کی روش: رفتار سوری ها در مالزی نه محبت آمیز بود و نه برادرانه و ما را مجبور به بازی در استخر کردند، شاید این آخرین کنفرانس خبری من در ایران باشد!

به گزارش لیسون، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان دیدار تیمش مقابل سوریه را یک بازی مهم دانست و مدعی شد رفتار سوری ها با شاگردانش در بازی رفت نه محبت آمیز بوده است و نه برادرانه.

کی روش: رفتار سوری ها در مالزی نه محبت آمیز بود و نه برادرانه و ما را مجبور به بازی در استخر کردند، شاید این آخرین کنفرانس خبری من در ایران باشد!

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، کارلوس کی روش در نشست خبری پیش از بازی ایران سوریه، گفت: همان طور که می دانید، آخرین بازی ما در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 مقابل سوریه است. مطمئناً بازی فردا از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توانایی های سوریه را در نظر داشته باشید.

کسی باور نمی کرد سوریه در هفته سرانجامی مسابقات برای صعود شانس داشته باشد

وی در ادامه یادآور شد: در ابتدای مرحله انتخابی جام جهانی 2018 شاید کسی باور نمی کرد سوریه در هفته سرانجامی مسابقات برای صعود شانس داشته باشد، اما همه می دانید آنها چه نتایج خوبی گرفته اند. آنها به آخرین بازی مقدماتی شان پا گذاشته اند در حالی که شانس و امیدشان با ازبکستان و حتی کره جنوبی برابری می نماید.

برای سوریه نیز مانند دیگر رقبای خود احترام قائل هستیم

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین اظهار داشت: در 9 بازی گذشته ما به تک تک رقبای خود احترام گزارده ایم و در بازی فردا نیز همان احترام را برای سوریه داریم.

ما و سوریه می خواهیم تاریخ سازی کنیم

کی روش در ادامه اضافه کرد: مطمئناً فردا تیم ملی سوریه سعی خواهد نمود تاریخ سازی کند و برای ما، تیم ملی ایران هم فرقی ندارد و سعی خواهیم کرد تاریخ سازی بزرگی کنیم. ما می خواهیم به امتیاز 24 برسیم و از فردا استراتژی ما در تک تک بازی هایی که انجام می دهیم این است که یک بازی از جام جهانی را انجام می دهیم و باید خودمان را به خوبی آماده کنیم. کاملاً آماده و هوشیار هستیم و باید یک بار دیگر موفقیت مان را تکرار کنیم. فردا هم باید تمرکز بالا داشته باشیم و مقابل سوریه هم بازی خوبی را انجام بدهیم و با یک برد به کارمان در مسابقات انتخابی سرانجام دهیم.

هنوز در بُعد هجومی جا برای پیشرفت داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در مورد اینکه کارشناسان معتقدند با وجود رسیدن ایران به سطح جهانی در بخش دفاعی در کار حمله هنوز به زمان احتیاج داریم تا به سطح بالا برسیم، گفت: ما معتقدیم هنوز باید کار کنیم. ما در 9 بازی گذشته هشت گل زدیم و می دانیم که هنوز در بعد هجومی جا برای پیشرفت داریم و باید در اتمام کارمان و ضربات مان بیشتر کار کنیم.

باید به میانگین 2 گل زده در هر بازی برسیم

وی ادامه داد: واقعیت مطلب این است که در رده ملی تیم ها بسیار به هم نزدیک هستند و این نزدیکی کار را بسیار سخت می نماید. ما هم به این فکر می کنیم و اعتقادمان این است که فضا و بعد برای پیشرفت بیشتر وجود دارد و باید نتایج مان را به جایی برسانیم که به میانگین دو گل زده در هر بازی برسیم. اگر این کار مقدور نبود و ما با نیم گل هم می توانستیم برنده شویم، این اتفاق برای ما خوب بوده است.

درخواست کی روش از ملی پوشان چه بوده است؟

کی روش همچنین به شایعه تبانی ایران و سوریه این طور واکنش نشان داد: آنالیز شایعات وظیفه شما (خبرنگاران) است که باید در موردش با پلیس یا نیروی انتظامی حرف بزنید. من در فوتبال کار می کنم و در رسانه ها نیستم. این وظیفه شماست که تحقیق بیشتری انجام دهید. برای بازی فردا از بازیکنانم سورپرایزی را خواسته ام، اینکه آنها سعی نمایند تیم برتر میدان باشند، هم در خط دفاع و هم در حمله و بتوانیم کارایی بهتری داشته باشیم. نباید این فرصت را از دست بدهیم.

صندلی امروز سوریه یک هدیه نبوده است

وی در واکنش به پرسشی مبنی بر اینکه انگیزه و قدرت سوریه را در کجا می بینید و شرایط این تیم به چه شکل خواهد بود؟، گفت: سوریه تیمی است که هفت گل زده و شش گل خورده است. آنها از نظر دفاعی تیمی هستند که بعد از ما کمترین گل را خورده اند. بازیکنان خوبی هم دارند و می توانید از سیدجلال حسینی درباره عمر سوما که در بازی الاهلی پرسپولیس به پرسپولیسی ها گل زد، سؤال کنید. دیگر بازیکنان آنها نیز خوب هستند که در بهترین باشگاه ها بازی می نمایند. اینها نشان می دهند صندلی آنها یک هدیه نبوده و به همین شکل به دست نیامده است.

تیم های هم گروه ما سوریه را دست کم گرفتند

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین اظهار کرد: شخصاً فکر می کنم تیم های هم گروه ما سوریه را دست کم گرفتند، اما این اشتباهی است که ما سعی می کنیم مرتکب آن نشویم. حتی وقتی سوری ها ما را مجبور کردند در استخر با آنها بازی کنیم، لباس شنا پوشیدیم و با آنها بازی کردیم. قول می دهم فردا بهترین بازی مان را مقابل سوریه انجام دهیم، اما جالب است وقتی آنها به اینجا آمدند از دوستی و برادری صحبت می نمایند، در حالی که آنها در مالزی با ما این طور رفتار نکردند و رفتارشان با ما و بازیکنانمان بی احترامی بود، حالا اینها یک داستان دیگر است، اما کوشش ما این است که فردا در یک زمین مناسب، نتیجه ای مناسب کسب کنیم. فقط این برای سوری ها سوءتفاهم نگردد که آنها در مالزی رفتار محبت آمیز با ما داشتند! همان کاری که همواره انجام می دهیم، قبل از این بازی انجام خواهیم داد و با تمرکز بالا و آغوش باز و با عشق و محبت با رقیب مان بازی می کنیم.

ترجیح می دهم صحبت هایم با تاج محرمانه و خصوصی باشد

کی روش در مورد اینکه در جلساتی که با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال داشته آیا در مورد پرداخت پاداش ها نیز صحبت شده است یا خیر، گفت: من ترجیح می دهم صحبت هایم را با تاج محرمانه و خصوصی نگه دارم و اگر شما (خبرنگاران) دوست دارید از این مباحث آگاه باشید از یک سری از همکاران تان می توانید جویا گردد، چون بعضی از همکاران شما در بعضی رسانه ها از این مباحث آگاه هستند. بعضی از دوستان شما اطلاعات بالایی دارند!

در فوتبال هیچ جنگی وجود ندارد

وی در واکنش به این پرسش که فردا با یک پیروزی می توان جواب جنگ روانی اخیر رسانه های سوری را داد، گفت: من حدود هفت سال است که در ایران هستم و شاید این آخرین کنفرانس خبری من در ایران باشد، چون بقیه بازی ها را احتمالاً در خارج از کشور برگزار خواهیم کرد. در این هفت سال همواره دیده ام که در بازی های مقابل سوریه، عمان، قطر، امارات و بحرین همواره شایعاتی از تبانی وجود داشته است. در این سال ها تجربه های زیادی از بازی مقابل تیم های عربی کسب نموده و دیده ام که بازیکنان هر دو تیم در زمین سعی می نمایند با روحیه جوانمردانه مقابل هم بازی نمایند. واقعاً فکر می کنم فوتبال یک مسئولیت است و نباید در آن شاهد این صحبت های واهی باشیم. من در دیدار پرسپولیس الاهلی بازی جوانمردانه را دیدم، همه در آن بازی فقط داشتند در زمین کوشش می کردند برای موفقیت. ما هیچ وقت نباید به مسائل نژاد و رنگ پوست افراد ورود کنیم و دیگر نباید این ایده ها مطرح گردد که فوتبال یک جنگ است. در فوتبال هیچ جنگی وجود ندارد و ما هم فردا همه کوشش خود را می کنیم که بازی را بدون هیچ جنگی با پیروزی پشت سر بگذاریم.

فرقی ندارد تیم های هم گروه ماه از اروپا و آفریقا باشند یا آمریکای جنوبی

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه دوست دارد در جام جهانی با تیم های اروپایی یا آمریکای جنوبی هم گروه گردد، این طور شرح داد: خوشحالم که صدای شما درست شد، چون ابتدا فکر کردم شما سرما خورده اید (با خنده). راجع به قرعه کشی فقط دو گزینه وجود دارد که ممکن است اتفاق بیفتد؛ اول اینکه ما با دو تیم اروپایی و یک آمریکایی هم گروه شویم و دوم اینکه با یک تیم اروپایی، یک تیم آفریقایی و یک تیم آمریکایی هم گروه شویم. قطعاً علاقه شخصی من این است که گزینه دوم اتفاق بیفتد. این احتمالاً آخرین صحبت من در رابطه با آینده فوتبال ایران است. هربار که کوشش می کنم تا این کار را انجام ندهم، هزینه زیادی را متحمل می شوم. خواهش می کنم دقت کنید فرقی ندارد تیم های هم گروه ماه از اروپا، آفریقا یا آمریکای جنوبی باشد.

با یک برنامه خوب می توانیم چشم در چشم رقبا به رقابت بپردازیم

کی روش ادامه داد: تمام تیم های جام جهانی تاپ ترین تیم های جهان خواهند بود و نظر من این است که در قرعه کشی هر تیمی که هم گروه ما گردد قطعاً بهتر از ایران خواهد بود. فرقی نمی نماید که با چه تیمی هم گروه باشیم، به طور مثال اگر با نیجریه همگروه شویم آنها 23 بازیکن در اروپا دارند و یا اگر با اوروگوئه هم گروه شویم آنها هم بهترین لیگ و بهترین بازیکنان را در اختیار دارند. تنها پیغام من برای مسئولان فوتبال این است که برای رسیدن به موفقیت در جام جهانی باید یک برنامه آماده سازی خوب داشته باشیم. اگر ما بتوانیم یک برنامه خوب را مدون کنیم اعتقاد دارم که با بازیکنانی که در اختیار دارم می توانیم چشم در چشم رقبا به رقابت بپردازیم. آرزوی همه این است که تیم ملی ایران به دور دوم جام جهانی صعود کند. قطعاً آرزوی من هم همین است. من از شما خبرنگاران سؤال می پرسم، صعود به مرحله دوم جام جهانی یک کار خاص است یا خیر؟ اگر ما بخواهیم به یک هدف خاص برسیم حتماً باید برنامه خاص داشته باشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 502

به "کی روش: رفتار سوری ها در مالزی نه محبت آمیز بود و نه برادرانه و ما را مجبور به بازی در استخر کردند، شاید این آخرین کنفرانس خبری من در ایران باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: رفتار سوری ها در مالزی نه محبت آمیز بود و نه برادرانه و ما را مجبور به بازی در استخر کردند، شاید این آخرین کنفرانس خبری من در ایران باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید