فرشاد مهدی پور معاون امور مطبوعاتی شد

به گزارش لیسون، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی فرشاد مهدی پور را به اسم معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.

فرشاد مهدی پور معاون امور مطبوعاتی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به فرشاد مهدی پور آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر فرشاد مهدی پور

با عنایت به شایستگی­ ها و سوابق ارزشمند جناب­عالی در حوزه مطبوعات، رسانه و فضای مجازی و شناخت از روحیه انقلابی و تعامل سازنده با اصحاب رسانه، به موجب این حکم به سمت معاون امور مطبوعاتی و اطلاع­رسانی منصوب می ­شوید.

امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و بهره­ گیری از ظرفیت اصحاب رسانه و نیروی انسانی متعهد و انقلابی و مأموریت محوری در امر بازآرایی نظام رسانه­ ای کشور با همکاری دیگر دستگاه ­های مرتبط با امعان­ نظر به اهداف و توضیح وظایف معاونت­ و مأموریت­ های ذیل اهتمام وافر را به کار گیرید و قرین توفیق و تأیید باشید:

1. حمایت مادی و معنوی از مطبوعات و اصحاب رسانه به ویژه مطبوعات و رسانه ­های محلی و منطقه­ای و تدوین آیین­ نامه های صنفی

2. تقویت زیرساخت پایگاه­ های خبری و نشریات الکترونیک با توجه به شرایط و تحولات فناوری­های نوین و تقویت سواد رسانه ­ای و مجازی و آموزش ­های­تخصصی

3. بهره­ گیری از ظرفیت مطبوعات، خبرگزاری ­ها، سایت ­های خبری و رسانه­ های اجتماعی برخط در جهت انتشار و معرفی مناسب از رشد و شکوفایی و دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهداف رسانه­ای و تبلیغاتی نظام در داخل و خارج از کشور

4. پی­گیری تدوین و تصویب نظام جامع رسانه­ ای کشور مبتنی بر آسیب شناسی دقیق از شرایط فعلی و برطرف بعضی تبعیضات و کاستی ها در توزیع کاغذ، نظام یارانه و حوزه نشر

5. توسعه مبادلات رسانه ­ای با سازمان ­های منطقه­ ای و بین­المللی با عنایت به رویکردهای رسانه­ ای و فرهنگی دولت مردمی

6. همکاری با صندوق اعتباری هنر به منظور حمایت از اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی با هدف توزیع عادلانه امکانات و تسهیلات در ابعاد مختلف و به طور شفاف در چارچوب قوانین و مقررات

7. باز طراحی ساختار معاونت متناسب با تحولات فضای مجازی و توجه به رسانه های اجتماعی

8. ساماندهی فعالیت ­های رسانه­ ای مکتوب و مجازی دولت در بخش­های مختلف

9. تکمیل نحوه اجرایی سازی مصوبه شورای عالی فضای مجازی در خصوص مقابله با اخبار جعلی

انتظار می رود گزارش پیشرفت کارها در هر یک از بندها مستمراً به این جانب ارائه گردد.

مزید توفیقات جناب­عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، ظل توجهات حضرت ولیعصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت­الله العظمی امام خامنه ­ای(مدظله ­العالی) از خداوند منان خواستارم.

فرشاد مهدی پور متولد 1357 و دانش آموخته مقطع دکترای سیاستگذاری فرهنگی است.

از جمله سوابق مطبوعاتی وی می توان به موسس و سردبیر روزنامه صبح نو، عضو هیات مدیره خبرگزاری مهر و روزنامه های جام جم، صبح نو و تهران تایمز و سایت خبری فردا، مدیر خبرگزاری های خانه ملت و شانا (پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت)، سردبیری هفته نامه های پنجره، سروش هفتگی و آینده سازان، دبیری روزنامه های همشهری و خبر و خبرنگاری در روزنامه های قدس و جام جم و خبرگزاری فارس اشاره نمود.

بعلاوه از جمله سوابق پژوهشی وی موسس مرکز مطالعات فضای مجازی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، رییس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و ... است.

مهدی پور بعلاوه دارای تالیفاتی در حوزه ارتباطات، رسانه و فضای مجازی است.

پیش از این محمد خدادی عهده این مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1798

به "فرشاد مهدی پور معاون امور مطبوعاتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرشاد مهدی پور معاون امور مطبوعاتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید