حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی از اول اسفند

به گزارش لیسون، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: چاپ و عرضه دفترچه تازه تأمین اجتماعی از اول اسفند در تمامی شعب و کارگزاری های سراسر کشور متوقف می گردد.

حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی از اول اسفند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مصطفی سالاری در جلسه ای با مدیران حوزه های درمان و فناوری اطلاعات سازمان تأمین اجتماعی گفت: امروز گام دیگری در جهت طرح نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی برمی داریم و برنامه توقف چاپ دفترچه های کاغذی را آغاز می کنیم اما صفحات موجود در دفترچه های کاغذی بیمه شدگان کماکان معتبر و قابل استفاده خواهد بود.

وی اضافه نمود: از اول اسفند به بعد بیمه شدگان و بازنشستگانی که صفحات دفترچه آنها به انتها می رسد نیازی به دریافت دفترچه تازه ندارند و می توانند با ارائه کارت ملی به پزشکان و مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه نمایند.

سالاری ضمن دعوت مجدد از پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی، گفت: در صورت عدم امکان یا تمایل پزشکان به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک؛ این عزیزان می توانند نسخه بیمه شدگان تأمین اجتماعی را در سر نسخه برای آنان بنویسند و سر نسخه پزشکان اعتباری مشابه با صفحات دفترچه های کاغذی خواهد داشت.

سالاری با بیان اینکه تمامی جزئیات و جوانب مختلف خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی در برنامه حذف دفترچه های کاغذی لحاظ شده است، گفت: نحوه خدمت رسانی به بیمه شدگان در مطب پزشکان و سایر مراکز درمانی اعم از طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد به دقت برنامه ریزی شده است و اطمینان داریم که در ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان با حذف دفترچه های کاغدی هیچ گونه اختلالی به وجود نخواهد آمد.

سالاری ضمن تشکر و قدردانی از پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد بابت همکاری مؤثر در موفقیت طرح عظیم نسخه الکترونیک، گفت: حذف دفترچه های کاغذی و استفاده از سامانه نسخه الکترونیک زمینه ساز تحول اساسی در خدمات درمانی خواهد شد و این طرح زمینه ساز ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و بعلاوه پیشگیری از هدر رفت بسیاری از هزینه های غیرضروری خواهد شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1735

به "حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی از اول اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی از اول اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید