امیرعبداللهیان: حصول توافق نهایی منوط به رفتار مسئولانه طرف غربی است

به گزارش لیسون، وزیر امور خارجه فرایند مذاکرات در وین را رو به جلو خواند و با بیان اینکه هنوز برخی موضوعات مهم، پیش روی ماست، حصول توافق نهایی را منوط به رفتار مسئولانه طرف غربی دانست.

امیرعبداللهیان: حصول توافق نهایی منوط به رفتار مسئولانه طرف غربی است

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی با اشاره به گفتگوی تلفنی اش با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشت: در تماس با جوزپ بورل در مورد آخرین شرایط مذاکرات وین گفت وگو کردیم.

وی افزود: رعایت خطوط قرمز ایران برایمان اهمیت اساسی دارد.

وزیر خارجه یادآور شد: فرایند رو به جلوست، اما هنوز برخی موضوعات مهم، پیش روی ماست.

امیرعبداللهیان با اشاره به ابتکارات طرف ایرانی در مذاکرات خاطرنشان کرد: ابتکارات طرف ایرانی توافق را در دسترس قرار داده، اما حصول توافق نهایی منوط بر رفتار مسئولانه طرف غربی است.

به گزارش فارس، امیرعبداللهیان و بورل دوشنبه تلفنی درباره مذاکرات جاری در وین گفت وگو کردند.وزیر امور خارجه در گفت وگوی تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تأکید بر حقوق و مطالبات مشروع ایران در هرگونه پیشنهادی، شرح داد: به هیچ وجه از خطوط قرمز خود که مبتنی بر منطق و واقع بینی است، عقب نشینی نخواهیم کرد.

دور هشتم مذاکرات وین برای رفع تحریم ها علیه ایران از روز سه شنبه 19 بهمن ماه و بعد از تنفسی 11 روزه برای مشورت هیأت ها با مرکز ها از سر گرفته شد و در سطوح مختلف در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 فروردین 1401 بروزرسانی: 31 فروردین 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1992

به "امیرعبداللهیان: حصول توافق نهایی منوط به رفتار مسئولانه طرف غربی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: حصول توافق نهایی منوط به رفتار مسئولانه طرف غربی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید