در پی توافق هسته ای، ایران سالانه 20 میلیون گردشگر جذب می کند

به گزارش لیسون، گاردین گزارش داد که توافق هسته ای که در طول هفته گذشته در وین صورت گرفت صنعت گردشگری ایران را جان تازه ای خواهد بخشید. سرزمین تمدن های کهن و آثار باستانی، با تسهیل شرایط صدور ویزا و برنامه ریزی برای ساخت هتل های جدید گردشگران خارجی را بیش از پیش جذب خواهد کرد.

در پی توافق هسته ای، ایران سالانه 20 میلیون گردشگر جذب می کند

در پی توافق هسته ای تاریخی که در طول هفته ی گذشته صورت گرفت ایران با گنجینه های بی نظیر فرهنگی اش، با افزایش قابل توجه توریستان خارجی روبرو خواهد شد.

سی و سه پل، یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی ایران، نام این پل از سی و سه قوس طراحی شده اش سرچمشه می گیرد

دولت جدید، برای تسهیل یا لغو شرایط صدور ویزا برای بیشتر توریستان خارجی و نیز ساخت حدود 200 هتل جدید اقدامات تازه ای انجام داده تا بر ظرفیت ایران برای جذب توریستان بیشتر بیفزاید.

مسعود سلطانی فر، معاون امور توریستی ایران اظهار امیدواری کرد که در پی توافق هسته ای به دست آمده در وین، صنعت توریستی ایران روزهای روشنی را پیش رو داشته باشد. وی در ادامه شرح داد که با حصول توافق هسته ای، توریستی ایران شاهد بیشترین رشد در میان سایر صنایع خواهد بود و لغو تحریم های اقتصادی آینده روشنی را پیش روی صنعت توریستی ایران قرار داده است. او پیش تر در ماه ژوئیه اذعان کرده بود که اعتبار ویزا توریستی ایران از 15 روز به 1 ماه افزایش می یابد و از اوایل سال آینده صدور ویزا توریستی ایران به صورت الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود.

توریستان خارجی در کاخ تچر تخت جمشید

اوایل ماه جاری یونسکو روستای میمند و تپه های باستانی شهر شوش را به عنوان هجدهمین و نوزدهمین مناطق باستانی ایران، به فهرست میراث جهانی اضافه کرد.

ایران بعضی از باشکوه ترین آثار باستانی و تاریخی، مساجد پرزرق وبرق و مناظر زیبا و دیدنی را در خود جای داده است. از مهم ترین آثار این تمدن باشکوه می توان به تخت جمشید، اصفهان، شیراز، شهر شعر و عشق؛ و همدان آرامگاه ابن سینا پدر طب مدرن، اشاره کرد.

میشایل پولمن، مدیر بازاریابی شرکت توریستی انگلیسی وایلد فرانتیرز که طی 10 سال گذشته توریستان غربی را به ایران برده، چنین می گوید: تقاضا برای سفر به ایران از اوایل این هفته و با دستیابی به توافق هسته ای افزایش داشته و به طور کلی از سال 2013 تعداد متقاضیان سفر به ایران رشد قابل توجه ای داشته است. سال گذشته این شرکت 150 توریست خارجی را در قالب یک تور گروهی کوچک به ایران آورد. وی ابراز امیدواری کرد که این تعداد امسال 30 درصد افزایش یابد.

پولمن با جالب توجه خواندن واکنش توریستان غربی که به ایران سفر کرده اند چنین می گوید:

تمامی کسانی که از ایران بازمی گردند می گویند ایران کشور جدیدشان است. اگرچه معماری اسرارآمیز اسلامی و آثار باستانی مثل تخت جمشید برای آنها جالب توجه است اما همه اتفاق نظر دارند که آنچه همه آن ها را به شگفتی واداشته مردم ایران است.

برج میلاد تهران

دیوید مک گینس از شرکت توریستی سفر به ناشناخته ها در تأیید اظهارات پولمن چنین می گوید:

ایران یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی است.

شرکت او سال گذشته 100 توریست را به ایران آورده و امسال در حال برنامه ریزی برای 2 تور کلاسیک و باستان شناسی در ماه سپتامبر و 4 تور دیگر در ماه اکتبر است که تور مستقیم با قطار را هم شامل می شود.

مک گینس می گوید:

ایران کشوری امن است و من در طول 5 یا 6 سفر گذشته ام به ایران با هیچ مسئله ای روبرو نشدم و به نظر می رسد ایران محبت آمیز ترین و مهمان نوازترین کشوری است که تابه حال به آن سفر کرده ام.

پولمن نیز می گوید:

با حضور نیروهای داعش، کشورهای همسایه ایران مانند عراق و سوریه کاملاً ناامن اند ولی ایران کاملاً تحت کنترل است، 90 درصد از جمعیت ایران را شیعیان تشکیل می دهند و هیچ درگیری فرقه ای در جریان نیست، می توانید با احساس امنیت کامل در خیابان ها قدم بزنید و من در ایران امنیت بیشتری نسبت به بسیاری از نقاط لندن حس می کردم.

پولمن که سال گذشته از ایران دیدن کرد می گوید:

ایران بافت جمعیتی بسیار جوانی دارد و فکر می کنم بیش از 60 درصد آن ها کمتر از 35 سال سن دارند، ایران کشوری تاریخی است با مردمی بافرهنگ و فرهیخته که یکی از بالاترین آمار حضور بانوان در دانشگاه ها رادار است. هتل های زنجیره ای روتانا وابسته به امارات متحده عربی قصد احداث چندین هتل در ایران دارد و هتلداری پیشرو فرانسه، آکور، در احداث حداقل دو هتل 4 ستاره در این کشور سهیم خواهد بود. مقامات ایران، با چشم اندازی مشابه همسایه غربی شان ترکیه، اظهار امیدواری کردند که ایران تا سال 2025 ظرفیت جذب سالانه20 میلیون توریست را داشته باشد.

منبع: guardian

منبع: کجارو
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1214

به "در پی توافق هسته ای، ایران سالانه 20 میلیون گردشگر جذب می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی توافق هسته ای، ایران سالانه 20 میلیون گردشگر جذب می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید