قیمت لژیونر سرشناس برای حضور در ایران تعیین شد

به گزارش لیسون، قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی که از ابتدای فصل جدید وضع شده، شرایط بازار نقل وانتقالات فوتبال ایران را به هم ریخته است. بعضی مدیران و مربیان نسبت به این قانون اعتراض داشته اند و بعضی دیگر وجود این قانون در شرایط فعلی کمبود ارز را منطقی می دانند. در این بین تیم ها برای پیدا کردن بازیکنان با کیفیت که تجربه بین المللی هم داشته باشند یا دنبال ستاره های دورگه می گردند یا کوشش می نمایند لژیونر های کمتر پیروز یا کمی پا به سن گذاشته فوتبال را به ایران برگردانند.

قیمت لژیونر سرشناس برای حضور در ایران تعیین شد

خرید محمدمهدی مهدی خانی از واژادین کرواسی توسط پرسپولیس به همین دلیل بود. در این میان نام رضا قوچان نژاد ستاره سابق تیم ملی فوتبال هم بار ها شنیده شده است. هر بار هم که گوچی درخشش قابل توجهی در لیگ هلند و با پیراهن تیم زوله به نمایش می گذارد، بحث ها پیرامون پیوستنش به فوتبال ایران شدت می گیرد.

قوچان نژاد هفته گذشته پیروز شد به عنوان یار تعویضی وارد زمین گردد و در عرض 12 دقیقه برای تیمش هت تریک کند. همین باعث شد گوچی دوباره به صدر اخبار فوتبالی بازگردد. زننده تنها گل تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل در گفت وگویی تلویزیونی در خصوص احتمال بازی کردنش برای یکی از تیم های لیگ ایران گفت: همواره ابتدای فصل یا در تعطیلات زمستانی بحث حضور من در تیم های ایرانی مطرح می گردد. اما راستش را بخواهید من با تیم زوله قرارداد دارم و طبیعتا تا سرانجام قراردادم نمی توانم به حضور در تیم دیگری فکر کنم، اما بعد از اتمام قراردادم حضور در تیم های ایرانی می تواند یک آپشن برای من باشد. الان نمی توانم بگویم امکان ندارد به ایران برگردم یا صد درصد به ایران می آیم. ابتدا باید منتظر باشم و قراردادم تمام گردد و بعد در خصوص آینده تصمیم گیری کنم. خدا عظیم است.

خیلی ها این اظهارات را چراغ سبز گوچی برای آمدن به ایران تفسیر کردند. آن طور که از شایعات شنیده می گردد، پرسپولیس جدی ترین خریدار قوچان نژاد است. سایر تیم های لیگ برتر هم اصلا بدشان نمی آید مهاجمی در سطح و کلاس قوچان نژاد را در تیم شان داشته باشند. مخصوصا تراکتور که در به خدمت گیری ستاره های سابق و فعلی تیم ملی ید طولایی دارد. مدیر برنامه های گوچی شرکت ISM INTERNATIONAL است و مسعود شجاعی و اشکان دژاگه دو کاپیتان سابق تیم ملی که هم اکنون در تراکتور توپ می زنند نیز با همین شرکت همکاری می نمایند و این یعنی رابطه خوبی بین مالک باشگاه تبریزی با مدیر برنامه های رضا وجود دارد. با تمام این تفاسیر به نظر می رسد موانعی در راه آمدن ستاره 33 ساله زوله به ایران وجود داشته باشد.

در ابتدای فصل جاری و در جریان نقل وانتقالات وقتی صحبت از به خدمت گیری قوچان نژاد توسط تیم های لیگ برتر مطرح شد، داستان مخالفت همسر گوچی با حضور در ایران به گوش رسید. جدا از این مشکل که شخصی به حساب می آید احتمالا بحث دستمزد و مبلغ قرارداد هم دردسرساز خواهد بود. حدس دستمزد احتمالی درخواستی رضا قوچان نژاد در بازاری که مهاجم گل نزنش با رکورد 5 گل زده در فصل قبل 5 میلیارد تومان می گیرد چندان سخت نیست. رقم ارزش قوچان نژاد در ترنسفرمارکت یک میلیون دلار تخمین زده شده که همین حالا معادل 23 میلیارد تومان می گردد. این احتمالا کف رقم درخواستی رضا برای بازی در لیگ برتر ایران خواهد بود. همچنین اگر قانون قرارداد ریالی همچنان پا برجا مانده باشد، راضی کردن قوچان نژاد به دریافت دستمزدش بر اساس پول رایج ایران سخت به نظر می رسد. مخصوصا اگر بدانیم قوچان نژاد کسی است که تمام زندگی اش خارج از کشور است.

در این میان یک فاکتور دیگر هم می تواند تاثیرگذار باشد و آن هم لغو ممنوعیت جذب بازیکن و مربی خارجی است. اگر این اتفاق رخ بدهد احتمالا قوچان نژاد از تنها گزینه موجود مدیران تیم های ایرانی برای جذب یک مهاجم کلاس جهانی خارج و تبدیل می گردد به یکی از گزینه های موجود و این کار را برای قرارداد بستن با گوچی راحت تر خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1504

به "قیمت لژیونر سرشناس برای حضور در ایران تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت لژیونر سرشناس برای حضور در ایران تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید