طرح رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود

به گزارش لیسون، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح رتبه بندی یکی از عوامل تحول است که در سند بنیادین مورد توجه بود اما انجام نشد، گفت: فردا آخرین جلسه شیوه نامه طرح رتبه بندی برگزار می شود و طرح نیز از همین هفته و هفته آینده اجرایی خواهد شد.

طرح رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود

به گزارش فارس، صادق ستاری فر سخنگوی وزارت آموزش و پرورش عصر امروز در مراسم افتتاحیه مسابقات ورزشی فرهنگیان در اصفهان اظهار کرد: خوشحالم که پس از 14 سال این مسابقات احیا شد و شاهدیم که این مورد، نتیجه حمایت مستقیم وزیر آموزش و پرورش بوده است.

وی میزبانی اصفهان در این مسابقات را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: این مسابقات شادی و نشاط را به جامعه فرهنگی تزریق می کند، مهم ترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی است که می تواند بسترساز پیشرفت کشور در تمام عرصه های سیاسی، اقتصادی و خصوصاً تعلیم و تربیت باشد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه معلم مهم ترین رکن تحول ساز کشور است، ادامه داد: معلم محور تحول در سند بنیادین تحول بنیادین آموزش است و در این راستا یک معلم شاداب می تواند پیشران علمی و ادبی باشد.

ستاری فر با بیان اینکه مسابقات ورزشی فرهنگیان را در سطوح مختلف آغاز کردیم و راستای طولانی در پیش داریم، شرح داد: این مسابقات عامل پیشران ورزش دانش آموزی است زیرا هر میزان که در حوزه ورزش فرهنگیان سرمایه گذاری کنیم به ورزش دانش آموزی نیز سرایت پیدا خواهد کرد و ورزشکارانی که به مرحله کشوری رسیدند می توانند سفیران ورزش دانش آموزی باشند.

وی با یادآوری اینکه در حال برنامه ریزی طرح هر معلم یک مربی ورزش هستیم، مطرح نمود: هر معلم می تواند یک مربی و استعدادیاب ورزش دانش آموزی باشد به همین خاطر از شما معلمان درخواست داریم با حضور پررنگ تر در مسابقات آینده فرهنگیان، به این مورد قوت دهید.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: همچنین در پی نظام ورزش فرهنگیان در طول سال تحصیلی هستیم تا بتوانیم دنبال کننده نشاطی باشیم که باعث ایحاد تحول می شود و در ادامه آن مسابقات دانش آموزی را قوت دهیم، البته در کنار برگزاری مسابقات ورزشی مسائل تربیتی و فرهنگی نیز مدنظرمان است.

ستاری فر در خصوص طرح رتبه بندی معلمان با بیان اینکه صدای شما را در این خصوص شنیدم، شرح داد: از سال 84 موضوع رتبه بندی مدنظر بود اما به هر دلیل عملیاتی نشد تا اینکه در برنامه های تبلیغاتی ریاست جمهوری عنوان شد و به عنوان یک حق فرهنگی مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه طرح رتبه بندی یکی از عوامل تحول است که در سند بنیادین مورد توجه بود اما انجام نشد، خبر داد: با همکاری دولت نو و مجلس این طرح عملیاتی شد، به همین خاطر فردا ساعت 10 آخرین جلسه شیوه نامه آن برگزار می شود و از همین هفته و هفته آینده اجرایی خواهد شد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: هماهنگی های لازم با سازمان برنامه و بودجه اجرا شده و همه مطالبات فرهنگیان در حوزه رتبه بندی یک جا پرداخت خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2077

به "طرح رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "طرح رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح رتبه بندی معلمان هفته آینده اجرایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید