ظرفیت موسیقی سنتی خوزستان برای توسعه گردشگری بکارگیری گردد

به گزارش لیسون، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان گفت: خوزستان از نظر موسیقی های های مختلف و سنتی سرزمینی بسیار شگفت انگیز است که بر اساس تنوع اقلیمی و پیشینه تاریخی وسیع، گنجینه ای گرانبها از آئین ها و موسیقی را داراست.

ظرفیت موسیقی سنتی خوزستان برای توسعه گردشگری بکارگیری گردد

به گزارش خبرنگاران از اهواز، خسرو نشان امروز در همایش گرامیداشت روز دنیای گردشگری در راستای اختصاص روزی به نام روز گردشگری گفت: این نامگذاری ناشی از اهمیت گردشگری در اقتصاد و فرهنگ دنیای است که به عنوان یکی از منابع مهم مالی در دنیا تلقی می گردد.

وی اضافه نمود: خوزستان با داشته هایی انباشته و غنی از اقلیم، اقوام، طبیعت و تاریخ گنجینه ای از میراث را در خود جای داده پس باید سهم به سزایی در زمینه گردشگری داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به اینکه گردشگری در دنیا از نظر اشتغالزایی و به کارگیری نیروی انسانی رتبه نخست را دارد، بیان نمود: همچنین در رده بندی های مالی رتبه سوم دنیا را دارد که پیش بینی می گردد در سال های آینده با توجه به اهمیت روز افزونی که کشورها از جمله ایران نسبت به این صنعت دارد به رتبه نخست ارتقا یابد.

وی گردشگری را دارای آثار و پیامدهای مهم فرهنگی و اجتماعی خواند و گفت: با توجه به شعار سال مبنی بر گردشگری برای همه و همه برای گردشگری در راستای ترویج دسترسی دنیای به سفر و گردش، امروزه گردشگری برای همه مفهومی جدید دارد و تاکید این شعار بر تسهیل سفر برای اقشار دارای محدودی های حرکتی و فیزیکی به ویژه سالمندان، معلولان و نابینایان است.

نشان با بیان اینکه در استان خوزستان همراه با دیگر استان ها برنامه هایی از 29 شهریورماه تا 2 مهرماه با موضوع گردشگری برای نابینایان برگزار گردید، مطرح نمود: آنچه که به عنوان جشن های خوزستان ارائه می گردد دستمایه ای برای آشنایی هر چه بیشتر آئین ها و فرهنگ های گوشه و کنار استان قرار بگیرد چرا که بعضی از این آئین ها نیازمند تقویت هستند.

وی به ثبت ملی 10 آئین معنوی خوزستان اشاره نمود و اضافه نمود: خوزستان از نظر موسیقی های های مختلف و سنتی سرزمینی بسیار شگفت انگیز است که بر اساس تنوع اقلیمی و پیشینه تاریخی وسیع، گنجینه ای گرانبها از آئین ها و موسیقی را داراست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان به استفاده از گنیجنه موسیقیایی خوزستان برای توسعه گردشگری تاریخی و فرهنگی استان اشاره نمود و بیان نمود: از سوم تا هشتم مهرماه در سراسر استان از سوی فعالان گردشگری و ادارات تابع برنامه هایی در زمینه گردشگری برگزار می گردد همچنین فردا سفیران میراث فرهنگی خوزستان معرفی می شوند.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 709

به "ظرفیت موسیقی سنتی خوزستان برای توسعه گردشگری بکارگیری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت موسیقی سنتی خوزستان برای توسعه گردشگری بکارگیری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید