منطقه آزاد انزلی مرکز جذب سرمایه گذار خارجی و تسهیل گر توسعه مراودات با گرجستان

به گزارش لیسون، اکبر قاسمی سفیر جدید ایران در گرجستان با دکتر روزبهان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان ملاقات و پیرامون توسعه روابط تجاری و بهره گیری از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی گفتگو کرد.

منطقه آزاد انزلی مرکز جذب سرمایه گذار خارجی و تسهیل گر توسعه مراودات با گرجستان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ اکبر قاسمی سفیر جدید ایران در گرجستان با دکتر روزبهان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان ملاقات و پیرامون توسعه روابط تجاری و بهره گیری از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی گفتگو کرد.

بنابراین گزارش مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید به ظرفیت ها و زیرساخت های ایجاد شده در ابعاد مختلف به منظور جذب سرمایه گذار و بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی بیان نمود: منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از مهم ترین مراکز سرمایه گذاری و هاب داد و ستد در بین کشورهای همسایه شناخته شده و در سال گذشته از سوی بخش خصوصی 1290 میلیارد تومان سرمایه گذاری در زمینه های متنوع اجرا شده و موقعیت استراتژیک این منطقه در کنار توسعه زیز ساخت ها و حمایت از سرمایه گذاران موجب شد صرفاً در 6 ماه گذشته بالغ بر 1250 میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی در این منطقه انجام گردد که 50 میلیون دلار آن سرمایه گذاری خارجی بوده است.

دکتر روزبهان کشت محصولات هیدروپونیک و فراوری محصولات مشترک شیلاتی را یکی از ظرفیت های مغفول به منظور انجام سرمایه گذاری دانست و اضافه نمود: کشورهای همسایه ایران به خصوص روسیه تمایل زیادی به واردات مواد غذایی داشته و استان گیلان از مهم ترین استان های فراوری نماینده محصولات کشاورزی بوده و با جذب سرمایه گذار خارجی در زمینه کشت هیدروپونیک و فعالیت های شیلاتی می توان سهم کشورمان را در صادرات به بازار های کشور های همسایه افزایش داد.

وی در ادامه به فعالیت شرکت های فراوریی داخلی و خارجی در شهرک های صنعتی این منطقه اشاره و اعلام نمود: در حال حاضر بیش از 140 واحد فراوریی و صادراتی در 2 شهرک صنعتی این منطقه فعالیت می نمایند که در سال گذشته بیش از 150 میلیون دلار از فراوریات خود را به سرزمین اصلی صادر نموده اند و به زودی در پسکرانه مجتمع بندری کاسپین عملیات اجرایی شهرک شماره 3 شروع خواهد شد که این شهرک صنعتی بستری مناسب جهت سرمایه گذاری در حوزه، های تک و صادرات محور می باشد.

در ادامه این نشست اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با تاکید بر شروع فصل مشترک سرمایه گذاری بین منطقه آزاد انزلی و گرجستان بیان نمود : قطعآ این منطقه به لحاظ قرار گیری در راستا کریدور های تجاری بین المللی و برخورداری از زیرساخت های مهم بندری و عمرانی میتواند در جذب سرمایه گذار و افزایش مراودات تجاری با گرجستان نقش کلیدی ایفا نماید.

وی در ادامه اضافه نمود : آمار ها بیانگر موفقیت منطقه آزاد انزلی در جذب سرمایه گذار خارجی بوده و کوشش می گردد با برطرف موانع و تسهیل در امر سرمایه گذاری برای 6 ماه آینده افق جدیدی از همکاری های مشترک بین 2 کشور را طراحی کنیم.

لازم به ذکر است در ادامه سفیر ایران در گرجستان به صورت میدانی از ظرفیت های ایجاد شده و پروژه های سرمایه گذاری در بخش تجاری ، گردشگری در فاز تجارت و گردشگری همچنین مجتمع بندری کاسپین و شهرک صنعتی شماره 2 بازدید بعمل آورد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1178

به "منطقه آزاد انزلی مرکز جذب سرمایه گذار خارجی و تسهیل گر توسعه مراودات با گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منطقه آزاد انزلی مرکز جذب سرمایه گذار خارجی و تسهیل گر توسعه مراودات با گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید