ابلاغ جزئیات طرح جایگزینی 129 هزار تاکسی فرسوده

به گزارش لیسون، سازمان برنامه و بودجه جزئیات طرح جایگزینی 129 هزار دستگاه تاکسی فرسوده را به وزارت نفت ابلاغ کرد.

ابلاغ جزئیات طرح جایگزینی 129 هزار تاکسی فرسوده

به گزارش گروه اقتصادی لیسون به نقل از سازمان برنامه و بودجه، این سازمان جزئیات طرح جایگزینی 129 هزار دستگاه تاکسی فرسوده را به وزارت نفت ابلاغ کرد.

هدف از تصویب این طرح اجرای طرح جایگزینی 129 هزار دستگاه تاکسی (سدان و ون) فرسوده با انواع تاکسی جدید پایه گازسوز، هیبریدی و الکتریکی و حمایت از رانندگان این وسایط نقلیه به وسیله پرداخت یارانه صرفه جویی سوخت است.

بر اساس این تصویب نامه، یارانه صرفه جویی سوخت از محل ماده 12 قانون برطرف موانع فراوری رقابت پذیر و ارتقای نظام اقتصادی کشور توسط سرمایه گذاران عامل صرفه جویی / بانک ها پس از نهایی شدن فرآیند ثبت نام متقاضیان نوسازی ناوگان (مالکان تاکسی های فرسوده) در سامانه جامع حمل و نقل شهری (utcms.ir) به عنوان بخشی از قیمت خودرو های موضوع طرح به خودروسازان طرف قرارداد پرداخت می گردد.

این تصویب نامه مقرر می نماید که متقاضی پس از اعلام آمادگی خودروساز مبنی بر تحویل تاکسی جدید، موظف است نسبت به ارائه گواهی اسقاط و واریز سهم آورده خود اقدام نماید و خودروساز مکلف است پس از تکمیل وجه، حداکثر طی یک ماه نسبت به تحویل خودرو مطابق مشخصات این مصوبه به متقاضی اقدام نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 918

به "ابلاغ جزئیات طرح جایگزینی 129 هزار تاکسی فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ جزئیات طرح جایگزینی 129 هزار تاکسی فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید