طی 2 ماه گذشته 32 مدیر در فارس منصوب شده اند

به گزارش لیسون، محبی پور گفت: با گذشت بیش از یکصد روز از استقرار دولت سیزدهم، تغییرات مدیریتی استان در فضایی به دور از شتابزدگی، همراه با آرامش و در مدار اخلاق در حال اجرا است و بنا بر آخرین آمار، 32 مدیر استان در دوره مسئولیت استاندار فارس منصوب شده اند.

طی 2 ماه گذشته 32 مدیر در فارس منصوب شده اند

به گزارش خبرنگاران از شیراز، اسماعیل محبی پور چهارشنبه یکم دی ماه در نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی فارس در دولت سیزدهم با اشاره به آغاز به کار محمدهادی ایمانیه به عنوان استاندار فارس در 12 مهرماه امسال، گفت: در این دوره زمانی 32 انتصاب در سطح معاونین استانداری، فرمانداران و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان فارس اجرا شده است.

او تاکید کرد: در فرایند انتصاب افراد، انتخاب همکاران پاکدست به شکل ویژه مورد توجه است و هر گونه انتخاب افراد غیرصالح و تنها بر اساس آشنایی ها و ارتباطات شخصی، خط قرمز دولت سیزدهم است و به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.

رئیس شورای اطلاع رسانی فارس در بخش دیگری از این نشست بر ضرورت آسیب شناسی فرایند فعالیت شورای اطلاع رسانی استان تاکید کرد و گفت: ماموریت این شورا در حوزه ایجابی و سلبی است به گونه ای که علاوه بر اطلاع رسانی اقدامات و خدمات نظام و دولت، باید با تدابیری به مقابله با طرح های دشمنان در حوزه امنیت روانی جامعه پرداخت.

محبی پور گفت: کارکرد صحیح شورای اطلاع رسانی استان در ایجاد فضای مثبت و سازنده در استان و تقویت امید و نشاط در جامعه می تواند نقش مهمی داشته باشد و ماموریت این شورا را فراتر از ارائه گزارش عملکرد دستگاه ها می دانیم.

او ادامه داد: هریک از دستگاه ها علاوه بر اطلاع رسانی اقدامات، باید جوابگوی ماموریت کلیدی خود در کشور باشند، به عنوان نمونه، اداره کل ثبت احوال استان فارس باید علاوه بر تبیین عملکرد، به اقدامات در زمینه تحقق سیاست های افزایش جمعیت کشور نیز باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تاکید بر اهمیت حوزه اطلاع رسانی گفت: در شرایط خلأ اطلاع رسانی، بستر فعالیت برای عملیات روانی دشمن در جامعه فراهم می شود؛ از این رو باید هم با مردم سخن بگوییم و هم حرف مردم را بشنویم.

محبی پور در بخش دیگری از این نشست با اشاره به فرایند اجرای طرح کنترل هوشمند کرونا، از ایمنی جمعی، ماسک، واکسن و فاصله اجتماعی به عنوان شعار مرحله کنونی این طرح یاد کرد و از عموم مردم استان فارس خواست که برای پیشگیری از خطرات شیوع سویه نو کرونا با نام اومیکرون، واکسیناسیون دِز سوم را جدی بگیرند.

در آغاز این جلسه نیز حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای اطلاع رسانی فارس بر ضرورت تقویت جایگاه این شورا در دولت سیزدهم به منظور تحقق اهداف از جمله تحکیم مناسبات حاکمیت و مردم تاکید کرد.

در این جلسه، اعضای شورای اطلاع رسانی استان فارس در خصوص اجرای بند چ ماده 37 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور تبادل نظر کردند.

بنا بر این ماده قانونی، دستگاه های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود و شرکت های دولتی یک درصد (1 درصد) اعتبارات هزینه ای دریافتی از بودجه عمومی خود را به استثنای فصول (1)، (4) و (6) باید مطابق ساز و کار مندرج در این آیین نامه در قالب قرارداد با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، صرف تولید برنامه های مرتبط با اهداف، وظایف و مأموریت های خود، برای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی کنند.

.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1938

به "طی 2 ماه گذشته 32 مدیر در فارس منصوب شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طی 2 ماه گذشته 32 مدیر در فارس منصوب شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید