ویتنام کارآفرین ترین کشور دنیا

به گزارش لیسون، در این گزارش، کارآفرینی در کشورهای اتحادیه اروپا، برزیل، کلمبیا و مکزیک از منطقه آمریکای لاتین، کانادا و آمریکا از منطقه آمریکای شمالی، چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، تایوان، تایلند و ویتنام از منطقه آسیا مورد آنالیز قرار گرفته اند.

ویتنام کارآفرین ترین کشور دنیا

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش تجارت نیوز، گفتنی است هیچ کشوری از خاورمیانه نظیر ایران مورد آنالیز قرار نگرفته است.

در این گزارش که با نظرسنجی، مصاحبه تلفنی و حضوری از 48998 مرد و زن بین سن 14 تا 99 سال انجام شد، شرکت نمایندگان به چندین سوال در پنج بخش پاسخ دادند که بعضی از آن ها عبارت اند از آیا مسائل مالیاتی در کشور شما قابل مدیریت است؟

آیا قوانین کشور شما به آسانی قابل فهم و اجرا هستند؟ آیا نظام آموزشی به مردم مهارت های مورد احتیاج آن ها را آموزش می دهد؟ آیا در کشور شما فناوری هایی که کارآفرینی را تسهیل کند وجود دارد؟ آیا شرایط مالی کشور شما سودمند است؟

آیا آغاز کسب و کار خودتان را فرصت می دانید؟ آیا خانواده و دوستان شما را از آغاز کارتان منصرف می نمایند؟ آیا امکانات لازم برای آغاز کسب وکار خودتان را در اختیار دارید؟

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، این شاخص سه جنبه تاثیرگذار بر تمایل فرد برای آغاز کسب و کار را در نظر می گیرد که شامل تمایل فرد، امکان پذیری و ثبات فرد در برابر فشار اجتماعی است.

میانگین دنیا 47 بوده است درحالی که میانگین کشورهای آسیایی 61 بوده است.

ویتنام با امتیاز 84 در صدر این شاخص قرار گرفته و کارآفرین ترین کشور آسیا و دنیا شناخته شد و چین با شاخص 80 در رتبه سوم قرار گرفته است.

ژاپن با شاخص 25 در رده 42 دنیا قرار گرفته است. همچنین کشور هند در رده دوم دنیا، آمریکا در رده دوازدهم و کره جنوبی در رده سی و سوم قرار دارند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 510

به "ویتنام کارآفرین ترین کشور دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتنام کارآفرین ترین کشور دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید