درآمد یک تعمیرکار موبایل چقدر است؟

به گزارش لیسون، تعمیرکار موبایل؛ شغلی برای همواره

رپرتاژ آگهی - یکی از ابزارهای ارتباط جمعی که امروزه بسیار متداول شده است، موبایل یا تلفن همراه می باشد. ظهور و پیشرفت اینترنت نیز تبدیل به عاملی شده است برای بهره گیری چند برابری افراد از این ابزار ارتباط جمعی پر هوادار. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم استفاده و در بعضی مواقع وابستگی به موبایل به حدی رسیده است که برای بعضی افراد هم ردیف آب و غذا در زندگی روزمره قرار گرفته است. از این رو شغل و کسب و کار تعمیرکار موبایل همچون کسب و کار یک سوپر مارکت و مغازه محصولات غذایی، بسیار مهم و کاربردی شده است.

درآمد یک تعمیرکار موبایل چقدر است؟

تعمیرات موبایل؛ دانش، مهارت و تجربه

لازمه پیروزیت در هر شغلی، پس از احساس تمایل به ورود به آن حرفه، آگاهی نسبت به چیستی آن و چگونگی انجام آن می باشد. نکته مهم در زمینه آغاز کسب و کار پر درآمد برای یک تعمیرکار موبایل این است که افراد علاقه مند به این حرفه، برای پیروزیت آن همانند هر شغل دیگری، می بایست ابتدا تخصص لازم برای انجام صحیح کار را فرا گیرند و حین ارتقای دانش و تخصص، مهارت های لازم را کسب نموده و سپس سرمایه آغاز این کار را تأمین نموده و نهایتاً با اخذ مجوزهای لازم اقدام به راه اندازی مغازه تعمیرات موبایل نمایند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در رابطه با میزان درآمد یک تعمیرکار موبایل و تخصص ها و ویژگی های مورد احتیاج برای راه اندازی این کسب و کار و نحوه دستیابی به این دانش، مهارت و تجربه دریافت نمایید.

درآمد یک تعمیرکار موبایل چقدر است؟

در پاسخ به این سؤال که درآمد یک تعمیرکار موبایل چقدر است باید صراحتاً بگوییم همه چیز بسته به تخصص و مهارت شما و میزان پیروزیتتان در اعتمادسازی بین مشتریان دارد. برای اینکه درآمد مورد نظر و حدبیشتری از شغل تعمیرات موبایل داشته باشید می بایست سطح مهارتتان را بالا ببرید. هم مهارت تعمیرات نرم افزاری موبایل و هم مهارت و تخصص تعمیرات سخت افزاری موبایل. بگذارید یک شاخص اصلی برای قرار دریافت در راستا کسب درآمد حدبیشتری را برایتان معرفی کنیم. اگر می خواهید درآمدتان به عنوان یک تعمیرکار موبایل روز به روز بیشتر شود و مشتریان بیشتری را مجذوب مغازه تان کنید، ضروری است ابتدا خودتان را جای مشتری بگذارید. ببینید به عنوان شخصی که قصد رفع مشکل گوشی تلفن همراهش را دارد چه احتیاجهایی دارید و از همه مهم تر چه انتظاراتی از شخص تعمیرکار موبایل دارید. اگر این گونه بیندیشید در جهتی گام برمی دارید که می تواند ضامن ارتقای تخصص، مهارت و خصوصاً تعهدتان به مشتری باشد و این همان چیزی است که مشتریان را به سمت استفاده از خدمات قابل ارائه از جانب شما می کشاند.

رابطه مستقیم درآمد تعمیرکار موبایل با تخصص سخت افزاری و نرم افزاری

در رابطه با تعمیرات موبایل، سه مسئله وجود دارد که حائز اهمیت است. توانایی تعمیرات نرم افزاری، تعمیرات سخت افزاری و تعمیرات انواع گوشی های موبایل، مواردی است که از تعمیرکار موبایل قابل انتظار است و در صورتی که این سه خواسته، به خوبی و در نهایت کیفیت به مشتری ارائه شود، او جزو مشتریان ثابت کسب و کار شما خواهد شد و ای بسا معرف و تبلیغ نماینده مناسبی برای شغل شما خواهد بود.

تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل

رابطه مستقیم درآمد تعمیرکار موبایل با سرمایه، مکان و ساعت کاری

گفته می شود شغل تعمیرات موبایل می تواند درآمدی بین 7 تا 15 میلیون تومان در ماه برای مشغولین به این حرفه به دنبال داشته باشد. گفتنی است که برای عملی شدن چنین گفته ای، می بایست مقدمات کار به درستی فراهم شود و فرایند انجام کار نیز با برنامه ریزی و اراده صورت پذیرد. در اختیار داشتن سرمایه اولیه برای تهیه تجهیزات مورد احتیاج شغل تعمیرکار موبایل نظیر منبع تغذیه، هیتر و هویه، لوپ یا میکروسکوپ، مولتی متر، جدانماینده ال سی دی، پیچ گوشتی، سیم لحیم و سایر تجهیزات، مسئله مهمی است که می بایست برای آن برنامه ریزی صورت گیرد. پس از فراهم آوردن تجهیزات مورد احتیاج و کسب تخصص لازم، احتیاج است مکان مناسب برای تأسیس مرکز خدمات تعمیرات موبایل را پیدا کرد. مکان تأثیر مهمی در درآمد دارد. توجه به اینکه فاصله کافی با دیگر مراکز تعمیرات موبایل حفظ شود و نیز محل پرترددی برای این کار انتخاب شود، مهم است. مورد مهم دیگر در کسب درآمد حدبیشتری از تعمیرات موبایل، ساعت کاری مناسب و منعطف است. مشتریان باید ببینند و بدانند در که زمانی که بیشتر فعالیت ها و مشاغل در جامعه فعال هستند، می توانند به مرکز تعمیراتی شما مراجعه نمایند و خدمات مطلوبی را دریافت نمایند. گفتنی است تعرفه ارائه خدمات نیز عاملی برای کسب سود بیشتر از این کار است. سعی کنید تخفیف های مناسب و منصفانه و طرح های تشویقی را برای جذب بیشتر مشتریان در نظر بگیرید.

تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل و تخصص های مورد احتیاج

در این بخش قصد داریم به جزئیات تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل بپردازیم. در این زمینه تخصص های مختلفی قابل آموزش و یادگیری است که سطح خدمات قابل ارائه توسط شما را در نگاه مشتری بسیار ارتقا خواهد داد.

تعمیرات نرم افزاری موبایل

در زمینه تعمیرات نرم افزاری موبایل ابتدا می بایست اطلاعات کوتاه و مفیدی از تاریخچه و دلایل ظهور و بروز موبایل داشته باشید. آشنایی با قطعات نرم افزاری موبایل، گام بعد در زمینه پیروزیت در تعمیرات موبایل می باشد. قطعات نرم افزاری و عناصر تعمیری یا تعویضی در انواع گوشی ها از جمله اندروید یا ios متفاوت می باشند و تعمیرکار موبایل می بایست با ریز جزئیات این تفاوت ها و عملکرد المان های نرم افزاری در انواع گوشی های موجود در بازار آشنا باشد تا بتواند عیب عملکردی دستگاه را در وهله اول به خوبی تشخیص داده و سپس در جهت رفع صحیح و کامل آن اقدام نماید. یکی از موارد مهم در شغل تعمیرکار موبایل، شناخت نرم افزارهای کاربردی موبایل است. تعمیرکار پیروز و کار بلد می بایست نرم افزارهای روز را بشناسد و بتواند نسخه قابل نصب و مناسب برای انواع مختلف گوشی ها را بیابد و بر روی گوشی تلفن همراه متقاضیان با دقت کافی نصب کند. آشنایی، تسلط و انجام دقیق خدماتی نظیر ترمیم سریال گوشی موبایل، باز کردن قفل شبکه، ویروس کشی نرم افزارهای مختلف، رفع مشکل اکانت گوگل، یافتن کدهای مخفی نرم افزاری، بازگردانی پین کد گوشی، فلش کردن گوشی، بک آپ یا پشتیبان گیری از گوشی موبایل و … در انواع موبایل های اندروید، ios و … در زمره خدمات و تعمیرات نرم افزاری موبایل قرار می گیرند.

تعمیرات سخت افزاری موبایل

بسیاری از نقص ها و خرابی های وارده به گوشی های تلفن همراه، ناشی از عیوب و مسائل سخت افزاری این دستگاه ها می باشند. از این رو بخش عظیمی از خدمات تعمیرات موبایل، به تعمیرات سخت افزاری آن بر می شود و چنانچه تسلط کافی به این حیطه از تعمیرات موبایل داشته باشید، نیمی از راه کسب درآمد مطلوب از تعمیرات گوشی های تلفن همراه را طی نموده اید. شناخت جزئیات الکترونیکی و سخت افزاری موبایل یکی از اولین مراحل در زمینه کسب تخصص در تعمیر اجزای سخت افزاری موبایل می باشد. یک تعمیرکار خوب باید نحوه صحیح و اصولی باز و بسته کردن موبایل را بداند و قطعات تعمیری و همچنین قطعات قابل تعویض این تجهیزات را بشناسد. یکی از مواردی که می طلبد همیشه دانش و مهارت تعمیرکار موبایل در آن حوزه به روز رسانی شود، قطعات قابل ارتقا در گوشی های موبایل است که ضروری است مطابق با آپدیت های روز، این کار نیز به درستی و به موقع انجام پذیرد. خدماتی همچون تعمیرات صفحه نمایشگر موبایل، تعمیرات ضرب دیدگی و نفوذ رطوبت به درون قطعات سخت افزاری گوشی، تعویض هارد، رفع کردن ایراداتی نظیر آنتن دهی گوشی، رفع عیب بردهای گوشی تلفن همراه، تعمیر یا تعویض ال سی دی و تاچ موبایل و … از جمله خدمات تعمیرات سخت افزاری موبایل هستند که یک تعمیرکار موبایل می بایست آن ها را به نحو احسن انجام دهد.

دوره آموزش تعمیرات موبایل

مجتمع آموزشی فنی پویان، با برگزاری دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل برای افراد علاقه مند به شغل تعمیرکار موبایل، فرصت مناسبی را برای طی نمودن صفر تا صد رسیدن به درآمد مطلوب در این حرفه را فراهم نموده است.

قابل ذکر است که این دوره ها به صورت مجزا در قالب دوره های تعمیرات نرم افزاری و دوره های تعمیرات سخت افزاری برگزار می شوند. این آموزش ها برای افراد کاملاً مبتدی نیز مناسب بوده و این افراد با گذراندن این دوره ها با اطمینان می توانند وارد بازار کار تعمیرات موبایل شوند. از مزایای اصلی این دوره ها، پشتیبانی قوی و در اسرع وقت متخصصان مجتمع فنی پویان برای کارآموزان می باشد. همچنین به افرادی که با پیروزیت دوره ها را پشت سر می گذارند مدرک معتبر از طرف سازمان فنی حرفه ای اعطا خواهد شد.

مجتمع آموزشی فنی پویان

وبسایت: https://fannipuyan.com/

آموزش تعمیرات موبایل فنی پویان: https://fannipuyan.com/mobile-repair-training/

مشاوره رایگان: 66566140-021

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1642

به "درآمد یک تعمیرکار موبایل چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درآمد یک تعمیرکار موبایل چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید