افتتاح پایگاه سنجش سلامت نوآموزان شهرستان فیروزکوه

به گزارش لیسون، مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه گفت: در سنجش نو آموزان مواردی چون آمادگی تحصیلی، بینایی سنجی، سنجش شنوایی و بهداشت فردی نوآموزان بررسی می شود.

افتتاح پایگاه سنجش سلامت نوآموزان شهرستان فیروزکوه

به گزارش خبرنگاران تهران، فاطمه سیر، مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه با اعلام این خبر شرح داد: سنجش دانش آموزان از اقدامات تشخیصی برای مداخله بهنگام است که همه ساله قبل از ورود نوآموزان به مدرسه با هدف شناسایی به موقع نارسایی های جسمی، ارزیابی آمادگی تحصیلی، کمک به ارتقای شاخصه های آموزش و کنترل عوامل مؤثر بر افت تحصیلی اجرا می شود.

وی اضافه نمود: برای سال تحصیلی آینده نیز این فرآیند علی رغم شیوع بیماری کرونا و شرایط قرمز شهرستان، به علت اهمیت بالای آن با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

سیر در ادامه اشاره داشت: در کنار پایگاه سنجش نوآموزان، اداره آموزش و پرورش فیروزکوه به منظور افزایش کیفیت آموزشی و رفاه حال اولیا و دانش آموزان، تمهیدات لازم برای ایجاد مرکز اختلالات یادگیری را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه اذعان داشت: در سنجش نو آموزان مواردی چون آمادگی تحصیلی، بینایی سنجی، سنجش شنوایی و بهداشت فردی نوآموزان بررسی می شود؛ همچنین امسال بالغ بر 400 نوآموز فیروزکوهی برای ورود به مدرسه در پایگاه سنجش دبستان هاتف سنجش می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1670

به "افتتاح پایگاه سنجش سلامت نوآموزان شهرستان فیروزکوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح پایگاه سنجش سلامت نوآموزان شهرستان فیروزکوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید