7 چیز هیجان انگیز که خدایان در دنیای دی سی خلق کردند

به گزارش لیسون، در دنیای توسعه یافته دی سی، موهبت ها و مخلوقات مختلفی از جانب خدایان پدیدار می گردند. قصد داریم همه این ها را کالبدشکافی کنیم.

7 چیز هیجان انگیز که خدایان در دنیای دی سی خلق کردند

در دنیای گسترده دی سی، خدایان با قدرت هایی که به طور یکسان به قهرمانان و شخصیت های منفی داده اند مرتبطند. به عنوان مثال زن شگفت انگیز 1984 چنین داستانی را نمایش می دهد؛ سنگی که توسط یک خدای باستانی ساخته شده و به دست فرد اشتباهی می رسد. گنجینه ها و سلاح های مشابه دیگری هم در سراسر دنیا به طور پراکنده وجود دارند که از زمان تأسیس دنیای دی سی، تعدادی از آن ها در فیلم های متعددی به نمایش درآمده است.

  • زن شگفت انگیز 1984 پایین ترین امتیاز IMDb را در میان فیلم های دی سی دارد
  • دی سی برگ های برنده اش را رو کرد؛ از بتمن رابرت پتینسون تا لیگ عدالت اسنایدر

زن شگفت انگیز موهبت های بسیاری را از طرف خدایان در اختیار دارد، اما او تنها نیست. در این فیلم ها اشیای جادویی مختلفی معرفی گشته اند که در واقع توسط خدایان به این منظور ساخته شده اند تا قهرمانان خود را با قدرت و شهامت آغشته کنند. هر کدام از این موهبت ها در بدو تولد همراه فردی که شایستگی لازم برای استفاده خوب از آن ها را داشته باشد قرار می گیرد. هدف از خلق هر کدام از این موهبت ها همین است. با این وجود، وقتی چنین موهبت هایی به دست افراد حریص یا تشنه قدرت می رسد، می تواند عواقب ویرانگری به همراه داشته باشد.

1. کمند حقیقت (The Lasso of Truth)

کمند حقیقت که از کمربند گایا الهه مادر به دست آمده، توسط هفائستوس، خدای آتش، آهنگری و فلزگری ساخته شده است. سلاحی است که به منظور فناناپذیری و تغییرناپذیری ساخته شده است و هر نبردی را تحمل می کند. کسی که از آن استفاده می کند بنا بر هدفش می تواند طول آن را تغییر دهد. این سلاح قدرت های بسیاری از جمله هیپنوتیزم کردن، دفع کردن توهمات، به یادآوری خاطرات فراموش شده و محافظت از افراد داخل دایره تحت پوشش در برابر حملات ماورا طبیعی را دارد. به علت آغشته بودن این سلاح به آتش های هستیا، توانایی اصلی اش این است که هرکسی که آن را در دست خود گرفته، مجبور است فقط حقیقت را بگوید. چون این قدرت شخص را مجبور می کند که با حقیقت اعمال خشونت آمیز خود روبه رو گردد، موقتی است.

کمند حقیقت در دستان اشتباه بسیار وحشتناک است. وقتی تحت کنترل شخصیت شرور جنوساید می افتد، از این سلاح برای حمله به روح قربانیان خود استفاده می کند و حتی قدرتمندترین حریفانش را به زانو درمی آورد. این اسلحه ترسناک بوده و لازم است که یک فرد با خلوص قلب آن را کنترل کند. این ابزار که کامل طلایی هم نامیده می گردد، سلاح اصلی زن شگفت انگیز است و با قدرت و سرعت خود می تواند هم به عنوان یک سلاح دفاعی و هم تهاجمی استفاده گردد که با سبک مبارزه صلح طلبانه و درعین حال مقتدر او متناسب است.

2. مچ بندهای اطاعت (Bracelets of Submission)

مچ بندهای اطاعت که توسط تمام آمازونی های تمیسیرا پوشیده شده ، دستبندهای نقره ای غیر قابل تخریب هستند که نماد سال ها اسارت در زیر سلطه ظلم هرکول است. این دستبندها از انفجارها، موشک های کوچک و شلیک گلوله محافظت می کنند و هر زن آمازونی از 15 سالگی از آن به عنوان روش اصلی دفاع استفاده می کند. آمازونی ها وقتی به آن سن می رسند، خود را در خدمت الهه افرودیت قرار می دهند و آن دست بندها به آن ها هدیه داده می گردد.

هفائستوس مچ بندهای داده شده به دیانا را اصلاح کرده و آن ها را با هشتمین فلز (Eighth)، فلزی که مورد علاقه خدایان بود، تقویت نمود. مچ بندهای اصلی از فلز سپر ایجس المپیایی (Aegis Olympian) آتنا ساخته شده است که نه تنها در برابر گلوله مقاوم است، بلکه باعث مهار قدرت آن می گردد.

3. شمشیر آتنا (God Killer/Sword of Athena)

شمشیر خدا کُش که توسط هفائستوس خلق شده است، اولین بار برای ترور دشمن المپیایی ها و یک تایتان وحشی به نام لاپتوس، استفاده شد. این شمشیر که تیغه تیز و بادوام دارد هم در دستان افراد اشتباه دیده شده است؛ هم در دست گریل (Grail) دختر خدایگان جدید دارک ساید هنگام تلاش برای تصاحب تاج وتخت از هیپولیتا، و هم در اختیار چیتا، دشمن زن شگفت انگیز. این شمشیر سلاحی قدرتمند است، به قدری که دیانا مطمئن نیست که بخواهد از آن استفاده کند. او این اسلحه را با این اعتقاد که تنها چیزی است که برای نابودی آرِس، خدای جنگ، قدرت کافی دارد از برجی در تمیسیرا پیدا می کند. دیانا برای کشتن ژنرال لودندورف با این باور که او آرِس است، از این شمشیر در میدان جنگ استفاده می کند.

در نهایت، آرِس واقعی به دیانا می فهماند که خود شمشیر قاتل خدا نیست؛ بلکه دیانا قاتل خدا است. آرس قبل از اینکه دیانا او را شکست دهد شمشیر را از بین می برد. در دنیای توسعه یافته دی سی به بقایای این شمشیر مجددا اشاره نشده است.

در لیگ عدالت، دیانا شمشیر جدیدی دارد؛ شمشیر آتنا. این سلاح توسط الهه خرد، هنر و استراتژی المپیایی خلق و استفاده شده است و دیانا آن را مدتی پس از جنگ دنیای اول به دست می آورد. مانند نسخه قبلی شمشیر بسیار تیز و بادوام است به حدی که برای جدا کردن بازوی راست دومزدی (Doomsday) از آن استفاده گشته است. به یونانی روی تیغه این سلاح نوشته شده: زندگی دائما زندگی را می کشد، و بنابراین الهه خود را با قربانی کردن حیوان خود می کشد و دیانا لیاقت استفاده از آن را دارد.

4. صندل های هرمس (Sandals of Hermes)

صندل های هرمس که تالاریا هم نامیده می گردد، کفشی جادویی است که هر کس آن را بپوشد می تواند پرواز کند و سرعتش افزایش می یابد. گرچه زن شگفت انگیز در بسیاری از مواقع این صندل ها را به پایش کرده است، با این حال آن ها را به متحدان خود هم هدیه می دهد تا به آن ها امکان دستیابی به این موهبت ها را بدهد. زن شگفت انگیز از این صندل ها هنگام نیاز یا فراخوانده شدن برای عبور از مرزی که جزیره را از دنیا انسان ها جدا می کند استفاده می کند. هوایی که به عنوان مرز بین دو قلمرو عمل می کند خطرناک است، اما این صندل ها به او اجازه می دهند تا با خیال راحت از آن عبور کند.

در طول تاریخ سری زن شگفت انگیز، این صندل ها گاهی اوقات قرض داده شده اند. آرتمیس در زمان حضور در فیلم زن شگفت انگیز صندل ها را می پوشید. مادر دایانا، هیپولیتا، از آن ها در نبرد با کاوشگرهای ایمپریکس استفاده کرد. کسی سنداسمارک (Cassandra Sandsmark)، نوجوان تایتانی، پس از ملاقات با دیانا مدت کوتاهی از آن ها استفاده کرد. یک آمازونی به نام پیتیا در پی تلاشی برای یافتن جولیا کاپاتلیس، استاد هاروارد، آن ها را از دایانا ربود. صندل ها نشان دهنده یکی از دلایل زیادی است که زن شگفت انگیز یک قهرمان با لیاقت است؛ او به جای نگه داشتن قدرت برای خود، آن را به اشتراک می گذارد.

5. سنگ آرزو (The Dreamstone)

داستان های بسیاری درباره این که چه کسی سنگ آرزو یا Materioptikon را ایجاد کرده است وجود دارد. گفته شده که توسط آرزوی بی پایان که با نام یاقوت آرزو هم شناخته می گردد، ساخته شده است. آرزو جوهره خود را در این سنگ ریخته و آن را به قدرتمندترین سنگ از میان دوازده سنگی که خلق کرد، تبدیل نمود. در نسخه ای دیگر که در زن شگفت انگیز 1984 نمایش داده شده است، این سنگ برای ایجاد هرج ومرج و ضعف در دنیا توسط خدای باستانی به نام دوک فریب ساخته شده است. با لمس سنگ و بیان آرزوی واقعی، عمیق ترین خواسته های فرد برآورده می گردد، اما هزینه دارد و نباید از این سنگ به سادگی استفاده کرد.

در سال 1984، سروکله سنگ دوباره در محل کار دیانا یعنی مؤسسه اسمیتسونیان پیدا می گردد. این سنگ توسط زمین شناس باربارا مینروا تجزیه و تحلیل قرار می گردد ولی ماکسول لرد هنرمند پیشکسوت که برای دهه ها به دنبال این سنگ افسانه ای بود، آن را به سرقت می برد. او آرزو داشت که به خود سنگ مبدل گردد و با این هزینه که سلامتی و انرژی را از بین می برد، قدرت برآورده کردن آرزو را به دست آورد.

سنگ آرزو باعث ایجاد ویرانی در دنیا، رفتارهای ناپسند و خشونت آمیز در مردم عادی، افزایش قتل ها و حتی سقوط هواپیما می گردد. با افزایش خشونت ها، زن شگفت انگیز از قدرت آرزو کردن می ترسد و می داند که باید تمام آرزوها لغو گردد. او ماکس را مجبور می کند تا با حقیقت ضعف هایش روبه رو گردد و به او می فهماند که واقعا چه چیزهایی مهم است و حرص و طمع او چه بلایی سر دنیا آورده است.

6. جزیره تمیسیرا (The Island of Themyscira)

خدایان نه تنها اسلحه ها و ابزارها، بلکه مکان هایی را هم برای حمایت از قهرمان های خود خلق کرده اند. زئوس پس از تهدید شدن نژاد آمازونی ها توسط خدایانی مانند آرس، برای محافظت از مخلوقات محبوب خود این جزیره ایزوله شده را میان دریای مدیترانه ایجاد کرد. معماری و آب وهوای این شهر یادآور یونان باستان است و توسط مرزهایی جادویی محافظت می گردد که آن را از دنیای خارج مخفی می کند.

قرن ها پس از خلق جزیره بهشت توسط زئوس، تمدن آمازونی ها تحت سلطنت مسالمت آمیز هیپولیتا مادر دیانا به شکوه رسید. او می دانست که آرس روزی برمی گردد و به همین خاطر جنگجویانش را به گونه ای آموزش داد که مهارت رزمی آن ها از مهارت رزمی مردان بیشتر شد. این جزیره تا سال 1918 که خلبانی به نام استیو ترور در ساحل سقوط کرد و توسط زن شگفت انگیز نجات پیدا کرد، آرام بود. متأسفانه، نیروی دریایی آلمان توانست استیو را تا تمیسیرا ردیابی کند، و این گونه یک بار دیگر درگیری ها و مرگ برای آمازونی های جاودانه به ارمغان آمد.

7. نیزه سه شاخه آتلان (The Trident of Atlan)

فقط زن شگفت انگیز نیست که توسط خدایان به او موهبتی داده شده است. در فیلم آکوامن از دنیای دی سی، او فهمید که منبع قدرت پادشاهی نیزه سه شاخه آتلان است. این نیزه از فولاد پوسایدون در پادشاهی کویرنشینان ساخته شد و موجب تسلط شاه آتلان به هفت دریا گشت. نیزه سه شاخه توسط آتلان برای اهداف زیادی از جمله زندانی کردن کاراتِن استفاده شد.؛ موجودی دریایی غول پیکر که به قدری قدرتمند بود که حتی پادشاه از او می ترسید.

آتلان از نیزه سه شاخه بیش از حد استفاده کرد و طی یک آزمایش که به اشتباه پیش رفت، این نیزه موجی بزرگ از انرژی را آزاد کرد که باعث غرق شدن آتلانتیس و فرورفتن به انتهای اقیانوس شد. آتلان پس از سقوط آتلانتیس بسیار شرمگین گشت و خود را در دریای پنهان، همان جایی که کاراتِن را زندانی کرده بود، تبعید کرد و به کاراتِن فرمان داد که از نیزه سه شاخه در مقابل تمام افراد به جز وارث برحق تاج وتخت او محافظت نماید.

آرتور کاری هنگامی که نیزه سه شاخه مادرش از بین می رود، برای به دست آوردن سلاح خدا و بازپس گیری جایگاه برحق خود به عنوان پادشاه آتلانتیس به دریای مخفی سفر می کند. او به کاراتِن ثابت می کند که شایستگی دارد و از نیزه سه شاخه برای متحد کردن تمام موجودات در اقیانوس استفاده خواهد کرد. آکوامن با قدرت نیزه سه شاخه مقدس که در اختیار دارد قادر است ارتش دشمنان خود را شکست داده و هم در کمیک ها و هم در دنیای توسعه یافته دی سی قهرمان آب ها گردد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1425

به "7 چیز هیجان انگیز که خدایان در دنیای دی سی خلق کردند" امتیاز دهید

2 کاربر به "7 چیز هیجان انگیز که خدایان در دنیای دی سی خلق کردند" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 چیز هیجان انگیز که خدایان در دنیای دی سی خلق کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید