هشدار به تهرانی ها: مراقب این بزرگراه باشید نشست عمیق در لاین تندرو

به گزارش لیسون، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به شرایط بحرانی فرونشست اتوبان آزادگان بر ضرورت اقدام آنی در این حوزه تاکید نمود.

هشدار به تهرانی ها: مراقب این بزرگراه باشید نشست عمیق در لاین تندرو

به گزارش ایسنا، میثم مظفر با اشاره به بازدید روز گذشته خود در قالب طرح رصد و حضور اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در منطقه 19 گفت: طی بازدید از پروژه ها و چالش های مختلف منطقه با یک معضل و پدیده خاص روبرو شدیم که اگر امروز و بصورت فوری تصمیم و تدبیر مدیریت شهری نداشته باشد، احتمال وقوع یک بحران قابل توجه و غیرقابل جبران وجود دارد.

وی اضافه کرد: در اتوبان آزادگان در بخش رفیوژ میانی، مسیر خط 4 جمع آوری کننده آب های سطحی منطقه 19 قرار گرفته و بخشی هم در منطقه 18 در اتوبان آزادگان، لوله جمع آوری آب های سطحی واقع شده است، متأسفانه در بعضی قسمت ها در طول مسیر، لوله و تجهیزات شهری مربوطه مورد سرقت قرار گرفته و بعلاوه با توجه به اینکه این خط در رفیوژ میانی اتوبان قرار گرفته و روی آن درخت و فضای سبز تعبیه شده و درختان مورد آبیاری قرار می گیرند، خاک اشباع و سنگین شده و این امر نیز موجب نشست لوله و خاک بگونه ای شده که به وضوح اعوجاج زمین در طول گسترده ای با چشم مشاهده می شود و ممکن است لوله دچار شکستگی در چند نقطه شده باشد.

مظفر ادامه داد: دو ماه پیش دفعتاً بخشی از اتوبان آزادگان در لاین تندرو دچار فرونشست در ابعاد 6×6 به عمق یک و نیم متر شد که منطقه بصورت موقت با 12 میکسر بتن آن محل را پر کرد؛ اما بحران هر لحظه و هر دقیقه پیش رو است. بحرانی که ممکن است تلفات جانی و تخریب های زیرساختی تجهیزات شهری را بصورت قابل توجه داشته باشد.

این عضو شورای شهر تهران تاکید نمود: در این زمینه، سازمان مشاور طرحی را تایید نموده، ستاد مدیریت بحران جلساتی برگزار نموده و راه چاره اصلی نیز این است که این خط جمع آوری آب های سطحی به طور کامل به ضلع جنوبی اتوبان آزادگان منتقل شود. این موضوع ارتباطی با آب و فاضلاب ندارد و خط جمع آوری کننده آب های سطحی است و برای آغاز حداقل 40 میلیارد اعتبار و بودجه مورد احتیاج است که بنظر می رسد شورا نیز می بایست پس از درخواست شهرداری در قالب مجوز موقت قانونی افزایش بودجه و اعتبارات، حمایت لازم را داشته باشد.

مظفر بر لزوم ورود شهردار تهران بر این امر و پیشگیری هرچه سریعتر قبل از وقوع یک بحران و یا فاجعه شهری، تاکید نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1402 بروزرسانی: 2 مرداد 1402 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2248

به "هشدار به تهرانی ها: مراقب این بزرگراه باشید نشست عمیق در لاین تندرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به تهرانی ها: مراقب این بزرگراه باشید نشست عمیق در لاین تندرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید