تور استانبول ارزان: تشریح جزئیات سفر عیسی زارع پور به استانبول

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، رایزنی برای راه اندازی مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای از مهم ترین دستاوردهای سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استانبول برای شرکت در دوازدهمین اجلاس وزرای ارتباطات و حمل و نقل کشورهای در حال توسعه بود.

تور استانبول ارزان: تشریح جزئیات سفر عیسی زارع پور به استانبول

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

دوازدهمین شورای ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان کشورهای در حال توسعه با حضور وزیران و نمایندگان بیش از 55 کشور در استانبول ترکیه با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به اسم مهمان ویژه مراسم اختتامیه، روز گذشته به سرانجام رسید.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این اجلاس علاوه بر سخنرانی در روز نخست این اجلاس، رایزنی ها و ملاقاتهای دوجانبه متعددی با همتایان خود داشت.

وزیر ارتباطات، در بدو ورود به فرودگاه استانبول، هدف از سفر خود به ترکیه را علاوه بر حضور در این اجلاس، نشست با همتایان کشورهای همسایه اسم کرد و گفت: از مهم ترین سیاست های بین المللی دولت سیزدهم در عرصه بین المللی دیپلماسی مالی است و معرفی ظرفیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و به ویژه پلتفرم های ایرانی و شرکت های فناور این عرصه به کشورهای منطقه در دستور کار این سفر است.

زارع پور، به اسم یکی از سخنرانان اصلی صحن علنی این نشست هم با تشریح پیشرفت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی، بر لزوم بهره گیری حداکثری از فناوری اطلاعات برای بهبود کیفیت زندگی بشر و هم لزوم برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای تأکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در ملاقات با وزرای ارتباطات کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه اهمیت برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک را مورد توجه قرار داد.

آمادگی پلتفرم های ایرانی برای ارائه خدمات در جمهوری آذربایجان

زارع پور پس از ملاقات و مصاحبه با رشاد نبی اف وزیر ارتباطات و حمل ونقل جمهوری آذربایجان گفت: در این ملاقات ابراز علاقه خودمان را درباره راه اندازی مراکز داده مشترک بین دو کشور اعلام کردیم، مراکزی که می تواند میزبان محتواها و خدمات بین المللی پرکاربرد باشد و برای کاربران هر دو کشور کیفیت کاربری بهتری را ایجاد کند.

تبیین ظرفیت شرکت های فناور و پلتفرم های ایرانی و همگرایی دو کشور برای تعامل با پلتفرم های منطقه ای از دیگر مباحث مطرح شده در این ملاقات دوجانبه بود. اعلام آمادگی پلتفرم های ایرانی برای ارائه خدمات در جمهوری آذربایجان از دیگر محورهای مورد بحث در این نشست بود که با استقبال وزیر ارتباطات و حمل ونقل آذربایجان رو به رو شد.

استقبال ترکیه از توسعه پلتفرم های منطقه ای

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ملاقات با عادل کارا اسماعیل اوغلو وزیر ارتباطات و زیرساخت ترکیه هم خواهان برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک شد که این پیشنهادات هم با استقبال همتای ترک روبرو شد.

زارع پور بعلاوه در ملاقات با داتوکو جعفر کوشاری، دبیرکل سازمان کشورهای در حال توسعه پیشنهاد تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات این سازمان را به میزبانی ایران مطرح نمود که با تأیید و استقبال دبیرکل روبرو شد.

بر این اساس این گزارش و با رایزنی های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس دوازدهمین شورای ارتباطات و اطلاعات به زودی شاهد برنامه ریزی کشورهای منطقه برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1793

به "تور استانبول ارزان: تشریح جزئیات سفر عیسی زارع پور به استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول ارزان: تشریح جزئیات سفر عیسی زارع پور به استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید