شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 60 میلیون نفر گذشت

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با افزایش سرعتِ سرایت بیماری کرونا و ثبت رکوردی جدید از شمار بیماران بستری شده در ایالات متحده تعداد کل مبتلایان به این بیماری ویروسی در جهان روز چهارشنبه از مرز 60 میلیون نفر گذشت.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 60 میلیون نفر گذشت

این در حالی است که رقم اعلام شده موارد ابتلای تأیید شده به این بیماری است.

مقامات ایالات متحده، که به لحاظ میزان ابتلا بدترین شرایط را در میان کشورهای جهان داراست- از شهروندان آمریکا خواستند تا در روز شکرگزاری در خانه های خود بمانند.

طبق داده های خبرگزاری رویترز که مبتنی بر اظهارات مقامات ایالات متحده است، این کشور در مدت زمانی کمتر از یک هفته یک میلیون مورد جدید ابتلا به کووید -19 را ثبت کرد و بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به این بیماری ویروسی در ایالات متحده به 12.5 میلیون نفر و تعداد قربانیان آن به حدود 260 هزار نفر رسیده است.

در سطح جهان نیز موارد کل ابتلا بر رقم 60 میلیون و پنج هزار نفر قرار گرفت و تعداد قربانیان به 1.4 میلیون نفر رسید.

تحلیل داده های رویترز نشان می دهد که نرخ ابتلا جدید به این بیماری در سطح جهان رو به افزایش است؛ بطوری که ظرف مدت 17 روز شمار مبتلایان به کرونا از 50 میلیون نفر به 60 میلیون نفر رسید- در مقایسه با افزایش ده میلیونی موارد ابتلا (از 40 میلیون به 50 میلیون) در عرض تنها 21 روز.

طی یک هفته گذشته، در هر روز حدود 580 هزار مورد ابتلای جدید ثبت شده است و نکته قابل تأمل آن است که حدود نیمی از کل موارد ابتلا به کووید -19 (از زمان آغاز همه گیری این بیماری ویروسی تا به امروز) ظرف 70 روز گذشته ثبت شده است.

در اروپا نیز در مدت تنها 5 روز یک میلیون مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شد و بدین ترتیب، در این قاره سبز شمار کل مبتلایان به بیش از 16 میلیون نفر و شمار قربانیان به 365 هزار مورد رسید.

منطقه آمریکای لاتین نیز با بالاترین نرخ مرگ و میر برآمده از ابتلا به کووید -19 در جهان، حدود 21 درصد از کل موارد ابتلا و بیش از 31 درصد از موارد مرگ و میر در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

در هفته گذشته، برزیل پس از ایالات متحده و هندوستان در زمره کشورهایی قرار گرفت که بیش از 6 میلیون نفر از شهروندان آنها به بیماری کووید -19 مبتلا شده اند. این کشور آمریکای لاتین با ثبت 170 هزار مورد مرگ ناشی از این بیماری، از لحاظ شمار قربانیان کرونا در مرتبه دوم جهان قرار می گیرد.

از سوی دیگر، هندوستان که پس از آمریکا با حدود 9.2 میلیون مورد ابتلا از لحاظ شدت شیوع کرونا دومین کشور جهان است، طی هفته های اخیر از کاهش موارد ابتلای جدید خبر می دهد؛ بطوری که نرخ ابتلا روزانه در این کشور از 97،900 مورد در اواسط سپتامبر به حدود 44 هزار نفر در یک هفته گذشته رسیده است.

تجربه کشورهای منطقه شرق آسیا و اقیانوسیه مانند چین، کره جنوبی، سنگاپور، استرالیا و نیوزلند در مقابله با این بیماری جدید ویروسی نیز نشان می دهد که چگونه گام های سریع، موضعی و تحمیلی می تواند در فرونشاندن دامنه شیوع این بیماری مؤثر واقع شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1315

به "شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 60 میلیون نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 60 میلیون نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید