چند رشته ورزشی ایران در بازی های آسیایی مدال می گیرند؟

به گزارش لیسون، تهران (پانا) - سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی هانگژو گفت 16 رشته قطعا مدال آور هستند و 10 رشته هم شانس کسب مدال را دارند.

چند رشته ورزشی ایران در بازی های آسیایی مدال می گیرند؟

پیمان فخری در مصاحبه با رادیو ورزش، گفت: در 19 جلسه تمامی رشته های ورزشی را در ستاد فنی برای حضور در رقابت های آسیایی هانگژو آنالیز کردیم و به 4 رشته به جای مانده دوباره فرصت ارزیابی خواهیم داد.

سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی هانگژو چین 2022 افزود: ستاد فنی بازی های آسیایی المپیک متشکل از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است که در آن وزیر ورزش و ریاست کمیته ملی المپیک و دیگر همکاران حضور دارند. این جلسات با آنالیز تیم ها، ورزشکاران، ماده ها و اوزان باید ارزیابی گردد. رشته هایی که شانس حضور در بازی ها را دارند مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از آنالیز ستاد، به تایید و تصویب می رسد.

پیمان فخری گفت: من، نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس کمیته ملی المپیک و معاون ورزش قهرمانی و مدیر کل دفتر وزارت ورزش و جوانان از اعضای این کمیته هستند.

وی با اشاره به قطعی شدن 26 رشته ورزشی از معیار های این آنالیز گفت: 19 جلسه در ستاد فنی برگزار گشت که ارزیابی ها با حضور تمام فدراسیون ها، روسای آنان و سرمربیان انجام و نتایج به ستاد عالی واگذار شد. همه رشته ها در ستاد عالی در 2 جلسه آنالیز شد و نتایج آن منجر به تصویب 26 رشته در مرحله اول شد.

16 رشته قطعا مدال آور هستند و 10 رشته هم شانس کسب مدال را داشته که در مرحله ابتدایی انتخاب شدند. 4 رشته دیگر در ارزیابی مجدد به آنان فرصت داده می گردد تا برنامه های خود را ارائه دهند.

فخری با پیش بینی تعداد رشته هایی که قطعی می گردد، گفت: برآورد ما این است که حدود 30 الی 31 رشته به این بازی ها اعزام خواهند شد. در پی این هستیم تا برای رشته هایی که قطعا شانس کسب مدال را ندارند با توجه به پتانسیل آنان و کسب مقام های مختلف در رویداد های اخیر، شانس حضور در این رقابت ها را به آنان بدهیم.

سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی هانگژو از پیش بینی ستاد فنی در مورد دستاورد های ورزشکاران، گفت: قطعا یکی از مهمترین استراتژی های تبیین شده، بهتر شدن شرایط نسبت به دوره های قبل است. جایگاه عملیاتی و آرمانی خود را در ستاد تدوین نموده ایم و در پی آن هستیم تا بتوانیم شرایط کسب مدال برای ورزشکاران و جایگاه کشور را بهبود بخشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1962

به "چند رشته ورزشی ایران در بازی های آسیایی مدال می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند رشته ورزشی ایران در بازی های آسیایی مدال می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید