انتقاد نوروزی از فتاحی: بازیکن ایرانی با این شرایط نمی تواند 4 روز یک بار بازی کند

به گزارش لیسون، دکتر امین نوروزی به انتقاد صریح از مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ پرداخت و اعلام نمود بازیکن ایرانی نمی تواند هر چهار روز یک بار بازی کند.

انتقاد نوروزی از فتاحی: بازیکن ایرانی با این شرایط نمی تواند 4 روز یک بار بازی کند

به گزارش خبرنگاران، دکتر امین نوروزی معاون پزشکی باشگاه استقلال در مورد مصدومیت ها و وضعیت داریوش شجاعیان گفت: متأسفانه سال جاری برای اولین بار بعد از حدود 25 سال، بحثی را که دانشمندان درباره مسائل روحی و روانی به عنوان رأس چهارم مثلث آسیب های ورزشی در نظر می گیرند، به عینه لمس کردم. دیدم که محسن کریمی از نظر شرایط روحی و روانی در شرایط خوبی نبود و متأسفانه پای دیگر او دچار آسیب دیدگی از ناحیه رباط صلیبی شد.

وی اضافه نمود: داریوش شجاعیان از نظر آمادگی جسمانی در اوج آمادگی بود و با GPS معین شد که در بازی های قبلی 14 کیلومتر دویده و از نظر عضلات و هماهنگی عصب و عضله وضعیت بسیار خوبی داشت. با این حال مسائل روحی و روانی و مسائلی داشت، باعث شد این مسئله برای شجاعیان پیش بیاید. او پای خود را به سمت حریف برد و ضربه خیلی کوچک بود که نباید باعث مصدومیت او می شد. با این حال هماهنگی عصب و عضله از بین رفت و باعث پارگی رباط صلیبی شد.

معاون پزشکی باشگاه استقلال با انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گفت: درست به خاتمه رساندن لیگ برتر، مهم تر از زودتر تمام کردن لیگ است. اینجا ایران است و باشگاه های ما از صبح تا شب بازیکنان را در اختیار ندارند. چندی پیش در سن پترزبورگ بودم. سردار آزمون از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد و او موظف بود از صبح ساعت 10 در باشگاه و کلینیک باشگاه باشد تا مصدومیتش را درمان کند. او ساعت 6 بعد از ظهر پیش من آمد تا مچ پایش را ببینم.

نوروزی اعلام نمود: متأسفانه اینجا بازیکنان ما در اختیار باشگاه نیستند. بازیکنان از نظر تغذیه باید ناهار در اختیار باشگاه باشند. بستر حرفه ای در تمام جهان مهیاست، اما در ایران نیست. بازیکنان دو ساعت تمرین می نمایند و به خانه می رود و تا فردا خبری از او نداریم. وقتی برای درمان هم می آید یک ساعت تا دو ساعت در ترافیک با مسائل به کلینیک می آید و دو ساعت در ترافیک می رود. پس ما خبری از بازیکن نداریم که او اوقاتش را چطور سپری می نماید؛ در نتیجه حرفه ای نیستیم.

معاون پزشکی باشگاه استقلال با انتقاد از سعید فتاحی به عنوان مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ که برنامه ریزی بازی ها را به عهده دارد، گفت: آقای فتاحی عزیز، سعی نکنید لیگ را زود به خاتمه ببرید. بازی هر چهار روز یک بار برای بازیکنی که جهت ریکاوری شرایط آرمانی ندارد، نمی تواند مثمرثمر باشد. بازی هر چهار روز یک بار، باید برای تیم هایی باشد که شرایط ریکاوری بازیکنان را داشته باشند. آقای فتاحی، آقایان مسئول فوتبال کشور! باشگاه ها باید حرفه ای باشند، اما آنها توان ارائه تغذیه به بازیکنان را ندارند.

وی اضافه نمود: کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال، ساکت نباشد. در فوتبالی که حرفه ای نیست و فقط اسم حرفه ای روی آن است، با این زمین های بد و مسائلی که در باشگاه ها وجود دارد، اجازه ندهید بازی ها هر چهار روز یک بار انجام گردد. چقدر بگوییم که ما نمی توانیم ریکاوری درستی برای بازیکنان ایرانی انجام دهیم و شرایط این کار وجود ندارد.

نوروزی گفت: محمدحسین کنعانی زادگان، روزبه چشمی، احمد مومن زاده، رضا حسن زاده، محمد نوازی، داود فنایی و خیلی مثال های دیگر داریم که در ایران درمان شده اند. آنها خیلی خوب درمان شدند و در ایران وضعیت خوبی برای بازگشت مصدومان وجود دارد، اما مسئولان محترم باید پشت این بازیکنان باشند. بازیکنان را باید درک نمایند که بازیکن ایرانی نمی تواند هر چهار روز یک بار بازی کند و باید بستر آن فراهم گردد.

معاون پزشکی باشگاه استقلال که چندی پیش از سمت خود استعفا نموده بود و البته وضعیت او با این باشگاه هنوز معین نیست درباره همکاری اش با باشگاه، گفت: من از استقلال و خانواده استقلال هستم. این تیم را دوست دارم و عاشق استقلالم. یکسری ساختارها در باشگاه باید رعایت گردد، از جمله اینکه بازیکنان باید در اختیار باشگاه باشند. آقای فتحی! اگر می توانید این ساختارها را رعایت کنید، من در خدمت شما خواهم بود. با این وجود بازیکنان هنوز به کلینیک می آیند و وظیفه من است که کلینیک رایگان در خدمت بازیکنان باشد.

نوروزی گفت: باید ساختار درست گردد که ما هم زیر سؤال نرویم. اینکه بازیکن از صبح به باشگاه بیاید که من تغذیه بازیکنان را زیر نظر داشته باشم و او در اختیار باشد تا در صورت مصدومیت هم بتوانم جوابگو باشم. بازیکن دو ساعت تمرین می نماید و دیگر در اختیار تیم پزشکی من نیست، وقتی هم مصدومیتی ایجاد می گردد همه فشارها روی من است. با این شرایط چگونه می توانم جوابگوی این همه مشکل باشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 535

به "انتقاد نوروزی از فتاحی: بازیکن ایرانی با این شرایط نمی تواند 4 روز یک بار بازی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد نوروزی از فتاحی: بازیکن ایرانی با این شرایط نمی تواند 4 روز یک بار بازی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید