کتاب دوم ریچارد عثمان؛ یکی از پنج رمان برتر که با چنین سرعتی پرفروش شده است

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین - دنباله رمان باشگاه قتل پنج شنبه ریچارد عثمان با اسم مردی که دو بار مُرد به یکی از پنج رمان برتر از زمان ثبت رکوردها تبدیل شده که با چنین سرعتی پرفروش شده است.

کتاب دوم ریچارد عثمان؛ یکی از پنج رمان برتر که با چنین سرعتی پرفروش شده است

مردی که دو بار مُرد که در تاریخ 16 سپتامبر منتشر شد، ماجراهای گروهی از کارآگاهان سالخورده به نام های الیزابت، جویس، ابراهیم و ران را دنبال می نماید. بر اساس آمار نیلسن بوک اسکن که ناظر آمار فروش کتاب هاست، این کتاب در سه روز اول فروش خود در هفته گذشته (با احتساب پیش فروش ها) یکی از سریع ترین فروش ها برای رمان از زمان ثبت مقدار فروش کتاب ها یعنی اواخر دهه 1990 را به خود اختصاص داده است.

از آن موقع تنها چهار رمان بزرگسالان در هفته اول حضور در قفسه کتابفروشی ها به فروش بیشتری دست یافته اند: نماد گم شده (550 هزار و 946 نسخه فروش در هفته اول) و دوزخ (228 هزار و 961) از دن براون، خلٱ موقت جی.کی رولینگ (124 هزار و 603) و برو و دیده بانی بگمار از هارپر لی (168 هزار و 455).

هفته گذشته سومین رمان سالی رونی، دنیای زیبا کجایی؟، با فروش 46 هزار و 65 نسخه در صدر جدول فروش بریتانیا نهاده شد. این هفته، رمان رونی با 19 هزار و 782 نسخه فروش در رتبه چهارم جدول کلی جای دارد.

عثمان بعلاوه هفته گذشته با باشگاه قتل پنج شنبه که 23 هزار و 966 نسخه فروش داشت، در صدر جدول کتاب های جلد شومیز نهاده شد. آخرین باری که یک نویسنده برای دو داستان در صندلی نخست نهاده شد، مارس 2017 بود؛ زمانی که اغوای شانزدهم جیمز پترسون در صدر پرفروش ترین کتاب های جلد گالینگور و هرگز هرگز در رده نخست جلد شومیزها نهاده شد. باشگاه قتل پنج شنبه از زمان انتشار در سپتامبر سال گذشته بیش از یک میلیون نسخه فروش داشته و 45 هفته در صدر لیست پرفروش ترین داستان ها بوده است.

عثمان گفت از این حجم فروش بسیار هیجان زده است. او گفت: این مقدار فروش فراتر از پیش بینی های ماست. عشق و قدردانی ام نثار تمام خوانندگان، همه کتابفروش های فوق العاده و البته جویس، الیزابت، ابراهیم و ران.

جوانا پریور، ناشر این کتاب و مدیر اجرایی انتشارات پنگوئن جنرال گفت: بسیار فوق العاده است که می بینیم مردم چطور عاشق باشگاه قتل پنج شنبه ریچارد شده و بی صبرانه منتظر خواندن قسمت بعدی آن بوده اند. واکنش به این شخصیت ها و جنایاتی که آنها حل می نمایند، از سوی خوانندگان سرتاسر دنیا بسیار شگفت آور بوده و همکاری با خرده فروشان برای خلق چنین لحظه بزرگی در صنعت نشر و سهیم شدن در آن لذت بخش بوده است.

فیلیپ استون از نیلسن بوک اسکن گفت، عثمان یک پدیده انتشاراتی بوده است. او گفت: در حافظه اخیر شاهد بوده ایم که عناوین بسیار پیروز توانسته اند الهام بخش ترندهایی در داستان های جنایی باشند. پیروزیت استیگ لارسن منجر به پیشرفت ژانر نوآر نوردیک شد و دختر گم شده و دختری در قطار بازار ژانر مهیج روان شناختی را برانگیخت. جالب خواهد بود که ببینیم آیا پیروزیت عثمان منجر به عرضه داستان های جنایی صمیمانه خواهد شد؟

در واتراستونز دنیای زیبا کجایی؟ رونی همچنان در صدر جدول پرفروش ها قرار داشت و مردی که دو بار مُرد با فاصله ای اندک پس از آن آمده بود. اما بئا کاروالو، خواننده ای که در کتابفروشی حضور داشت، پیش بینی کرد که دومین رمان عثمان به زودی از رونی پیشی می گیرد. او گفت: بسیار خوب است که دو اثر پرفروش بزرگ پاییزی از راه رسیده اند و فراتر از انتظارات ظاهر شده اند. آغاز خوبی برای پاییز است. از نظر کاروالو مجذوب کنندهیت عثمان در تعادل برای گام برداشتن او میان هوشمندی و قابل دسترس بودن است.

او گفت: عثمان برای هواداران واقعی این ژانر بسیار مجذوب کننده است ؛ اما برای آنهایی که یک بار در سال کتاب می خرند هم همین طور. بدیهی است که پیشینه او به جذب خوانندگان نو یاری می نماید؛ اما حقیقت این است که او قصه گوی خوب و زیرکی است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1784

به "کتاب دوم ریچارد عثمان؛ یکی از پنج رمان برتر که با چنین سرعتی پرفروش شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب دوم ریچارد عثمان؛ یکی از پنج رمان برتر که با چنین سرعتی پرفروش شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید