سهم قابل قبولی در صنعت گردشگری کشور نداریم

به گزارش لیسون، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: در بین کشور ها سهم قابل قبولی در زمینه صنعت گردشگری نداریم که در مجلس شورای اسلامی سعی کردیم خلأ های قانونی را شناسایی و برطرف کنیم.

سهم قابل قبولی در صنعت گردشگری کشور نداریم

به گزارش خبرنگار از ، جعفر قادری، کننده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در نشست روسای صنف دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کشور که در شیراز برگزار گشت، بیان نمود: امیدواریم با واکسیناسیون که سرعت گرفته است شاهد رونق گردشگری باشیم و می دانیم این صنعت در این مدت ضرر هایی بسیاری را متحمل شده است.

کننده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: گردشگری یکی از کلیدی ترین صنایع است و ما در کشور انواع گردشگری را با ظرفیت های مختلف دارا هستیم.

او بیان نمود: در بین کشور ها سهم قابل قبولی در زمینه صنعت گردشگری نداریم که در مجلس شورای اسلامی سعی کردیم خلأ های قانونی را شناسایی و رفع کنیم.

قادری گفت: 3 طرح قانون حمایت از بافت های فرسوده که عمده آثار در این بافت قرار دارند، قانون حمایت از بافت تاریخی و قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی و همچنین قانون حمایت از بافت های اطراف حرم را در دستور کارداریم که کلیات آن در کمسیون عمرانی به تصویب رسیده است.

او از فعالان حوزه گردشگری خواست تا با تبیین خلأ ها و آسیب های حوزه گردشگری به مجلس زمینه رفع این موانع را فراهم کنند.

جعفر قادری این گونه نشست ها را فرصتی خوبی برای گوش زد کردن و رفع مسائل دانست و گفت: باید با راه چاره های قانونی و باسیاست گذاری دقیق در رونق این صنعت مهم گام برداریم.

روح الله نجابت کننده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: شیراز مهد تمدن و فرهنگ ایران اسلامی است و شیراز معروف به تکریم میهمانان و مهمان نوازی است.

کننده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه امید تازه در حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دیده می شود، ادامه داد: شاهد فاصله گرفتن بین حاکمیت و مردم در این حوزه شدیم که امیدواریم با حضور وزیر تازه بارقه های امید در فعالان این حوزه طنین انداز شود.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: گردشگری یک عزم همگانی می خواهد که باید به حرف بسنده نکرد و در میدان کار را به پیش برد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1753

به "سهم قابل قبولی در صنعت گردشگری کشور نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم قابل قبولی در صنعت گردشگری کشور نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید