت به ایران نداشت، اما سرمربی استقلال در رفتاری عجیب اصل قضیه یعنی مذاکرات را تکذیب کرد. مجموع رفتارهای استراماچونی در 25 روز گذشته نشان می دهد کسی که درست روز بازی حساس استقلال در کوران مسابقات، تیمش را رها نموده و از ایران می رود، تصمیم خود را به صورت قطعی گرفته و دیگر بنایی برای برگشت نداشت، چرا که مسئولان استقلال با هر روشی که بود، پول او را پرداخت کردند و در ادامه نیز تن به خواسته های او دادند و این مربی بهانه ای برای عدم بازگشت نداشت.

در آخرین مذاکرات نیز، وکیل استراماچونی پیام مذاکره را داد و هر بندی بود، استقلالی ها با آن موافقت کردند، اما اینکه چرا استراماچونی در اقدامی عجیب منکر مذاکرات شد، جای تعجب دارد. این مربی ایتالیایی پیش تر نیز در ماجرای افشای شروط 11 گانه اش این موضوع را تکذیب نموده بود که البته با انتشار اسناد از سوی باشگاه استقلال معین شد که حرف استراماچونی پایه و اساسی نداشته است.

به نظر می رسد استراماچونی از فضای ایجاد شده در ایران از سوی طرفداران، به سود خود استفاده و طرفداران را علیه مدیران باشگاه کرد و خودش را طوری نشان داد که کمترین نقش در اتفاقات اخیر را داشته است. تکذیب دقیقه نودی او نیز همین موضوع را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 613

به "به بهانه اظهارات عجیب و دقیقه نودی سرمربی ایتالیایی، چرا استراماچونی در روزهای گذشته تکذیب نکرده بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به بهانه اظهارات عجیب و دقیقه نودی سرمربی ایتالیایی، چرا استراماچونی در روزهای گذشته تکذیب نکرده بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید